Menu

SAS

Advertisement

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou SAS na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Advertisement

✔️ Kam lieta SAS?

Cestovný poriadok SAS zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let SAS?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let SAS s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety SAS, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom SAS?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o SAS

SAS

História Scandinavian Airlines sa datuje do roku 1946. Spoločnosť bola vytvorená ako konzorcium domácich leteckých spoločností troch krajín: Dánska, Nórska a Švédska. Hlavným „stanom“  pre SAS je letisko Arlanda v Štokholme. Spoločnosť patrí k najmodernejším a najinovatívnejším dopravcom a zároveň je najväčším dopravcom v severských krajinách.
Ako prvá na svete začala v šesťdesiatych rokoch minulého storočia s letmi cez severný pól, vďaka čomu došlo k skráteniu letov do Japonska z pôvodných 52 na 32 hodín. SAS boli tiež priekopníkom pri zavádzaní ekologickejších lietadiel a patrili k jedným z prvých, ktorí predstavili triedu Economy. SAS je zakladajúcim členom leteckej aliancie Star Alliance a vďaka svojim partnerom ponúka najväčší systém leteckých spojení na svete. Sieť leteckej spoločnosti tvoria letiská v Európe, Ázii a Severnej Amerike. Tento dopravca je, okrem iného, prítomný aj na poľských letiskách. Jeho lietadlá pristávajú v Gdansku, Lodži, Poznani, Varšave a Vroclave.

Batožina

Na palubu liniek SAS je možné vziať si príručnú batožinu. Jej rozmery a váhu ale určujú aerolinky a môže sa líšiť v závislosti od triedy alebo trasy letu.
Zapísaná batožina musí takisto spĺňať určité rozmerové a váhové štandardy. Aj v tomto prípade sú závislé od zarezervovanej triedy a letovej trasy.

Letové riedy

Spoločnosť SAS ponúka na výber tri letové triedy.
SAS Go je najlacnejšia, určená pre turistov. Na palube je pre cestujúcich pripravená možnosť zakúpiť si jedlo.
SAS Plus je populárna najmä u biznismenov a turistov, ktorí hľadajú alternatívu k triede Economy. Cestujúci SAS, ktorí cestujú touto triedou, môžu riešiť check-in na miestach pre Business triedu, na niektorých letiskách je im dokonca poskytnutá rýchlejšia bezpečnostná previerka. V tejto triede môžete počítať so širšími, komfortnejšími sedadlami, bezplatným jedlom a flexibilnými podmienkami cestovného. V rámci medzinárodných letov sú v tejto triede oddelené sedadlá.
SAS Business ponúka najvyšší level služieb, vrátane zjednodušeného odbavovacieho postupu pre cestujúcich. Pasažieri v tejto triede môžu prepraviť viac batožiny a majú tiež prístup do špeciálneho salónika, v ktorom môžu pohodlne stráviť čas pred odletom.

Online check-in

Spoločnosť SAS bola inovatívnou aj čo sa týka riešení check-inu online. Registrácia cez internet je u tohto dopravcu možná nie skôr ako 22 hodín pred plánovaným odletom a je uzavretá 60 minút pred ním. Cestujúci si palubný lístok vytlačia sami, no môžu si ho vyzdvihnúť aj na letisku, na kontrolných miestach k tomu určených. Zmeny v predtým pridelenom mieste môžu byť vykonané najneskôr 3 hodiny pred odletom.

Flotila

Flotila lietadiel spoločnosti SAS pozostáva z viac ako 154 strojov typu: Airbus A319, A320, A320NEO, A321, A330-300, A350-900, Boeing 737-700/800, CRJ-900, ATR 72-600. Letecká spoločnosť SAS postupne modernizuje svoju flotilu a staršie lietadlá nahrádza novými, ekologickejšími modelmi. Vďaka tomu je v súčasnosti možné znížiť spotrebu paliva počas letu o 15 - 30 % bez toho, aby cestujúci prišli o komfort, na ktorý sú zvyknutí.

Letisko Štokholm Arlanda

Medzinárodné letisko Štokholm Arlanda je základňou aeroliniek SAS. Nachádza sa 42 km severne od hlavného mesta Švédska a 28 km juhovýchodne od mesta Uppsala. V areáli letiska nájdete množstvo stravovacích možností, barov, reštaurácií, kaviarní, ako aj obchodov, vrátane tých, ktoré sú duty-free (bez cla). V budove letiska sa nachádzajú tiež autopožičovne, kaderníctvo, kaplnka, zdravotné stredisko, čistiareň, fitness a detské ihrisko. Bezdrôtové pripojenie je k dispozícii po celom letisku.

Občerstvenie

Spoločnosť SAS ponúka na palube svojich lietadiel široký výber nápojov, vrátane kávy a čaju zdarma. Navyše, cestujúci po Škandinávii a Európe si môžu vybrať a kúpiť občerstvenie priamo z menu dopravcu. Pri medzinárodných letoch sa jedlo, nápoje a občerstvenie podáva vo všetkých triedach, avšak jeho rozmanitosť závisí od časti dňa, počas ktorej sa letí. Okrem toho je ale dostupné aj z palubného menu.
Pasažieri, ktorí cestujú Business triedou, majú v cene letenky zahrnuté bohatšie menu. Dostávajú pohárik šampanského a môžu si vybrať jeden z troch pokrmov z menu. Okrem toho si počas letu môžu vychutnať bufet s vínom, nealkom, ovocím a drobnosťami na zahryznutie.

Doplnkové služby

Pre pasažierov, ktorí sú verní značke SAS, ponúka letecká spoločnosť od roku 1992 vernostný program EuroBonus. Za každý let so spoločnosťou SAS alebo inou leteckou spoločnosťou, ktorá je združená v Star Alliance, získajú cestujúci body, ktoré môžu využiť na bezplatný let, hotelový pobyt či prenájom auta. Držitelia kariet s vyšším statusom navyše získajú niekoľko ďalších privilégií.