Menu

Belavia

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Belavia na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

✔️ Kam lieta Belavia?

Cestovný poriadok Belavia zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let Belavia?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let Belavia s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety Belavia, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom Belavia?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o Belavia

Belavia

Letecká spoločnosť Belavia má centrálu v Minsku a je národným leteckým prepravcom Bieloruska. Bola založená 5. marca 1996 a už pár mesiacov po svojom vzniku mala na svojom zozname trasy do Larnaky, Londýna, Ríma, Pekingu či Istanbulu. V roku 1997 sa aerolínie stali riadnym členom Medzinárodného združenia leteckých prepravcov (IATA) a o dva roky neskôr podpísali prvú dohodu o spoločnej prevádzke (tzv. code-share agreement) na trase Minsk-Varšava-Minsk s Lot-Polish Airlines.

V nasledujúcich rokoch Belavia podobné dohody podpísala aj s ruským Aeroflotom, Etihad Airways, Finnair, KLM, Air France, Českými aerolíniami a ďalšími spoločnosťami. Tak isto došlo na modernizáciu letového parku a rozširovanie letových trás. Značka Belavia naberala na sile a pozbierala niekoľko významných ocenení na domácej scéne. K upevneniu pozície na trhu prispelo aj zavedenie e-ticket technológie, vďaka ktorej si elektronické letenky Belavia Airlines môžu kúpiť záujemcovia z celej Európy.

Belavia Belarusian Airlines v súčasnosti lietajú do Ázie, Európy aj Afriky. Aerolínie sú prevádzkovateľom VIP charterov a charterových letov do dovolenkových destinácií.

Batožina

Počet, rozmery aj váha bezplatne prepravovanej registrovanej a príručnej batožiny je limitovaná smernicami Belavia Belarusian Airlines. Hodnoty sa môžu líšiť na základe cestovnej triedy či veku cestujúceho (pre deti platia ohľadne batožiny iné pravidlá ako pre dospelých). Na batožinu, ktorá je nadrozmerná, alebo iným spôsobom nespĺňa požiadavky na bezplatne prepravovanú batožinu, sa vzťahujú poplatky, podobne ako na prepravu športového náčinia, hudobných nástrojov či zvierat (tie sa na základe rozmerov a váhy prepravujú buď priamo na palube, alebo v nákladnom priestore lietadla).

Belavia má tiež vypracovaný zoznam vecí a látok, ktoré nie je dovolené prepravovať. Zoznam sa svojim obsahom v zásade nelíši od tých, ktoré prijali iné aerolínie po celom svete.

Letové triedy

Aerolínie Belavia ponúkajú letenky v niekoľkých dostupných triedach. Najvyššou triedou je trieda Business, ktorú nasledujú tri úrovne triedy Economy. Rozdiely medzi triedami spočívajú v možnostiach využívania rôznych služieb, vo výške poplatkov za ne, prípadne v limitoch (váhových, rozmerových) týkajúcich sa príručnej a registrovanej batožiny.

Online check-in

Belavia Airlines zabezpečuje online check-in prostredníctvom svojej domovskej webovej stránky. Je možné ho využiť najskôr 24 hodín pred odletom a najneskôr 2 hodiny pred plánovaným štartom lietadla. Po úspešnom vykonaný online check-inu cestujúci získa palubný lístok, ktorý si musí vytlačiť.

Letka Belavia Belarusian Airlines

V začiatkoch lietali Belavia Belarusian Airlines výhradne s lietadlami ruskej výroby typu Antonov, Tupolov, Yakovlev a Iljušin. Spoločnosť však postupne modernizovala svoju letku a ruské stroje vymenila za moderné lietadlá západného strihu. Dnes háji farby Belavia viac ako 20 lietadiel, medzi ktorými nájdete Boeing 737-800, 737-500, 737-300, Embraer 195 a 175 či Bombardier CRJ 100, respektíve CRJ 200. Ide o spoľahlivé a bezpečné stroje, spĺňajúce všetky technické normy.

Medzinárodné letisko Minsk

Hlavným dopravným uzlom pre letku Belavia Airlines je Medzinárodné letisko Minsk, kedysi známe aj ako Minsk-2. Nachádza sa zhruba 42km východne od hlavného mesta Bieloruska. Letisko je súčasťou trás smerujúcich do Európy, bývalých sovietskych republík, Číny či Ruska. Jeho vyťaženosť neustále rastie, pričom v roku 2017 prekročila hranicu 4 miliónov odbavených cestujúcich v danom roku.

Na letisku v Minsku nájdu cestujúci všetok potrebný komfort. Je možné vyberať si z viacerých kaviarní, barov, reštaurácií či obchodov (vrátane duty-free). Nachádza sa tu aj opravovňa oblečenia, posilňovňa, stanica prvej pomoci, viacero salónikov, niekoľko stanovíšť pre matky s deťmi či nabíjacích staníc pre mobilné telefóny. Pre kresťanov je pripravená kaplnka a pre všetkých, ktorí chcú byť online, zase Wi-Fi pripojenie takmer na celom území terminálu (avšak časovo obmedzené).

Občerstvenie

Pokrmy sa podávajú v rámci všetkých letov pod patronátom Belavia Airlines, výber jedál však závisí od dĺžky letu. Cestujúci, ktorých let nebude trvať dlhšie ako 1,5 hodiny, majú možnosť pochutnať si na čerstvých sendvičoch, zelenine a nealko nápojoch (voda, džúsy, káva, čaj). V ponuke pre dlhšie lety už nájdete aj teplé jedlá z rýb či hydiny (vrátane predkrmu). Na výber občerstvenia najbohatšou je samozrejme Business trieda, kde sa v rámci menu servírujú aj krevety, kaviár či alkohol.

Doplnkové služby

Od roku 2016 vychádza v pravidelných mesačných intervaloch magazín OnAir. Belavia Airlines taktiež umožňujú registráciu do vernostného programu Belavie Leader, ktorého podstatou je zbieranie vernostných bodov a ich následné „vymenenie“ za niektoré doplnkové služby či benefity.