Menu

Air China

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Air China na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

✔️ Kam lieta Air China?

Cestovný poriadok Air China zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let Air China?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let Air China s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety Air China, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom Air China?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o Air China

Air China

Aerolínie Air China sú jedným z hlavných leteckých prepravcov v najľudnatejšej krajine sveta. Vznikli 1. júla 1988 rozhodnutím miestnej vlády ako jedna zo šiestich samostatných spoločností, ktoré sa oddelili spod centrálnej správy ministerstva, ktoré bolo zodpovedné za správu civilného letectva v Číne. Spoločnosť spolu s týmto krokom prevzala zodpovednosť za medzikontinentálne lety.

Ďalšie roky sa niesli v posilňovaní postavenia Air China na trhu formou zlučovania s inými aerolíniami (China Southwest Airlines, China National Aviation Holding, Air Macau a iné). Koncom roka 2007 sa Air China stala členom Star Alliance, najväčšej a najstaršej aliancie leteckých spoločností na svete.

V súčasnosti operuje flotila týchto aerolínií po celej Ázii. Trasami je pokryté aj Rusko, Austrália, Severná a veľká časť Južnej Ameriky či západná Európa. Air China patria k najprosperujúcejším aerolíniám na svete a ročne prepravia desiatky miliónov cestujúcich.

Batožina

Na palubu lietadiel Air China je možné vziať so sebou príručnú batožinu, pričom smernice prepravcu stanovujú jej rozmerové a váhové limity, rovnako tak ale aj počet kusov batožiny, ktorý závisí od príslušnej triedy, v ktorej pasažier letí.

Určité váhové a rozmerové obmedzenia sa týkajú aj registrovanej batožiny, opäť však záleží aj na tom, ktorou triedou cestujúci poletí (spravidla platí, že čím vyššia trieda, tým je povolená vyššia hmotnosť registrovanej batožiny). Na prepravu športového a hudobného náčinia a niektorých druhov zvierat sa vzťahujú osobitné pravidlá.

Air China ponúka aj pomerne prepracovaný zoznam vecí a látok, ktoré je zakázané prevážať z bezpečnostných dôvodov. Jedná sa najmä o horľaviny, výbušniny, predmety potenciálne využiteľné ako zbraň a pod.

Letové triedy

Air China majú pre svojich zákazníkov pripravené naozaj variabilné možnosti cestovania v rôznych triedach. K dispozícii sú štyri varianty triedy Economy (Superdeal, Saver, Flex a Standard), dve možnosti v Business triede (Flex a Standard) a rovnako dve v Prvej triede (Flex a Standard). Rozdiely medzi úrovňami tried spočívajú napríklad v (ne)možnosti výberu sedadla či vo výške poplatkov za zrušenie či zmenu letu.

Online check-in

Službu online check-inu môžu realizovať dospelí cestujúci (s výnimkou tehotných žien, zdravotne postihnutých, VIP cestujúcich, zranených, maloletých, seniorov bez sprievodu atď.), ktorí si zakúpili elektronické letenky s pevne stanoveným dátumom letu a ktorí nemenili letovú trasu. Online check-in je možné vykonávať pri vnútroštátnych a medzinárodných letoch z rôznych čínskych miest a letísk buď prostredníctvom samoobslužných stanovíšť, alebo na web-stránke Air China. Časové limity, kedy je možné prihlasovať sa cez check-in, sú pre každé z letísk individuálne.

Flotila Air China

Letka Air China pozostáva z približne 400 dopravných lietadiel Boeing (737 Next Gen, 747, 777, 787) a Airbus (A319, A320, A321 či A330). Priemerný vek väčšiny lietadiel je približne 6 rokov. Zaujímavosťou je, že Air China má byť jednou z prvých spoločností, ktoré do svojej letky začlenia stroj Comac C919, čínsku odpoveď na najpredávanejšie lietadlá na svete Airbus A320 a Boeing 737.

Medzinárodné letisko Peking

Jedným z dvoch hlavných dopravných uzlov pre lietadlá Air China je Medzinárodné letisko Peking. Práve z tohto letiska, ktoré sa nachádza niečo viac ako 30km severovýchodne od centra Pekingu, podniká flotila Air China lety do viac ako 100 destinácií na celom svete. Ide o jedno z najrušnejších letísk na svete (počet odbavených cestujúcich sa blíži k hranici 100 miliónov za rok), ktoré však cestujúcim ponúka všetok dostupný komfort. V troch termináloch je k dispozícii niekoľko druhov reštaurácií s ázijskými špecialitami, fast-foodov či duty-free obchodov s drogériou, módnymi doplnkami a darčekmi. Samozrejmosťou je prítomnosť zmenární, pobočiek bánk, poštového úradu a Wi-Fi pripojenia. V priestoroch letiska nájdete aj podmorský svet, detský kútik, digitálnu interaktívnu zónu a iné služby a miestnosti, ktoré prispievajú k príjemne strávenému času na letisku v Pekingu.

Občerstvenie na palube

Pre lety v každej z troch tried (Prvá, Business aj Economy) sú pripravené nutrične vyvážené pokrmy rôznych kuchýň z celého sveta, vrátane ázijských regionálnych špecialít a kontinentálnych raňajok západného štýlu. Medzi troma hlavnými chodmi dňa je možné občerstviť sa čerstvým sezónnym ovocím, jogurtmi či dezertmi.

Air China pamätá aj na vegetariánov, deti a ľudí, ktorí majú špeciálny stravovací režim z náboženských alebo iných dôvodov. Špeciálne pokrmy je však nutné rezervovať aspoň 24 hodín pred odletom.

Počas letu s Air China je možné zrelaxovať pri rôznych druhoch nápojov, vrátane vyberaných čajov, niekoľkých druhoch káv, nealko-nápojov či poháriku whisky, ginu alebo vodky. Vinárov poteší ponuka desiatok kvalitných (nie len francúzskych) vín, na ktorých výbere sa podieľa niekoľko certifikovaných degustátorov.

Ďalšie služby

Aby bol let ešte väčším zážitkom, môžu sa cestujúci zabaviť čítaním magazínov, novín, počúvaním niekoľkých hudobných kanálov alebo CD nosičov či pozeraním klasických filmov. Interaktívny palubný systém okrem toho ponúka aj široký výber hier, takže na palube lietadiel Air China sa iste nudiť nebudete.