Menu

Aeroflot

Advertisement

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Aeroflot na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Advertisement

✔️ Kam lieta Aeroflot?

Cestovný poriadok Aeroflot zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let Aeroflot?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let Aeroflot s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety Aeroflot, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom Aeroflot?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o Aeroflot

Aeroflot

Letecká spoločnosť Aeroflot je národným dopravcom Ruska a zároveň najväčším leteckým dopravcom v krajine, pričom existuje už od roku 1923. V časoch Sovietskeho zväzu bol Aeroflot jediným dopravcom v krajine a zároveň aj najväčším na celom svete. V roku 1971 bola spoločnosť začlenená do štruktúr IATA a o 9 rokov neskôr sa stala oficiálnym dopravcom účastníkov 22. Olympijských hier v Moskve. Pri tejto príležitosti bolo navyše postavené aj letisko Šeremetievo 2.
Po rozpade Sovietskeho zväzu bolo v Rusku a bývalých sovietských krajinách založených mnoho samostatných leteckých spoločností - na základoch flotily spoločnosti Aeroflot sa v tých časoch zriadilo 300 až 500 regionálnych a lokálnych leteckých spoločností. Krátko nato došlo k pretransformovaniu Aeroflotu na akciovú spoločnosť a v roku 2006 sa Aeroflot stal členom aliancie SkyTeam. V súčasnosti má spoločnosť 4 hviezdičky v rebríčku Skytrax a podľa správy organizácie Brand Finance ide o najsilnejšiu značku na svete spomedzi leteckých spoločností.
V dnešnej dobe obsluhuje ruský dopravca približne tri stovky destinácií v šesťdesiatich krajinách a letiská v Európe, Ázii, Afrike, na Strednom Východe a v Južnej Amerike. Lietadlá Aeroflotu pristávajú aj v Poľsku, vo Varšave, navyše v rámci tzv. code-share dohody ponúkajú aj letecké spojenia z letísk v Gdansku, Krakove a Poznani.

Batožina

Na palubu lietadiel spoločnosti Aeroflot si môžete vziať príručnú batožinu. Jej rozmery a váha sú však určované stanovami spoločnosti a môžu sa líšiť na základe cestovnej triedy alebo trasy.
Určité rozmery a hmotnosť však musí mať aj zapísaná batožina. Aj v tomto prípade všetko závisí od trasy a cestovnej triedy.

Cestovné triedy

Ľudia, ktorí cestujú Economy triedou, majú prístup k širokej ponuke audio a video programov, rozhlasových a televíznych kanálov, či k bohatej ponuke filmov. Cestujúci v triedach Business a Premium majú tiež prístup k audio-knihám a hrám. Nakupovanie v duty-free obchodoch na palube je dostupné všetkým cestujúcim, bez obmedzenia. Rozdiel medzi Economy triedou a triedami Business a Premium spočíva v komforte cestovania – v triede Economy nie je medzi jednotlivými sedadlami priestor, s ktorým by sa dalo variabilne nakladať. Okrem toho, pokrmy v triedach Business a Premium sú servírované na porcelánových riadoch.

Online check-in

Pri cestovaní s Aeroflotom môžete online check-in vykonať v čase od 24 hodín do 90 minút pred odletom. Táto služba je k dispozícii až do 45 minút pred plánovaným štartom. Pri letoch s Aeroflotom je tiež možné vykonať check-in pomocou mobilnej aplikácie. Okrem online check-inu sa musí cestujúci na letisku prezentovať aj vytlačeným palubným lístkom. Online check-in nie je možný pri letoch z letísk v USA a Indii a tak isto vtedy, ak cestujete s dieťaťom mladším ako 2 roky.

Flotila

Flotila ruského dopravcu pozostáva zo 190 strojov typu Airbus 320-200, A321-200, A330-200, A330-300, Boeing 737-800, Boeing 777-300ER a Suchoj SuperJet 100-95B. Priemerný vek týchto lietadiel je nižší ako 4 roky.

Moskva – letisko Šeremetievo

Toto medzinárodné letisko sa nachádza blízko ruského hlavného mesta. Pokiaľ ide o počty odbavených cestujúcich, až donedávna obsadzovalo v rebríčkoch prvé miesta, no v roku 2008 ho prekonalo letisko Moskva-Domodedovo. Napriek tomu je Šeremetievo najdôležitejším letiskom v Moskve. Na území jeho termínalov nájdete požičovne áut, bary, reštaurácie a obchody (vrátane tých bez colných poplatkov). Prístupné je tiež bezdrôtové internetové pripojenie vo všetkých termináloch (B, C, D, E a F).

Občerstvenie

Na palube lietadiel spoločnosti Aeroflot sa v závislosti od letu servírujú štyri pokrmy, vrátane dvoch teplých jedál. Okrem toho dostanú cestujúci počas letu zadarmo džúsy a tzv. soft drinks (nealko, respektíve sýtené vody). Víno, pivo a vodka sa dá kúpiť na palube. Na požiadanie sa môžu podávať aj vegetariánske jedlá a pokrmy pre diabetikov.