Menu

TAP Air Portugal

Advertisement

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou TAP Air Portugal na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Advertisement

✔️ Kam lieta TAP Air Portugal?

Cestovný poriadok TAP Air Portugal zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let TAP Air Portugal?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let TAP Air Portugal s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety TAP Air Portugal, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom TAP Air Portugal?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o TAP Air Portugal

TAP Air Portugal

Letecká spoločnosť TAP, známa aj ako TAP Portugal, je národným leteckým dopravcom Portugalska. Bola založená už v roku 1945 z iniciatívy generála letectva Humberta Delgada a pôvodne sa volala Transportes Aero Portugueses. Prvý let pod vlajkou aerolínií TAP sa konal v septembri roku 1946 a smeroval z Lisabonu do Madridu. O dva roky neskôr sa aerolínie stali členom IATA a od roku 2005 patria aj do Star Alliance. Operačná sieť flotily TAP Portugal je pomerne bohatá (takmer 100 destinácií v Európe, Afrike, Severnej a Južnej Amerike) a patrí do nej napríklad aj dobre známe letisko vo Varšave. TAP tak isto zdieľa kódové označenia na letoch s viacerými spoločnosťami, medzi inými aj s LOT Polish Airlines.

Zaujímavým faktom z histórie tejto leteckej spoločnosti je, že na dizajnovaní uniforiem pre stevardky sa v roku 1970 podieľal dizajnér Louis Feraud, ktorý v 60-tych a 70-tych rokoch minulého storočia obliekal také hviezdy filmového neba, akými boli Brigitte Bardot, Ingrid Bergman, Elisabeth Taylor či Grace Kelly. Na margo dám ešte jedna poznámka – prvá žena-pilotka sa v službách TAP Portugal ocitla v roku 1989.

Portugalská letecká spoločnosť má svoje vlastné múzeum v Lisabone, ktoré bolo otvorené na štyridsiate výročie založenia firmy.

Batožina

Pri letoch s aerolíniami TAP si na palubu lietadla môžete vziať príručnú batožinu. Jej rozmery a váhu určujú pravidlá leteckej spoločnosti a povolené hodnoty sa môžu líšiť v závislosti na smere cesty alebo cestovnej triede.

Aj registrovaná batožina podlieha istým rozmerovým a váhovým normám a aj v tomto prípade všetko závisí od cestovnej triedy a trasy letu.

Špeciálne podmienky prepravy sa týkajú športového náčinia, hudobného vybavenia či zbraní a streliva. TAP Portugal majú aj vlastný zoznam položiek, ktoré sa prepravovať nesmú, a to ako na palube, tak ani v nákladom priestore lietadla. Patria sem napríklad výbušniny, toxický materiál, horľaviny, magnetické a rádioaktívne veci a pod. Čo sa týka prepravy tekutín, pre ne platí štandardný režim, bežný aj u iných dopravcov – to znamená maximálne povolené množstvo je 1 liter, rozdelený do vreciek s objemom do 100 ml.

Cestovné triedy

Letecká spoločnosť TAP ponúka cestovanie v triedach Economic a Business, pričom prvá menovaná garantuje pohodlie, zábavu na palube a výber chutných jedál. Let v triede Business je však komfortnejší a oddychovejší. Napríklad sedadlá v lietadle A330 sa dajú roztiahnuť do lôžkovej polohy, navyše sú vybavené elektrickými zásuvkami pre notebooky. Pasažieri majú k dispozícii aj veľkú vlnenú prikrývku, antialergické vankúše, moderné elektronické slúchadlá redukujúce hluk, pásky na oči, zátky do uší, ponožky či kozmetiku. Okrem toho sú niektoré ďalšie lietadlá s triedou Business vybavené satelitnými telefónmi.

Online check-in

Pri letoch s aerolíniami TAP je možné využiť online check-inu už 72 hodín pred plánovaným odletom. Táto časová lehota sa ale nevzťahuje na lety do USA – v tomto prípade je online check-in k dispozícii 24 hodín pred odletom, s ďalšou výnimkou pre lety z Frankfurtu, Mníchova, Záhrebu, Ženevy a Zürichu, pri ktorých sa online check-in spúšťa 23 hodín pred plánovaným odletom.

Flotila aerolínií TAP

K augustu 2018 pozostávala flotila TAP Portugal z približne siedmych desiatok strojov Airbus rôznych typov: A319-100, A320-200, A321-200, A330-200, A340-300. V službách sú aj lietadlá Embraer 190 a Embraer 195 – tieto majú v porovnaní s inými lietadlami o 30% väčšie okná, ktoré tak cestujúcim poskytujú dokonalý výhľad a pôžitok z letu. V priebehu najbližších rokov má do letky aerolínií TAP pribudnúť ďalších niekoľko desiatok strojov, čím sa flotila tejto spoločnosti takmer zdvojnásobí.

Medzinárodné letisko Lisabon-Portela

Lisabonské letisko, známe ako Medzinárodné letisko Lisabon-Portela, nie je len najdôležitejším a najväčším letiskom v Portugalsku, ale v celom regióne južnej Európy. Nachádza sa len 7 kilometrov od centra hlavného mesta krajiny – ide o jedno z mála letísk starého kontinentu, ktoré leží takmer v samom centre mesta. V priestoroch letiska cestujúci nájdu množstvo reštaurácií, barov, kaviarní, obchodov či auto-požičovní, tak isto ale aj stanovištia s prístupom na internet.

Občerstvenie

V duchu hesla „let je len časťou zážitku” ponúkajú aerolínie TAP svojim cestujúcim v oboch triedach chutné menu, pozostávajúce z teplých aj studených pokrmov, nealko nápojov či vína. Ponuka jedál závisí nie len od cestovnej triedy, ale aj od letovej trasy či aktuálneho času. Ak cestujúci trpia alergiami, intoleranciou rôzneho druhu, prípadne žiadajú špeciálne upravené jedlá a pokrmy pre deti a dojčatá, je nutné svoje požiadavky nahlásiť v dostatočnom predstihu.

Doplnkové služby

Niektoré lietadlá flotily aerolínií TAP, najmä Airbus A330, sú vybavené interaktívnym audio a video systémom. Vďaka nemu majú cestujúci prístup k celovečerným filmom, dokumentom, seriálom, aktuálnym správam, hrám, hudbe či rádiu. Niektoré stroje portugalského dopravcu sú vybavené externou kamerou, prostredníctvom ktorej je možné na monitoroch sledovať štart, zostup či samotné pristávanie lietadla. Navyše sú počas letu na interaktívnej mape k dispozícii priebežné informácie o letových podmienkach, teplote, plánovanom čase príchodu či o cieľovej destinácii. TAP ako jedna z prvých leteckých spoločností v Európe spustila platenú Wi-Fi komunikačnú službu, vďaka ktorej môžu cestujúci počas letu surfovať na internete, sociálnych sieťach a odosielať a prijímať emaily. Táto služba je dostupná pri letoch z Európy do Ameriky.