Menu

Iberia

Advertisement

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Iberia na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Ukázať filtre
  • Portugalsko
    Z: Viedeň (VIE)
    Madeira
    Skontrolujte údaje
    od 321 EUR
Advertisement

✔️ Kam lieta Iberia?

Cestovný poriadok Iberia zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let Iberia?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let Iberia s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety Iberia, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom Iberia?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o Iberia

Iberia

Letecká spoločnosť Iberia je vlajkovým leteckým dopravcom Španielska. Bola založená 28. júna 1927 vďaka iniciatíve biznismena Horacia Echeberrieta, ktorý pri zakladaní Iberie spolupracoval s vedením nemeckej Lufthansy. V prvých rokoch svojej existencie bola spoločnosť známa aj ako Compania Aerea de Transportes a starala sa najmä o poštové doručovateľské služby medzi Madridom a Barcelonou. Neskôr pribudla osobná preprava v rámci španielskeho vnútrozemia a v roku 1946 aj medzinárodné lety. Svoj prvý interkontinentálny let organizovala Iberia medzi mestami Madrid a Buenos Aires. Na tejto trase začala postupne lietať pravidelne, využívajúc lietadlo Douglas DC-4, pričom ako prvá letecká spoločnosť v histórii ponúkla práve Iberia pravidelné letecké spojenie medzi Európou a Južnou Amerikou.

V roku 2001 čiastočne sprivatizovaná Iberia je v súčasnosti monopolom čo sa týka letov medzi starým kontinentom a Latinskou Amerikou. Najväčší španielsky dopravca je štvrtou najväčšou leteckou spoločnosťou v Európe a na letisku Madrid-Barajas má dokonca vlastný terminál. Od roku 1999 je Iberia, ktorá ako jedna z prvých spoločností zaviedla elektronické letenky, členom leteckej aliancie OneWorld. V roku 2001, spoločne s Lufthansou, SAS a Air France, španielska Iberia vytvorila Amadeus – počítačový systém na predaj leteniek. Medzníkom v histórii firmy bol aj rok 2011, v ktorom došlo k spojeniu s British Airways, čo viedlo k založeniu medzinárodného holdingu Airlines Group.

Iberia má vo svojom portfóliu rozsiahlu sieť spojení, lietadlá spoločnosti pristávajú na viac ako 100 letiskách v približne 40 krajinách sveta a na všetkých kontinentoch okrem Austrálie. Na ďalších 90 letiskách spoločnosť pristane vďaka dohodám o zdieľaní kódov s ďalšími dvadsiatimi leteckými dopravcami.

Batožina

Na palubu lietadiel spoločnosti Iberia je povolené vziať si príručnú batožinu, jej rozmery a váha sú však dané pravidlami aerolínií a môžu sa meniť v závislosti na cestovnej triede alebo trase. To isté v zásade platí aj pre registrovanú batožinu. Za osobitných podmienok je možné prepravovať aj lyžiarske náčinie, vybavenie na golf, bicykle, surf, korčule či skateboard, vybavenie na vodné športy a paragliding. Hudobné inštrumenty je možné taktiež prepravovať a to aj ako príručnú či registrovanú batožinu – záleží však od ich váhy a rozmerov. Výnimočné podmienky sa týkajú prepravy zbraní, pri ktorých sa navyše musia rešpektovať aj príslušné nariadenia cieľových destinácií. Čo sa týka nadrozmernej batožiny, tu treba počítať s príplatkami.

Cestovné triedy

Iberia ponúka svojim cestujúcim možnosť cestovať v týchto triedach: Business, Business Club, Business Plus a v základnej triede Economy, ktorá ešte ponúka nadúroveň v podobe Premium Economy.

Trieda Business Class je dostupná pre lety v rámci Španielska a vnútrozemia Európy. Garantuje prioritné služby na letisku a na palube, tak isto ako prednostné vybavenie transportu batožiny a prístup do salónika. Triedu Business Club si môžete vybrať pri letoch do Egypta, Rovníkovej Guiney, Izraela, Nigérie a Ruska. Ponúka sedadlá vo vyhradenej časti kabíny, ktoré sú širšie, s väčšími odstupmi medzi sebou a výbavou v podobe opierok na nohy.

Najluxusnejšou triedou zo všetkých je Business Plus, dostupná len v rámci diaľkových letov do Ameriky a Južnej Afriky. Cestujúci v tejto triede majú možnosť využiť vybavenie podobné triede Business Class, no napríklad sedačky sa tu dajú rôzne polohovať a transformovať na provizórnu, no veľmi pohodlnú posteľ.

Online check-in

Online check-in pre všetky lety je možné vykonať deň pred plánovaným odletom, väčšinou však maximálne jednu hodinu pred časom odletu. Online check-in sa dá riešiť cez počítač, tablet či smartfón, Iberia má k dispozícii aj svoju aplikácie na iPhone, Android či Blackberry. Online check-in nie je dostupný pre cestujúcich so psom alebo iným zvieraťom, pre pasažierov so zvláštnymi požiadavkami (telesne indisponovaní a pod.), ani pre maloletých pasažierov, cestujúcich osamote.

Flotila spoločnosti Iberia

Aerolínie Iberia stavajú svoju flotilu výhradne na strojoch značky Airbus. Letka spoločnosti Iberia pozostáva z viac ako 80 lietadiel jedného z najväčších výrobcov civilných lietadiel na svete, jedná sa o typy: A319-100, A320-200, A321-200, A330-300, A340-300, A340-600. Ďalšie zhruba štyri desiatky Airbusov by mali pribudnúť v najbližších rokoch.

Letisko Madrid-Barajas

Letisko Madrid-Barajas je situované 13 kilometrov severovýchodne od centra hlavného mesta Španielska. Ide o najväčšie letisko v krajine a jeho terminál 4 sa radí k najväčším terminálom na svete. V priestoroch tohto letiska nájdu cestujúci niekoľko barov, reštaurácií, kaviarní či obchodov, tak isto ale aj požičovne áut. Wi-Fi je dostupné všade, pričom prvých 30 minút používania nie je spoplatnených.

Občerstvenie

Spoločnosť Iberia ponúka na palubách svojich lietadiel občerstvenie rôzneho druhu, vrátane alko aj nealko nápojov – výber jedál a ich spoplatnenie závisí nie len od cestovnej triedy, ale aj od toho, či sa jedná o diaľkový alebo iný let. Existuje tiež možnosť zajednať si špeciálne druhy pokrmov, napríklad pre diabetikov, malé deti, vegetariánov, vegánov a podobne. 

Doplnkové služby

Zákazníci spoločnosti Iberia sa môžu stať členmi vernostného programu Iberia Plus a za absolvované lety zbierať body, ktoré sa dajú vymeniť za služby ako napr. lety zdarma, bezplatné letenky, zľavnené letenky, hotelové pobyty či prenájom auta. Čo sa týka služieb a zábavy na palube, v ponuke sú filmy v španielčine, angličtine, francúzštine, taliančine, nemčine a portugalčine, rovnako ako prístup k televíznym seriálom, športovým programom, hudbe a hrám. V nových lietadlách, určených na diaľkové lety, je v ponuke aj bezplatné Wi-Fi a GSM roaming.