Menu

Fly One Airlines

Advertisement

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Fly One Airlines na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Advertisement

✔️ Kam lieta Fly One Airlines?

Cestovný poriadok Fly One Airlines zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let Fly One Airlines?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let Fly One Airlines s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety Fly One Airlines, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom Fly One Airlines?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o Fly One Airlines

Laudamotion – informácie o aerolíniách

Laudamotion Airlines je názov rakúskych nízkonákladových aerolínií s pomerne dlhou históriou. Spoločnosť bola založená v roku 2003 ako Niki; jedným z jej spoluzakladateľov totiž bol bývalý šampión F1 Niki Lauda. O rok neskôr začali aerolínie Niki spolupracovať so spoločnosťou Air Berlin, aby sa v roku 2011 obe firmy zlúčili. Bohužiaľ, v decembri 2017 spoločnosť Niki svoje obchodné aktivity zastavila. Avšak už v januári 2018 odkúpil Niki Lauda insolventnú leteckú spoločnosť od Air Berlin a o niekoľko mesiacov neskôr biznis opäť rozbehol – už pod súčasným názvom Laudamotion. V súčasností vlastní 100% akcií tohto leteckého dopravcu spoločnosť Ryanair. Existuje oprávnený predpoklad, že firma bude v nasledujúcich rokoch dynamicky rásť. Svoju ponuku letov totiž cieli najmä do atraktívnych juhoeurópskych destinácií. Spolu s viac než konkurencieschopnou cenou leteniek však ide len o dve z mnohých výhod, ktoré tento letecký dopravca ponúka.

IATA kód aerolínií Laudamotion, ktoré majú svoje sídlo vo Viedni, je OE. Online check-in je zdarma a k dispozícii pre väčšinu cestujúcich. Dá sa však využiť aj check-in priamo na letisku.

Kam lietajú aerolínie Laudamotion?

Sieť leteckých trás aerolínií Laudamotion zasahuje najmä južné oblasti Európy. Vo svojich začiatkoch dopravca začínal s tuctom letov z Berlína, no to zďaleka nie je všetko z jeho aktuálnej ponuky. Cestujúci si môžu u Laudamotion vybrať z letov do viac ako 40 destinácií v 18 krajinách a toto číslo rastie paralelne s rozvojom firmy. Laudamotion lieta z Rakúska, Nemecka a Švajčiarska do krajín ako Španielsko, Portugalsko, Grécko, Cyprus a Taliansko, dopravca však má vo svojej ponuke aj lety do Veľkej Británie.

Propagačné akcie Laudamotion

Promo-akcie Laudamotion sú medzi cestujúcimi čoraz populárnejšie – už po niekoľkých mesiacoch svojej činnosti dopravca sprístupnil sadu leteniek za mimoriadne atraktívnu cenu 1 euro. Vzhľadom na politiku a ponuku Laudamotion sú ďalšie propagačné akcie otázkou času. Firma o nich zakaždým dáva svetu vedieť prostredníctvom tlačových vyhlásení, preto stojí za to sledovať informačne kanály Laudamotion na sociálnych sieťach a prihlásiť sa na odber newsletteru. Aj vďaka týmto krokom zvýšite svoju šancu na zisk lacných leteniek do Milána, na Ibizu, do Barcelony, Viedne a ďalších populárnych destinácií. Prázdninové lety za atraktívne ceny? Prečo nie?! Promo ponuka Laudamotion zvyčajne pokrýva lety na niekoľko najbližších mesiacov, takže si svoju cestu môžete vopred naplánovať.

Limity pre batožiny u Laudamotion

Pravidlá prepravy batožiny s Laudamotion definujú firemné predpisy, platné pre všetkých cestujúcich bez výnimky. Firma neponúka len letenky za atraktívne ceny, ale aj isté vylepšenia, ktoré sa týkajú práve prepravy batožiny. Príručná batožina býva zahrnutá v cene letenky a jej prípustné rozmery sú 40x25x20 cm. Batožina, napríklad batoh, by počas letu mala byť ukrytá pod sedadlom alebo v odkladacej priehradke. Vo vnútri sa nesmú nachádzať žiadne nebezpečné predmety s ostrými hranami a koncami, tekutiny sa môžu prepravovať len v niekoľkých 100 ml nádobách, spolu uzavretých v priehľadom plastikovom vrecku. K preprave detskej výživy či medicínskych potrieb (liekov a pod.) sa viažu osobitné predpisy. To isté platí aj v prípade športovej batožiny, ktorá sa prepravuje za príplatok. Pasažierom, ktorí cestujú s dojčaťom, je povolené vziať si so sebou ešte jeden kus príručnej batožiny navyše. V prípade prepravy zdravotníckych pomôcok, napríklad invalidného vozíka, má cestujúci povinnosť vopred upovedomiť dopravcu, aby sa tento mohol na prepravu špeciálneho typu batožiny s predstihom pripraviť.

Zvyšná batožina (vrátane registrovanej) je spoplatnená a prepravuje sa v nákladnom priestore lietadla. Jeden kus registrovanej batožiny by mal mať maximálnu veľkosť 119x119x81 cm a hmotnosť maximálne 20 kg. Za nižšiu cenu si však môžete prikúpiť menšiu registrovanú batožinu s rozmermi 55x40x20 cm a hmotnosťou do 10 kg. Dopravca istým spôsobom obmedzuje právo prepravovať citlivé a cenné predmety v registrovanej batožine – za prípadné poškodenia totiž Laudamotion nezodpovedá.

Aké lietadlá má Laudamotion vo svojej flotile?

Laudamotion je rýchlo rastúca letecká spoločnosť, čo sa odráža aj na stúpajúcej úrovni a početnosti jej leteckej flotily. Dopravca plánuje zdvojnásobiť súčasný počet svojich lietadiel, zakúpiť nové stroje značky Airbus a získať do prenájmu Boeing 737 spoločnosti Ryanair.

V súčasnosti pozostáva letka Laudamotion z niekoľkých lietadiel typu Airbus A320-200 a A 321-200. Prvý menovaný stroj dokáže odviezť 180 cestujúcich, druhý menovaný ponúkne ešte o 32 miest viac (212 sedadiel). Počas cesty môžu pasažieri relaxovať v pohodlných kreslách a spríjemniť si let využívaním rôznych služieb (zábava, nápoje, občerstvenie). Lietadlá Laudamotion zdobí veľmi typický červeno-biely dizajn. V tomto smere sa uvažovalo o zásadných zmenách, tie sa ale nakoniec dotkli akurát určitej renovácie loga.