Menu

China Eastern

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou China Eastern na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

✔️ Kam lieta China Eastern?

Cestovný poriadok China Eastern zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let China Eastern?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let China Eastern s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety China Eastern, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom China Eastern?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o China Eastern

China Eastern

China Eastern Airlines

Spoločnosť China Eastern Airlines bola založená v roku 1988 a v súčasnosti je popredným leteckým dopravcom na domácej aj medzinárodnej scéne. Spočiatku bola firma pod absolútnou kontrolou štátu, no už v roku 1997 sa stala prvou leteckou spoločnosťou, ktorá ponúkla svoje akcie na burze. Počas svojej existencie prevzali China Eastern Airlines viacero (prevažne) domácich leteckých spoločností – išlo napríklad o China General Aviation, Great Wall Airlines, China Yunnan Airlines, China Northwest Airlines či Shanghai Airlines. Práve s posledne menovanými šanghajskými aerolíniami vstúpili China Eastern Airlines v roku 2011 do globálnej aliancie leteckých spoločností s názvom SkyTeam.

China Eastern Airlines obsluhujú viac ako 200 destinácií, pričom dominujú prevažne na ázijskom a severoamerickom trhu, koncentrujú sa ale aj na lety do Austrálie. Aerolínie sa zároveň snažia vyťažiť čo najviac z potenciálu domáceho trhu, čomu prispôsobujú aj neustále sa zvyšujúcu frekvenciu letov zo Šanghaja do iných čínskych miest.

Batožina

Na príručnú batožinu sa vzťahujú rozmerové, váhové a počtové limity, ktoré závisia nie len od triedy, v ktorej pasažier cestuje, ale aj druhu letu (domáci alebo medzinárodný). Obmedzenia podobného charakteru sa týkajú aj registrovanej batožiny – ak prekročíte danú váhu, rozmery alebo počet, rátajte s dodatočnými príplatkami.

Pred cestou je dobré overiť si, ktoré predmety možno prepravovať v príručnej batožine, ktoré v registrovanej a ktoré nie je dovolené prepravovať vôbec (napríklad horľaviny, výbušniny, rádioaktívny materiál a pod.). Čo sa týka prepravy zvierat, v kabíne pre cestujúcich je možné prepravovať len asistenčných psov. Všetky ostatné zvieratá (musia byť v prepravných boxoch) sa považujú za prídavnú batožinu.

V prípade vybavenia na golf, lyžovanie a vodné lyžovanie smie jeden cestujúci prepravovať len jeden set tohto vybavenia. Pri prekročení jeho váhového limitu však teba počítať s príplatkom.

Cestovné triedy

Let s China Eastern Airlines môžete štandardne realizovať v triedach Economy, Business a v Prvej triede. Rozdiely medzi jednotlivými triedami spočívajú najmä v možnostiach výberu z palubného menu či v doplnkových službách (vo vyšších triedach viac priestoru pre nohy, k dispozícii aj rozložiteľné sedadlo, pyžamo).

Online check-in

Online check-in je v rámci China Eastern Airlines (a dcérskej Shanghai Airlines) dostupný len pre dospelých cestujúcich, ktorí nepotrebujú žiadnu osobitnú pomoc. Služba býva k dispozícii spravidla už 48 hodín pred odletom, v niektorých prípadoch (napr. americké a kanadské letiská) ale najskôr 24 hodín pred plánovaným štartom, respektíve o 21:00 v deň, ktorý predchádza dňu odletu. Ak je pasažier registrovaný, no svoj let nemôže z rôznych príčin absolvovať, môže online check-in zrušiť minimálne 1 hodinu pred odletom.

Pri online check-ine je nutné dbať na aktuálnosť potrebných dokumentov – tie totiž musia byť platné aspoň ešte ďalších 6 mesiacov od dátumu návratu. Čo sa týka vstupných a tranzitných víz, zabezpečiť ich platnosť je povinnosťou cestujúceho, nie aerolínií.

Letka

Flotila China Eastern Airlines pozostáva z niekoľkých stovák dopravných lietadiel rôznych modelových rád, pričom dominujú najmä typy Boeing a Airbus (lietadlá tejto značky svojho času začlenili China Eastern Airlines do svojej letky ako vôbec prvá čínska letecká spoločnosť). Gro tvoria modely Airbus A320-200, A321-200 a Boeingy 737 novej generácie (737-700, -800 a –MAX 8). V rozmedzí rokov 2017 až 2022 by sa flotila China Eastern Airlines mala rozrásť o ďalšie nové stroje a aj vďaka nim by počet lietadiel v službách tejto čínskej leteckej spoločnosť mal atakovať hranicu 700 letu schopných dopravných prostriedkov.

Medzinárodné letisko Šanghaj Pchu-tung

Letisko Šanghaj Pchu-tung je nie len hlavným dopravným uzlom pre letku China Eastern Airlines, ale aj celú leteckú dopravu najľudnatejšej krajiny sveta. Zaberá plochu približne 40 kilometrov štvorcových a leží asi 30 kilometrov východne od centra Šanghaja. Jedná sa o jedno z najvyťaženejších letísk na svete v rámci osobnej aj nákladnej leteckej dopravy. Okrem staníc pre autobusy, taxíky a metro disponuje Šanghaj Pchu-tung, ako vôbec prvé letisko na svete, aj vysokorýchlostnou traťou, po ktorej rýchlosťou 430 km/h premáva tzv. maglev vlak (maglev = magnetická levitácia, v súčasnosti najmodernejší a najrýchlejší druh koľajovej dopravy).

V priestoroch letiska alebo jeho tesnej blízkosti nájdete niekoľko hotelov, bankomaty, lekársku pomoc, predajné automaty či niekoľko stanovíšť, kde si môžete nabiť svoje prenosné elektronické zariadenia. Môžete tu využiť aj niekoľko, vzhľadom k veľkosti letiska však nie mnoho duty-free obchodov a reštaurácií.

Občerstvenie

Bohatosť výberu občerstvenia pri letoch s China Eastern Airlines závisí od dĺžky, druhu a smeru trasy, ale tiež od triedy, v ktorej pasažier cestuje. Kuchyňa je však postavená na vyberaných medzinárodných jedlách, takže vybrať z menu by si mal naozaj každý. Okrem štandardnej ponuky sú k dispozícii aj špeciálne jedlá pre deti rôzneho veku, vegánov, vegetariánov či ľudí, ktorí svoje stravovacie návyky upravujú na základe náboženského presvedčenia, diét alebo zdravotného stavu. Jedlo je potrebné objednať si vopred.

Doplnkové služby

V zásade pri všetkých letoch s China Eastern Airlines by mal byť dostupný palubný zábavný systém, prostredníctvom ktorého môžu cestujúci sledovať rôzne filmy a seriály z produkcie západného filmového priemyslu. Najmä vo vyšších triedach je na palube k dispozícii aj zahraničná tlač. Internet sa dá taktiež využívať, avšak s určitými obmedzeniami, ktoré môžu vyplývať z povahy nariadení čínskej vlády. Verní zákazníci týchto aerolínií sa môžu zapojiť do vernostného programu Eastern Miles a za nalietané míle s China Eastern Airlines môžu získavať zaujímavé benefity týkajúce sa ďalších letov, prídavnej batožiny a pod.