Menu

Wizz Air

Advertisement

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Wizz Air na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Advertisement

✔️ Kam lieta Wizz Air?

Cestovný poriadok Wizz Air zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let Wizz Air?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let Wizz Air s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety Wizz Air, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom Wizz Air?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o Wizz Air

Wizz Air

Wizz Air je maďarská nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá obsluhuje strednú, východnú a západnú Európu, Gruzínsko, Izrael a Turecko. Prvý let sa uskutočnil dňa 19. mája 2014 z Katovíc v Poľsku. Jedným z účastníkov otváracieho letu bol aj zakladateľ a predseda spoločnosti Wizz Air, József Váradi.

Tak ako väčšina nízkonákladových leteckých spoločností, aj Wizz Air využíva menšie letiská, ktoré poskytujú lacnejšiu a rýchlejšiu obsluhu pasažierov. V lietadlách je k dispozícii kabína rovnakej triedy s koženými sedačkami. Na požiadanie cestujúceho je za dodatočný poplatok k dispozícii aj občerstvenie. V súčasnosti lietadlá spoločnosti Wizz Air obsluhujú 340 spojení a letecká spoločnosť zamestnáva viac ako 2 000 pracovníkov.

Flotila Wizz Air dosiahla v roku 2018 presne 100 lietadiel typu Airbus. Každé z lietadiel poháňajú výkonné motory International Aero Engine V-2500, pričom kapacita jedného Airbusu A320 je 180 ľudí.

Batožina

Počas letov so spoločnosťou Wizz Air môžete mať na palube príručnú batožinu, jej rozmery a váhu určujú aktuálne podmienky leteckej spoločnosti. Tými sa treba riadiť aj v prípade prepravy zapísanej batožiny, či pri preprave športového náčinia alebo hudobných nástrojov. Zvieratá na palube lietadiel Wizz Air nie sú povolené, výnimku tvoria iba vodiace psy.

Maďarský dopravca WizzAir striktne stanovuje rozmery a váhu batožiny, ktorú si cestujúci smú vziať na palubu lietadla. Okrem týchto parametrov je však vhodné skontrolovať aj povolený počet kusov batožiny a tiež predpisy, ktoré platia v cieľovej destinácii vášho letu. V prípade pochybností spravíte najlepšie, ak si na web-stránke príslušného úradu civilného letectva vyhľadáte tzv. White List (Biely zoznam) - sumár vecí a položiek, ktoré sa smú prepravovať v lietadle.

Podľa pravidiel aerolínií WizzAir si pasažieri smú na palubu lietadla vziať len jeden kus príručnej batožiny (zahrnutej v cene) s rozmermi 40x30x20 cm a hmotnosťou do 10kg. V prípade dokúpenia služby Wizz Priority Boarding má cestujúci dovolené vziať si so sebou na palubu ďalší kus batožiny (kufor) s maximálnymi rozmermi 55x40x23 cm.

Koľko kusov registrovanej batožiny je možné prepravovať lietadlami spoločnosti WizzAir? Limitom pre jedného cestujúceho je 6 kusov, z ktorých 3 môžu dosiahnuť maximálnej váhy 32 kg a rozmerov 149x119x171 cm, ďalšie 2 potom môžu vážiť maximálne 20 kg a zvyšný 1 kus batožiny by nemal vážiť viac ako 10 kg. Pri letoch s WizzAir môže byť registrovaná batožina prikúpená počas procesu rezervácie letenky a tiež po vykonaní online check-inu.

Online check-in

Po rezervácii letu s Wizz Air dostanú klienti eSky.sk email s odkazom, pomocou ktorého si môžu spraviť online check-in. Online spôsob predstavuje najrýchlejšiu cestu, akou sa dá check-in vo Wizz Air vykonať. 15. augusta 2017 boli do systému zaradené zmeny – ak si cestujúci spolu s rezerváciou zakúpi aj miesto, môže online check-in vykonať už 30 dní pred odletom. Ak nie, tak to je 48 hodín pred odletom.

Pokiaľ si pasažier, v prípade spiatočného letu, nerezervoval konkrétne sedadlo v lietadle, môže svoj check-in urobiť hneď, ako dopravca túto možnosť sprístupní, najskôr však 15 dní pred odletom. Check-in na letisku začína 2 hodiny pred letom a je možné ho vykonať maximálne 40 minút pred samotným odletom.

V prípade, že si zákazníci eSky.sk nevedia poradiť s online check-inom, môžu telefonicky kontaktovať pracovníkov zákazníckeho oddelenia.  Pri vstupe na palubu lietadla cestujúci musí predložiť vytlačený palubný lístok, občiansky preukaz alebo pas (v závislosti na pravidlách konkrétnej letovej trasy). Pri samoobslužnej registrácii na letisku, tzv. self check-in, treba rátať s dodatočnými poplatkami.

Flotila

Flotila Wizz Air pozostáva z viac ako 50 strojov typu Airbus A32. Každé z lietadiel poháňajú výkonné motory International Aero Engine V-2500, pričom kapacita jedného Airbusu A32 je 180 ľudí. Lietadlá sú pomaľované charakteristickou ružovo-fialovo-bielou farebnou kombináciou a ich priemerný vek je niečo viac ako 3 roky.

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť

Základňou pre Wizz Air je letisko Ferenca Liszta v Budapešti, najväčšie medzinárodné letisko v Maďarsku, ktoré je situované 16 kilometrov juhozápadne od Budapešti. Ide o druhé najväčšie letisko v rámci strednej Európy, ktoré je v prevádzke od roku 1950. Každoročne ho využijú desiatky rôznych aerolínií, ktoré v roku 2017 prepravili z a do Budapešti viac ako 13 miliónov cestujúcich. Na letisku je pre klientov Wizz air k dispozícii exkluzívna čakáreň (za príplatok), v ktorej sú k dispozícii bezplatné nápoje a občerstvenie, Wi-Fi, denná tlač, televízia či kúpeľňa.

Občerstvenie počas letu

Pár minút po vzlietnutí je na palube lietadiel Wizz Air možné využiť služby Wizz Café a objednať si občerstvenie v podobe čerstvých sendvičov, horúcich nápojov, nealka či alkoholických nápojov. Platí sa menou euro, prípadne inými menami, na základe smerníc a nariadení spoločnosti Wizz Air.