Menu

Vyhľadať lety na letisko Eurico de Aguiar Salles

Vitoria

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC-3 (leto), UTC-2 (zima)

 • Navštívte okolie

  Vitória je ideálnou základňou pre jednodenné výlety, napríklad do miest ako Guarapari, Domingos Martins alebo Serra. Cesta autom trvá maximálne dve hodiny.

 • Pozrite si históriu

  V Paneleiras de Goiabeiras uvidíte, ako sa vyrábajú svetoznáme panelas de barro - hlinené hrnce. K dispozícii je tam samozrejmé aj obchod.

 • Sladká radosť

  Najlepšia brazílska čokoláda sa vyrába ručne v dielni Garoto v blízkosti Vila Velha. Denne sa tu konajú 90-minútové prehliadky so sprievodcom.

Čo vidieť vo Vitórii?

Nachádzajúce sa na juhovýchodnom pobreží Brazílie, hlavné mesto regiónu Espírito Santo to mesto s koloniálnymi koreňmi a moderným vzhľadom. Je známe nielen krásnymi plážami, mnohými dobre udržiavanými parkmi a miestnou kultúrou, ale aj pohostinnosťou svojich obyvateľov - capixabas.

Vitória je mesto s modernou architektúrou, fenomenálnymi plážami a nespočetnými barmi a reštauráciami. Pamiatky sa nachádzajú na ostrove, do ktorého sa dostanete cez jeden z mnohých mostov. Čo vidieť v meste? Určite katedrálu Catedral Metropolitana a najstaršiu sakrálnu budovu v meste - Capela de Santa Luzia zo 16. storočia, ktorá sa nachádza v blízkosti katedrály. Zaujímavosťou sú aj budovy františkánskeho kláštora Convento da Penha zo 16. storočia, ktoré sa nachádzajú tesne vedľa Tretieho mosta - Terceira Ponte v Vila Velha. Odtiaľ je najkrajšia panoráma mesta. Musíte vidieť aj palác Anchieta - barokové sídlo jezuitov a teraz sídlo miestnej samosprávy, kde sa každý deň konajú bezplatné prehliadky.

Keď už budete v Brazílii, určite budete chcieť ísť na pláž. Obľúbeným miestom miestnych obyvateľov je Praia da Costa vo Vila Velhe, kde môžete plávať a surfovať s pohľadom na obrovské kontajnerové lode vstupujúce do prístavu. Okolie Praia do Canto a Praia do Camburí ponúka vynikajúcu infraštruktúru - veľa obchodov, barov a reštaurácií. Vitória tiež ponúka možnosť stráviť čas v jednom z mnohých dobre udržiavaných mestských parkov, napríklad v parku Moscoso.

Keď budete hladní, choďte na Praia do Canto, kde na niekoľkých uliciach nájdete obrovský výber rôznych reštaurácií a barov. Ak ste gurmánmi a máte radi kulinárske zážitky, nezabudnite si objednať moqueca - morské plody a ryby v omáčke z kokosového mlieka a torta capixana - fritattu s morskými plodmi, olivami a srdcami paliem. Najlepšie jedlo zjete na ostrove Ilha das Caieiras, ale aj v centre, napríklad v Pirão, Geraldinho alebo São Pedro.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Eurico de Aguiar Salles

Tabuľa odletov a príletov: Vitoria

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely vo Vitórii

Nájsť hotely vo Vitórii