Menu

China Southern

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou China Southern na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

✔️ Kam lieta China Southern?

Cestovný poriadok China Southern zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let China Southern?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let China Southern s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety China Southern, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom China Southern?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o China Southern

China Southern

Aerolinky China Southern vznikli v roku 1988 zlúčením niekoľkých domácich aerolínií. Nová spoločnosť sa takmer okamžite stala členom tzv. čínskej veľkej trojky (spolu s Air China a China Eastern Airlines) a ázijskou jednotkou čo do veľkosti flotily, príjmov a počtu prepravených cestujúcich.

Prevažne vnútroštátnu dopravu spoločnosť od polovice 90tych rokov 20.storočia postupne rozširovala aj o lety do USA (Los Angeles) a Európy (Amsterdam), s čím súvisela aj modernizácia firmy a rozšírenie flotily o stroje Boeing 777 či Airbus A320.

V súčasnosti China Southern (sídliaca v Kantone) obhospodaruje viac ako 190 destinácií, najmä v juhovýchodnej Ázii, Austrálii, Rusku a USA, pričom využíva najmä domáce Medzinárodné letisko Peking a Kanton Baiyun. V roku 2007 sa spoločnosť stala členom globálnej aliancie SkyTeam ako vôbec prvý čínsky prepravca v histórii.

Batožina

Pri letoch s China Southern si na palubu lietadla môžete vziať príručnú batožinu, počet jej kusov, ako aj váha s rozmermi však závisia od trasy letu a triedy, v ktorej cestujete. Pre deti a dojčatá so sedačkou platia rovnaké pravidlá ako pre dospelých. Obdobné pravidlá platia aj pre zapísanú batožinu – veľkosť, hmotnosť, rozmery a poplatky za zapísanú batožinu závisia od zvolenej trasy a cestovnej triedy.

Osobitné predpisy prepravy sa týkajú hudobného a športového vybavenia a tiež prepravy zvierat (v rámci príručnej batožiny sa môžu prepravovať niektoré plemená psov, mačky, vtáky a iné zvieratá).

Kvôli bezpečnosti letu je zakázané prevážať látky, ktoré stanovy China Southern či pravidlá krajiny, cez ktorú lietadlo aerolínií prelieta alebo v nej pristáva, označujú za nebezpečné (horľaviny, zbrane, narkotiká, atď.)

Cestovné triedy

Spoločnosť China Southern poskytuje svojim cestujúcim kvalitné služby v štyroch triedach: Prvá trieda, triedy Business, Economy a Premium Economy. Ich vybavenie závisí od typu lietadla (A380, A330 alebo B787) avšak platí, že čím vyššia trieda, tým komfortnejšie sedenie (prípadne ležanie) a väčšie súkromie.

Aby sa cestujúci počas letu nenudili, majú v každej triede možnosť využiť digitálny palubný zábavný systém so stovkami hodín zábavy a zhliadnuť viac ako 100 populárnych filmov z celého sveta, nahovorených v rôznych jazykoch. Rozdiel spočíva vo veľkosti obrazoviek, ktorých rozmery rastú spolu s kvalitou tried.

Online check-in

China Southern ponúka možnosť využiť on-line check-in 24 hodín až 1 hodinu pred plánovaným odletom prostredníctvom formulára na svojom webe csair.com.

Online check-in je možné riešiť pri odletoch z niektorých domácich destinácií a medzinárodných miest (s výnimkou niektorých spojovacích letov a letov z Macaa a trás z Kantonu do Vancouveru, LA alebo Aucklandu). Online check-in začne od 14:00 v deň pred odchodom a môžete si v rámci neho vybrať aj jedno z voľných sedadiel, na ktorom chcete počas cesty sedieť.

V prípade, že veziete so sebou zapísanú batožinu, je online check-in možné realizovať, treba sa však na letisko dostaviť s dostatočným predstihom.

 

Letecká flotila

Aerolinky China Southern operujú s viac ako 500 lietadlami (vrátane nákladných). Väčšinu leteckej flotily tvoria rôzne modelové rady strojov typu Boeing a Airbus. Najväčší počet lietadiel v službách China Southern je typu Boeing 737-800 a Airbus A320-200, k dispozícii sú napríklad aj Airbus A321-200, A330-200 či Boeing 737-700.

Medzinárodné letisko Kanton Baiyun

Spolu s Medzinárodným letiskom v Pekingu je letisko Kanton Bayiun jedným z dvoch hlavných letísk, na ktoré sa sústredí doprava realizovaná spoločnosťou China Southern. Letisko ročne odbaví niekoľko desiatok miliónov cestujúcich, ktorí majú k dispozícii napr. letiskový hotel, WiFi, miestnosť na prezliekanie, oddych. Nachádza sa tu aj kino, masážny kreslá, sprchy, požičovne automobilov a nepreberné množstvo duty-free obchodov, kaviarní a reštaurácií. Z hľadiska kvality služieb patrí Kanton Baiyun medzi TOP letiská na celom svete.

Strava

Počas letov s China Southern majú cestujúci možnosť ochutnať pravú orientálnu kuchyňu aj jedlá západného „strihu“. Cestujúci Prvej a Business triedy si môžu jedlo bezplatne rezervovať 24, respektíve 48 hodín vopred.

Okrem štandardného menu je za určitých podmienok možný aj výber špeciálnych jedál pre deti, vegetariánov a ľudí, ktorým náboženské presvedčenie alebo zdravotný stav nedovoľujú konzumovať niektoré druhy surovín alebo pokrmov.

Doplnkové služby

Cestujúci všetkých tried majú možnosť prostredníctvom palubného zábavného systému sledovať stovky hodín svetových filmov a vypočuť si skladby rôznych hudobných interpretov. Pobaviť sa dá aj pri niektorých klasických počítačových kartových či ťahových hrách, pripravená je aj virtuálna zábava určená deťom. Na vybraných linkách poskytuje dopravca aj bezplatné WiFi pripojenie.