Menu

Swiss

Advertisement

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Swiss na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Advertisement

✔️ Kam lieta Swiss?

Cestovný poriadok Swiss zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let Swiss?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let Swiss s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety Swiss, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom Swiss?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o Swiss

Swiss

Švajčiarska letecká spoločnosť SWISS je na trhu prítomná od roku 2002. Vznikla v dôsledku prevzatia časti aktív konkurznej spoločnosti Swissair prostredníctvom dokapitalizovanej regionálnej leteckej spoločnosti Crossair. Ďalšie prevzatie dopravcu nemeckou spoločnosťou Lufthansa začalo v marci 2005. V júli toho istého roku Európska komisia schválila zlúčenie oboch línií. O rok neskôr sa ich náklady znížili o viac ako 200 miliónov eur. Napriek integrácii spoločností si spoločnosť SWISS zachovala svoj image, vedenie, centrálu vo švajčiarskej Bazileji, svoj vlastný personál a dominantné postavenie vo svojej krajine. SWISS patrí medzi Star Alliance a Miles & More.
Hlavnou základňou SWISS je letisko v Zürichu, ktoré má priame spojenie okrem iného s Varšavou, Prahou alebo Viedňou. Sieť spojov tohto dopravcu to približne 40 destinácií po celom svete. Niektoré z nich sú obsluhované nezávisle a niektoré v rámci spolupráce s dopravcami pôsobiacimi v rámci aliancie.

 

Batožina

Na palubu lietadla spoločnosti SWISS si môžete vziať príručnú batožinu. Avšak jej rozmery a hmotnosť sú určené leteckou spoločnosťou a môžu sa líšiť v závislosti od triedy rezervácie alebo trasy.
Podaná (registrovaná) batožina v aerolinke SWISS taktiež musí spĺňať určité rozmery a hmotnosť. Aj tu všetko závisí od cestovnej triedy a trasy.

Cestovné triedy

V ekonomickej triede na medzikontinentálnych trasách majú cestujúci prístup k filmom, seriálom a hrám.
V biznis triede na medzikontinentálnych trasách dostanú cestujúci tašky s kozmetikou a ich sedadlá sa premenia na 2-metrové lôžka. Cestujúci tejto triedy na každej trase môžu využiť letiskové salóniky Star Alliance a ich batožina má prioritu, okrem toho na letisku v Zürichu pre cestujúcich v tejto triede je špeciálny autobus.
Pre cestujúcich v prvej triede sú pripravené osobitné terminály, aby čo najviac skrátiť ich  čakaciu dobu na letisku. Sedadlá na medzikontinentálnych trasách sú vybavené špeciálnymi opierkami hlavy, aby cestujúci mali čo najviac súkromia.

Online odbavenie

Cestujúc s leteckou spoločnosťou SWISS sa môžete odbaviť od 23 hodín pred plánovaným odletom pomocou internetu alebo použitím mobilnej aplikácie. Elektronickú palubnú kartu si môžete vytlačiť alebo stiahnuť na telefón.

Flotila

Flotila švajčiarskeho dopravcu pozostáva z 65 lietadiel Airbus A319-100, A320-200, A321-100, A321-200, A330-300, A340-300, ktorých priemerný vek je približne 10 rokov.

Letisko Zürich-Kloten

Medzinárodné letisko Zürich-Kloten sa nachádza približne 10 km od centra Zürichu. Na letisku sa nachádzajú kaviarne, reštaurácie, bary, obchody (aj bezcolné) a požičovne áut. Letisko ponúka bezdrôtové pripojenie na internet.

Jedlá

Na všetkých európskych linkách letecká spoločnosť ponúka nápoje a občerstvenie, ktorého podoba závisí od hodiny naservírovania. Na kratších letoch spoločnosť SWISS ponúka studené pochutiny a na dlhších trasách - teplé. Sendviče sú pripravené vo švajčiarskej pekárni. Na väčšine letov cestujúci pred pristátím majú ponúknutú švajčiarsku čokoládu.
Na medzikontinentálnych trasách cestujúci v každej triede dostanú aspoň jedno teplé jedlo.

 

Dodatočné služby

Deti vo veku od 5 do 11 rokov môžu cestovať samostatne. Dieťa má od chvíle príchodu na letisko na starostlivosti posádka, ktorá je za ne zodpovedná až do chvíle odovzdania dieťaťa do starostlivosti oprávnenej dospelej osobe na letisku určenia. V závislosti od trasy sa cena tejto služby pohybuje od 40 do 80 EUR.