Menu

Air Baltic

Advertisement

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Air Baltic na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Advertisement

✔️ Kam lieta Air Baltic?

Cestovný poriadok Air Baltic zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let Air Baltic?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let Air Baltic s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety Air Baltic, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom Air Baltic?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o Air Baltic

Air Baltic

Air Baltic je národnou leteckou spoločnosťou v Lotyšsku, ktorá vykonáva svoju činnosť na princípe nízkonákladových leteckých spoločností. Existuje na trhu od 28. augusta 1995 a vznikla ako joint venture lotyšského štátu a Scandinavian Airlines - SAS. Prvý pasažiersky let prepravcu Air Baltic sa uskutočnil dňa 1. októbra toho istého roku lietadlom Saab 340. Od roku 1999 sú tieto aerolínie akciovou spoločnosťou. O desať rokov neskôr predal SAS všetky svoje podiely v spoločnosti. V roku 2011 prežívala spoločnosť vážnu finančnú krízu. S pomocou akcionárov sa podarilo vyhnúť bankrotu.

Air Baltic nepatrí do žiadneho leteckého spoločenstva, ale spolupracuje s niekoľkými leteckými spoločnosťami, ktoré sú členmi Star Alliance, SkyTeam, Oneworld. V súčasnej dobe Air Baltic uskutočňuje 60 priamych letov z mesta Riga.

Batožina

Na palubu lietadiel leteckej spoločnosti Air Baltic je povolené vziať si príručnú batožinu. Prípustné rozmery a hmotnosť batožiny určuje letecká spoločnosť a môžu sa meniť v závislosti od triedy alebo letovej trasy. Podobné pravidlá platia aj v súvislosti s prevozom registrovanej batožiny.

Cestovné triedy

Air Baltic umožňuje svojim zákazníkom cestovať v ekonomickej alebo business triede. Ekonomická trieda zahŕňa samotný let bez doplnkových služieb. Cestujúci môžu za príplatok využiť akurát špeciálne menu na palube. Pasažieri v business triede majú nárok na trojchodové menu, nápoje a kávu zdarma. Taktiež majú prístup k aktuálnym vydaniam novín a časopisov.

Online check-in

Pred letom s Air Baltic môžete svoj check-in vybaviť online. Hranica pre najskorší možný online check-in je 72 hodín pred odletom, v prípade najneskoršieho možného termínu pre odbavenie online je hranicou 1 hodina pred plánovaným letom.

Flotila Air Baltic

Letka Air Baltic pozostáva z 25 lietadiel, vrátane modelov: Boeing 737-300, 737-500, 757-200, Bombardier CS300, Bombardier Dash 8 Q400 NextGen. Priemerný vek lietadiel aerolínií Air Baltic je necelých 13 rokov.

Medzinárodné letisko Riga

Medzinárodné letisko v Rige sa nachádza 10 kilometrov západne od centra hlavného mesta Lotyšska. V budove terminálu sa nachádzajú požičovne áut, obchody, bary, reštaurácie a kaviarne. Internet môžete používať vo všetkých termináloch letiska a v špeciálnych kioskoch a kaviarňach.

Občerstvenie

V ekonomickej triede je možné kúpiť si jedlo a nápoje na palube lietadla, zatiaľ čo v triede business majú cestujúci nárok na stravu a nápoje zdarma.

Ďalšie služby

V rámci doplnkových služieb aerolínií Air Baltic je priamo na palube lietadiel k dispozícii airBalticShop a takisto aj možnosť rezervácie sedadla v lietadle.