Menu

Eurowings

Advertisement

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Eurowings na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Advertisement

✔️ Kam lieta Eurowings?

Cestovný poriadok Eurowings zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let Eurowings?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let Eurowings s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety Eurowings, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom Eurowings?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o Eurowings

Eurowings

Letecká spoločnosť Eurowings je nemecký dopravca, ktorý je súčasťou najväčšej nemeckej leteckej spoločnosti Lufthansa. Spoločnosť vznikla v roku 1993 v dôsledku zlúčenia dvoch spoločností: Nurnberger Flugdienst a Reise- und Industrieflug. Spoločnosť Eurowings začala svoju leteckú činnosť v roku 1994. Prvý let sa uskutočnili na trase Norimberg - Paríž. Spočiatku flotila tejto leteckej spoločnosti bola zložená na lietadlách ATR 42 a 72, potom bola obohatená lietadlami BAe 146, Airbus A320 a A310.
V roku 2001 založila spoločnosť Eurowings spoluprácu s Lufthansou, ktorá nakoniec v roku 2009 nakúpila všetky akcie spoločnosti Eurowings. Od tej doby, Eurowings poskytuje služby poverené Lufthansou a nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Germanwings, v dôsledku týchto činnosti lietadlá Eurowings lietajú hlavne z dvoch letísk, Hamburgu a Düsseldorfu, do ďalších nemeckých a európskych miest ako je napr. Varšava, Krakov, Praha, Viedeň a Budapešť. Od zimného letového poriadku 2018/2019, t.j. od konca októbra 2018, Eurowings bude z Košíc prevádzkovať priamu leteckú linku do Nemecka.
Celkom sieť trás spoločnosti Eurowings to 34 krajiny v celej Európe, a od roku 2015 aerolinka rozšírila svoje služby o medzikontinentálne lety: na Floridu, do Južnej Afriky a súostrovia na Indickom oceáne.

Batožina

Na palubu lietadla spoločnosti Eurowings si môžete vziať príručnú batožinu. Avšak jej rozmery a hmotnosť sú určené leteckou spoločnosťou a môžu sa líšiť v závislosti od triedy rezervácie alebo trasy.
Podaná ( registrovaná) batožina v Eurowings taktiež musí spĺňať určité rozmery a hmotnosť. Aj tu všetko závisí od cestovnej triedy a trasy.

Cestovné triedy

Letecká spoločnosť Eurowings poskytuje cestujúcim najvyššiu úroveň služieb, ale určité podmienky, ako aj ďalšie služby závisia od toho, pre ktorého dopravcu Eurowings poskytuje svoje služby. V prípade Lufthansy sú to štyri cestovné triedy: Ekonomická, Ekonomická Premium, Biznisová a Prvá trieda.
V prípade leteckej spoločnosti Germanwings sú to tri triedy, z ktorých si môžete vybrať: BASIC – základná trieda, platíte iba za letenku s možnosťou nákupu ďalších služieb. SMART – trieda určená pre súkromných a obchodných cestujúcich, vyznačuje sa nízkou cenou, základnou sadzbou a veľkým počtom služieb, ktoré môžu si cestujúci prispôsobiť podľa svojich potrieb, sedadlá v tejto triede sa dajú nakloniť do pololežiacej polohy. BEST - maximálny komfort a luxus za prijateľnú cenu, trieda je určená pre najnáročnejších cestujúcich, široké sedadlá sa dajú nakloniť do ležiacej polohy a poskytujú väčší priestor pre nohy.

Online odbavenie

Cestovanie spoločnosťou Eurowings na poverenie Germanwings znemená, že Online odbavenie je možné od 72 do 3 hodín pred plánovaným odletom, a keď cestujete z Nemecka, môžete sa odbaviť cez Internet do 30 minút pred odletom. Ak sa však let uskutočňuje v mene spoločnosti Lufthansa, online odbavenie je možné od 23 hodín pred plánovaným odletom.

Flotila

Kedysi flotila Eurowings to boli 23 lietadlá, hlavne určené na krátke a stredne vzdialeností lietadlá typu Bombardier CRJ900. Dnes flotila zahŕňa prevažne lietadlá so širokým trupom Airbus A319, A320 a A330, na niektorých trasách sa používajú aj lietadlá Boeing 767-300ER. Flotila Eurowings je stále modernizovaná a najväčšie lietadlo Eurowings je Airbus A330-200, ktoré ponúka až 335 sedadiel.

Letisko Düsseldorf

Medzinárodné letisko Düsseldorf je najväčšie a najpopulárnejšie v Porýní. Nachádza sa asi 7 km od centra mesta Düsseldorf. Na letisku je veľa reštaurácií, barov, kaviarní, obchodov a autopožičovní. Na letisku môžete využívať bezdrôtový prístup k internetu.

Jedlá

V prípade, letov Eurowings v mene spoločnosti Germanwings, môžu si cestujúci využiť služby v súlade s nakúpenou triedou. V triede BEST môžu cestujúci bezplatne využívať palubné menu. V SMART triede cestujúci dostane bezplatné občerstvenie a nápoj, v triede BASIC môžu si cestujúci kúpiť občerstvenie z ponuky SkyBistro. V rámci letov pre Lufthansu môžu cestujúci počítať s rovnako chutnou kuchyňou ako na palube štandardných lietadiel Lufthansy.

Dodatočné služby

Na palube lietadiel Eurowings počas letov realizovaných pre Germanwings majú cestujúci triedy BEST prístup k palubnému centru zábavy, elektrickým zásuvkám a WiFi.