Menu

Icelandair

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Icelandair na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Icelandair

Letecká spoločnosť Icelandair je islandský národný dopravca, ktorého činnosť je založená na vnútroštátnych a medzinárodných trasách. Spoločnosť vznikla v roku 1937 a sídlila v meste Akureyri ako Flugfelag Akureyrar. V roku 1943 spolu s presunom sídla do Reykjavíku bola premenovaná na Flugfelag Islands. O rok neskôr sa na islandskom leteckom trhu objavila konkurencia - spoločnosť Loftleioir, známa tiež ako Icelandic Airlines. Dopravcovia súťažili pri spustení medzinárodných a transatlantických spojení. V roku 1973 sa tieto spoločnosti zlúčili, najprv dali spoločnosti názov Flugleioir. V roku 1979 sa názov zmenil na Icelanair, ktorý je záväzný až do dnešného dňa, pod názvom Flugleioir dopravca pôsobí výhradne v rámci Islandu.
Spoločnosť Icelandair v súčasnosti prevádzkuje pravidelné lety do 39 miest v 16 krajinách na oboch stranách Atlantického oceánu.
Hlavnou základňou islandského dopravcu je letisko v Reykjavíku.

Batožina

Na palubu lietadla spoločnosti Icelandair si môžete vziať príručnú batožinu. Avšak jej rozmery a hmotnosť sú určené leteckou spoločnosťou a môžu sa líšiť v závislosti od triedy rezervácie alebo trasy.
Podaná (registrovaná) batožina v aerolinke Icelandair taktiež musí spĺňať určité rozmery a hmotnosť. Aj tu všetko závisí od cestovnej triedy a trasy.

Cestovné triedy

V lietadlách leteckej spoločnosti Icelandair môžete cestovať v troch triedach: Economy, Economy Comfort a zodpovedajúcej biznis triede - Saga Class. Dopravca poskytuje cestujúcim prikrývky a vankúše. Štandardnou triedou je Economy a najluxusnejšia služba na letisku a špeciálne podmienky na palube zabezpečuje trieda Saga Class. Cestujúci triedou Saga Class sú prioritné obsluhovaní: pred odletom majú prístup k salóniku, ich cesta môže byť elastická, majú pohodlné sedadlá s veľkým priestorom pre nohy, dostanú horúce uteráky a v prípade nočných letov vankúše a deky.

Online odbavenie

Prostredníctvom internetu alebo cez mobil je možno sa odbaviť do 36 hod. pred plánovaným odletom v prípade letov z Európy do Kanady, a pre lety do / z USA od 24 hod. do 60 min. pred plánovaným odletom.

Flotila

Flotila Icelandair to 26 lietadiel typu Boeing 757-200, 767-300.

Letisko Reykjavík

Letisko sa nachádza v rámci mestských hraníc, asi 2 km od centra Reykjavíku, je najväčším vnútroštátnym letiskom na Islande. Vzhľadom na krátke štartovacie dráhy sa používa iba na vnútroštátne lety, ako aj na lety na Faerské ostrovy a Grónsko (medzinárodné lety obsluhuje letisko Keflavík, ktoré sa nachádza 50 km od centra Reykjavíku). Na letisku sú okrem iného reštaurácie a autopožičovne.

Jedlá

Bezplatné jedlá sú k dispozícii iba v triede Economy Comfort a Saga Class. Cestujúci v ekonomickej triede majú prístup k palubnému menu iba za poplatok.

Dodatočné služby

Takmer celá flotila Icelandair je vybavená vysokorýchlostným bezdrôtovým internetom. Cestujúci majú možnosť využívať palubný zábavný systém AVOD, v rámci ktorého majú prístupu k filmom, hudbe a hrám. Dopravca tiež poskytuje slúchadlá a tlačený informačný časopis "Icelandair". Islandská letecká spoločnosť má tiež svoj vernostný program - Saga Club.