Menu

KLM

Advertisement

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou KLM na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Advertisement

✔️ Kam lieta KLM?

Cestovný poriadok KLM zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let KLM?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let KLM s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety KLM, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom KLM?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o KLM

KLM

Holandská letecká spoločnosť KLM je najstaršou leteckou spoločnosťou na svete, lebo pôsobí na trhu od roku 1919. Prvý let KLM sa uskutočnil 17. mája 1920 z Londýna do Amsterdamu lietadlom Airco de Havilland 16.
Letecká spoločnosť od roku 2004 je súčasťou holdingu Air France-KLM. Holandský dopravca spolupracuje aj s americkou leteckou spoločnosťou Delta Airlines. KLM je členom leteckej aliancie SkyTeam. Dopravca dosahuje takmer každý kútik sveta. Spoločne so svojimi partnermi je prítomný na viac ako 130 letiskách v takmer 70 krajinách na 5 kontinentoch. Poľské letiská v Krakove a vo Varšave zvyčajne vykonávajú funkciu prestupových letísk na ďalšie trasy. Okrem Poľska lietadlá KLM je možno vidieť v Prahe, Viedni a v Budapešti.

Batožina

Na palubu lietadla spoločnosti KLM si môžete vziať príručnú batožinu. Avšak jej rozmery a hmotnosť sú určené leteckou spoločnosťou a môžu sa líšiť v závislosti od triedy rezervácie alebo trasy.
Podaná (registrovaná) batožina v aerolinke KLM taktiež musí spĺňať určité rozmery a hmotnosť. Aj tu všetko závisí od cestovnej triedy a trasy

Cestovné triedy

Letecká spoločnosť KLM ponúka dve cestovné triedy: biznis a ekonomickú.
Na vzdialených trasách cestujúci ekonomickej triedy majú prístup k individuálnemu centrum zábavy a súkromným obrazovkám, hudobným programom a nákupnej ponuke. Cestujúci týmito letmi majú nárok na teplé jedlá, raňajky, alkoholické a nealkoholické nápoje. Na krátkych trasách KLM poskytuje cestujúcim v ekonomickej triede čerstvé jedlá, nápoje a zábavné služby. Na trasách nad 60 min. cestujúci môžu nakupovať zo špeciálneho palubného katalógu.
Cestujúci v ekonomickej triede si v cene letenky môžu vziať so sebou 1 kus príručnej batožiny do 12kg, s rozmermi 55x25x35cm a 1 kus podanej batožiny do 23kg.
Biznis trieda poskytuje cestujúcim komfort už pred odletom. Na letisku čaká na nich špeciálny rýchly odbavovací pult a pohodlné čakárne na niekoľkých väčších letiskách na svete. Cestujúci biznis triedou majú sedadlá vybavené masážnou funkciou, s malými televíznymi obrazovkami, majú viac priestoru pre nohy, ale aj individuálny prístup k zásuvke a internetu pre notebooky, majú aj svoju lampku na čítanie a osobný telefón. Cestujúci v tejto triede môžu tiež využiť rozsiahle menu. Na dlhých cestách môžu cestujúci počítať so špeciálnymi jedlami, s pohárom červeného vína a rozsiahlou ponukou zábavy. V niektorých lietadlách sú tiež rozkladacie sedadlá.
Cestujúci v biznis triede si môžu vziať 2 kusy príručnej batožiny až do 18 kg/ks a 3 kusy podanej batožiny do 23 kg/ks.

Online odbavenie

Pred každým letom realizovaným leteckou spoločnosťou KLM sa môžete odbaviť prostredníctvom internetu. 

Flotila

Flotila holandského dopravcu flotila sa skladá zo strojov Airbus A330-200, A330-300, Boeing 737-700, 737-800, 737-900, 747-400, 747-400, 777-200ER, 777-300ER. Celkový počet lietadiel to 110 s priemerným vekom 9 rokov.

Letisko Amsterdam Schiphol

Je to najväčšie letisko v Holandsku a 4. v Európe. Nachádza sa 15 km juhozápadne od centra hlavného mesta Holandska. Letisko je hlavným uzlom leteckej spoločností KLM. Na letisku je hotel Mercury Schiphol, v hlavnej hale a v priestore pre cestujúcich sa nachádzajú početné bary, reštaurácie, kaviarne, automaty na nápoje, občerstvenie a sladkosti. Okrem toho sa vo verejnej oblasti a v priestore pre cestujúcich nachádzajú obchody. K dispozícii je bezdrôtové pripojenie na internet a na vyznačených miestach môžete využívať počítače pripojené k internetu.

Jedlá

Pre cestujúcich v triede biznis sa na dlhých trasách podávajú tri jedlá. Cestujúci v tejto triede v rámci Európy dostanú studené jedlo a teplý hlavný chod alebo trojchodové menu v závislosti od trvania letu. Cestujúcim ekonomickej triedy sa na dlhých trasách podáva teplé jedlo a v závislosti od trvania cesty druhé teplé jedlo alebo raňajky. Na krátkych trasách cestujúci dostávajú sendviče a sladké alebo slané pochúťky. Na väčšine letov sú ponúkané bezplatné alkoholické nápoje. V oboch cestovných triedach je možné objednať špeciálne jedlo, a to do 24 alebo 36 hodín pred odletom. Špeciálne jedlá zahŕňajú detské menu, vegetariánske jedlá, menu zhodné s lekárskym odporúčaním a jedlách v súlade s náboženskými princípmi.

Dodatočné služby

Na palube lietadla KLM, dopravca vo všetkých cestovných triedach poskytuje audio / video na požiadanie, tento systém zahŕňa interaktívnu zábavu - filmy svetovej kinematografie, televízne programy, hudbu, jazykové kurzy. Systém Vám tiež umožňuje odosielať textové správy a e-maily. Lietadlo Boeing 777-300E R je vybavené bezdrôtovým pripojením na internet, ktoré je možné použiť po dosiahnutí správnej výšky lietadla.