Menu

Norwegian Air Shuttle

Advertisement

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Norwegian Air Shuttle na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Advertisement

✔️ Kam lieta Norwegian Air Shuttle?

Cestovný poriadok Norwegian Air Shuttle zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let Norwegian Air Shuttle?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let Norwegian Air Shuttle s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety Norwegian Air Shuttle, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom Norwegian Air Shuttle?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o Norwegian Air Shuttle

Norwegian Air Shuttle

Norwegian alebo inak Norwegian Air Shuttle je škandinávska nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá je v Nórsku považovaná za národného leteckého dopravcu. Spoločnosť začala svoje nezávislé pôsobenie v roku 2002 a odvtedy nikdy nevykázala straty. Od začiatku svojej existencie je táto nórska aerolinka, podobne ako celá Škandinávia, známa svojou mimoriadnou starostlivosťou o ekológiu a životné prostredie. Väčšina letov prebieha v rámci Škandinávii, ale Norwegian má aj lety do ostatných európskych krajín, ako aj do Ázie a Severnej Ameriky. Celkový počet trás je viac ako 400, je to viac ako 130 rôznych destinácií. V Poľsku môžete využiť lacné lety ponúkané spoločnosťou Norwegian na štyroch letiskách: vo Varšave, Krakove, Gdansku a Štetíne. Okrem toho so spoločnosťou Norwegian sa stretnete v Prahe, vo Viedni a v Budapešti.

Batožina

Počas každej cesty leteckou spoločnosťou Norwegian môže cestujúci mať so sebou jeden kus príručnej batožiny, za ktorú neplatí. Jej prijateľná hmotnosť sa však líši v závislosti od triedy rezervácie. Navyše, okrem príručnej batožiny, môžete mať jednu malú osobnú položku napr. tašku na notebook alebo kabelku. Je dôležité, aby boli dostatočne malé na to, aby sa zmestili pod sedadlom. V prípade, že budete mať viac vecí a nezmestite sa do príručnej batožiny, môžete pridať do svojej rezervácie podanú batožinu a to až do 6 hodín pred odletom. Môžete to urobiť online alebo telefonicky. V niektorých cestovných triedach je podaná batožina zahrnutá do ceny letenky, takže je dobré zvážiť, čo chcete so sebou vziať a pri nákupe letenky si vybrať najvhodnejšiu cestovnú tarifu.

Cestovné triedy

Služby v Norwegian sú rozdelené na cestovné triedy a tarify. Cestovné triedy platia pre medzinárodné lety na veľké vzdialenosti. Sú to triedy Economy a Premium. V rámci každej triedy a v prípade letov na kratších trasách je možné si kúpiť lístok v troch tarifách: LowFare, LowFare + a Flex. Každá z nich poskytuje iný súbor služieb. Každá z nich zahŕňa bezplatnú príručnú batožinu, ale s rôznou hmotnosťou. V závislosti od tarify môže cestujúci počítať s rôznymi dodatočnými službami, ako je podaná batožina, možnosť rezervácie miesta, Wi-Fi, stravovanie na palube, slúchadlá a deky. Niektoré tarify zaručujú bezplatnú zmenu mena a priezviska na letenke, zmenu rezervácie a poskytujú možnosť vrátenia letenky.

Online odbavenie

Online odbavenie v leteckej spoločnosti Norwegian je pohodlný spôsob odbavenia sa pred odletom. Všetko sa odohráva na internetovej platforme dopravcu. Všetko, čo musíte urobiť, je nájsť na webovej stránke kartu „Online odbavenie“ a potom vyplniť údaje požadované vo formulári. Systém bude sprevádzať cestujúceho počas celého procesu odbavenia, takže sa nemusíte obávať, že niečo pokazíte. Po dokončení online odbavenia sa generuje palubná karta, ktorá je základným dokumentom, ktorý Vás oprávňuje k vstupu na palubu lietadla. Z tohto dôvodu by ste ju mali vytlačiť a uložiť na bezpečnom mieste do dňa odchodu alebo uložiť súbor PDF a vytlačiť ho, keď bude treba.

Flotila

Flotila spoločnosti Norwegian to približne 130 lietadiel. Väčšina z nich to moderné lietadlá Boeing. Spoločnosť sa neustále vyvíja a stále objednáva nové lietadlá. V roku 2012 nórsky dopravca objednal 222 nových strojov - najviac v histórii európskej flotily. V budúcnosti sa flotila Norwegian rozšíri o ďalšie lietadlá Boeing a Airbus. Podľa plánov, po dokončení všetkých objednávok sa veľkosť flotily má skoro strojnásobiť. Lietadlá nórskeho dopravcu možno rozpoznať podľa charakteristických farieb, červená farba dominuje na prednej časti lietadla a biela na zvyšku stroja. Na červenom vertikálnom stabilizátore sú viditeľné aj portréty známych škandinávskych osobností.

Letisko Oslo-Gardermoen

Hlavnou základňou leteckej spoločnosti Norwegian je Oslo-Gardermoen. Toto medzinárodné letisko sa nachádza v meste Gardermoen, 48 km od Osla. Letisko existuje od čias druhej svetovej vojny a jeho súčasný vzhľad to efekt rozšírenia po skončení vojny. V súčasnosti je jedným z nórskych letísk, ktoré odbavujú najviac cestujúcich. Vo svojich priestoroch letisko ponúka bezplatnú sieť Wi-Fi, kaviarne a mnoho obchodov. Pohodlným riešením pre cestujúcich je možnosť objednať si parkovacie miesto (cena závisí od dĺžky parkovania).

Jedlá

Na takmer všetkých trasách môžu si cestujúci v lietadle kúpiť občerstvenie a nápoje. Počas dlhých letov majú cestujúci možnosť objednať si aj väčšie menu - až tri jedlá. Posádka ponúka rôzne menu na rôznych trasách a jedlá sú tiež prispôsobené ľuďom so špeciálnymi stravovacími požiadavkami. V závislosti od tarify môže byť menu zahrnuté v cene letenky a môže sa vyžadovať objednanie jednotlivých jedál na niekoľko hodín pred odletom. Počas dlhých letov je k dispozícii osobný interaktívny snack-bar. Prostredníctvom ktorého si môžete na dotykovej obrazovke objednať občerstvenie, vykonať platbu za objednávku a čakať na člena posádky, ktorý Vám objednávku doručí. Za občerstvenie môžete zaplatiť kreditnou kartou.

Dodatočné služby

Vo väčšine lietadiel počas európskych letov je k dispozícii bezplatné Wi-Fi. Možnosť použitia bezdrôtovej siete sa spája s inými službami: video na požiadanie a Live TV. V službe VOD si cestujúci môže vybrať z mnohých filmov a programov so spoplatneným prístupom. Služba Live TV rovnakým spôsobom Vám umožňuje sledovať najnovšie televízne správy. Ďalšou výhodou je interaktívna 3D mapa, ktorá Vám povie, čo mali by ste vidieť v meste do ktorého letíte. Počas dlhých letov je k dispozícii interaktívny snack-bar. Prostredníctvom ktorého si môžete na dotykovej obrazovke objednať občerstvenie, vykonať platbu za objednávku a čakať na člena posádky, ktorý Vám objednávku doručí. Navyše na palube je možné dobíjať elektronické zariadenie alebo zakúpiť si slúchadlá.