Menu

Turkish Airlines

Advertisement

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Turkish Airlines na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Advertisement

✔️ Kam lieta Turkish Airlines?

Cestovný poriadok Turkish Airlines zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let Turkish Airlines?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let Turkish Airlines s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety Turkish Airlines, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom Turkish Airlines?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o Turkish Airlines

Turkish Airlines

Turkish Airlines, alebo Türk Hava Yolları, je národnou leteckou spoločnosťou Turecka. Má základňu na letisku Istanbul Airport. Letecká spoločnosť vzniklá v roku 1933, od roku 2008 je členom najväčšej leteckej aliancie - Star Alliance. Turecký dopravca dvakrát získal ocenenie Skytrax ako najlepšia európska letecká spoločnosť - v rokoch 2011 a 2012.
Turkish Airlines má najväčšiu sieť spojení pre lietadlá, ktoré odlietajú z jedného letiska. Po letisku Istanbul Airport sú najdôležitejšími základňami tejto spoločnosti letiská Istanbul Sabiha Gökçen a Ankara Esenboğa Airport. Turecká letecká spoločnosť lieta do 260 destinácii, na všetkých osídlených kontinentoch. Lietadlami Turkish Airlines môžete lietať z Košíc do Istanbulu.

 

Batožina

Na palubu lietadla spoločnosti Turkish Airlines si môžete vziať príručnú batožinu. Avšak jej rozmery a hmotnosť sú určené leteckou spoločnosťou a môžu sa líšiť v závislosti od triedy rezervácie alebo trasy.
Podaná (registrovaná) batožina v aerolinke Turkish Airlines taktiež musí spĺňať určité rozmery a hmotnosť. Aj tu všetko závisí od cestovnej triedy a trasy.

Cestovné triedy

Cestujúci si môžu rezervovať letenky v troch cestovných triedach.
Priestor medzi sedadlami v ekonomickej triede je 78 cm, operadlá sa odchyľujú o 15 cm. Každé sedadlo je vybavené zásuvkou na nabíjanie elektronických zariadení a portom USB.
V triede Comfort majú sedadlá šírku 49 cm a vzdialenosť k ďalšiemu sedadlu je 116 cm. Operadlo možno nakloniť o 22 cm. Každé sedadlo má zväčšený priestor na nohy.
Sedadlá v biznis triede po rozložení majú dĺžku 188 cm. Sú vybavené masážnou funkciou, lampou na čítanie a veľkou opierkou hlavy.

Online odbavenie

Od 24 hodín do 90 minút pred plánovaným odletom sa cestujúci môžu odbaviť prostredníctvom internetu a vybrať si miesto na palube. Odbaviť sa dá aj na letisku do 60 minút na medzinárodné lety a do 45 minút v prípade vnútroštátnych letov.

Flotila

Turecká letecká spoločnosť má 262 lietadlá, okrem iného 88 lietadiel typu Boeing 737-800, 43 lietadlá typu Airbus A321-200 a 33 lietadlá Airbus A320-200.

Istanbulské letisko

Hlavné istanbulské letisko sa nachádza v európskej časti mesta, asi 35 kilometrov severozápadne od jeho centra. Po dokončení výstavby prevzalo v apríli 2019 úlohu hlavného letiska v metropole Turecka. Toto nové istanbulské letisko nahradilo známe Atatürkovo letisko, patriace k najväčším letiskám v Európe.

V súčasnej dobe je na novootvorenom letisku v prevádzke jeden terminál, najväčšia stavba svojho druhu na svete. Terminál bol naprojektovaný tak, aby dokázal zvládnuť nápor 90 miliónov cestujúcich ročne. Plán rozšírenia letiska však počíta s výstavbou ďalších terminálov, ktoré by do roku 2030 mali byť schopné odbaviť až 200 miliónov cestujúcich za rok.

Jedlá

V ekonomickej triede sa v závislosti od dĺžky trasy a smeru letu podávajú teplé alebo studené jedlá. Menu bolo pripravené na základe najlepšej tureckej a európskej kuchyne. Na najvzdialenejších trasách sa cestujúcim podávajú aj sendviče a sušienky. Špeciálne jedlá sú ponúkané na všetkých medzinárodných trasách.
V triede Comfort sú cestujúci privítaní s drinkom, navyše v ponuke sú aj jedlá pripravené z čerstvých výrobkov, teplé jedlá, dezerty, ovocie a syrové dosky. Pred pristátím cestujúcim opäť dostanú teplé alebo studené jedlo.
Jedlá ponúkané v Biznis triede závisia od trasy. Počas dlhých letov cestujúci dostanú 2 jedlá a malé občerstvenie. Bohatý výber predjedál a polievok je len začiatkom kulinárskej cesty s tureckou spoločnosťou, ktorá ponúka aj silnú tureckú kávu a národné pochúťky.

Dodatočné služby

Na niektorých trasách môžete využívať službu video na požiadanie, ktorá zahŕňa filmy, audiokníhy, hry a zábavné programy pre deti.
Počas letu cestujúci majú možnosť posielať textové správy alebo e-maily. Cena za odoslanie správy je 1,60 USD.