Menu

Letenky Budapešť - Vyhľadať lety do Budapešti

Ukázať filtre

Budapešť

Lacné letenky do Budapešti

Chcete získať lacné letenky a nestačí vám ponuka letov z Bratislavy? Tak využite možnosti, ktoré vám ponúka hlavné mesto Maďarska a jeho letisko. Medzinárodné letisko Ferenca Liszta v Budapešti má v ponuke mnoho priamych liniek, sezónnych aj charterových letov do obľúbených destinácií po celom svete. Ak sa chystáte na nákup letenky z Budapešti, tak zbystrite pozornosť. Na nasledujúcich riadkoch sa dozviete nie len čo-to o letisku v Budapešti, ale podelíme sa s vami aj o informácie ako a kde tískať tie najlacnejšie letenky. Poznať systém či stránky na vyhľadávanie leteniek je v dnešnej dobe kľúčom k tomu, aby ste získali nie len letenky z Budapešti, ale fakticky z ktoréhokoľvek miesta na svete.

Ako získať lacné letenky?

Čaro toho ako získať lacné letenky spočíva v umení byť v správny čas na správnom mieste. Čo to znamená? Vec sa má tak, že cena leteniek z Budapešti a v podstate akejkoľvek inej destinácie sa tvorí na základe viacerých faktorov, okrem iného aj podľa vyťaženosti aktuálneho spojenia. Vo všeobecnosti sa dajú identifikovať relatívne populárne a menej populárne dni či časy letu – zo skúseností vyplýva, že cestujúci si nákup leteniek snažia prispôsobiť na koniec týždňa, najmä na piatok či nedeľu. Lety v tieto dni bývajú najobsadzovanejšie a najvyužívanejšie a lacné letenky sa tu nemusia tak ľahko objaviť.

Naopak, menej zaujímavé pre let sú dni ako sobota, utorok či streda a časy okolo obeda a vo večerných hodinách – práve v týchto dňoch a časoch je pomerne dobré šanca objaviť a získať letenky za dobrú cenu. Dôležitú úlohu pri cenotvorbe leteniek zohráva aj cieľová destinácia a obdobie jej návštevy. Ak letíte z Budapešti do Ríma, prípadne z Budapešti na Malorku v júni, júli či v auguste, na lacné letenky tak ľahko nenatrafíte. Je to prosté – vychytená destinácia v kombinácii s vrcholiacou turistickou sezónou znamená masy letuchtivých cestujúcich; tam kde je veľký dopyt, ceny rozhodne neklesajú.

Spravíte dobre, ak najlacnejšie lety z Budapešti začnete riešiť v predstihu a pokiaľ možno aj v období mimo turistickej sezóny. Uznávame, že to situácia nie vždy dovolí, no ak sa budete držať našich pravidiel, vaša šanca na nákup lacnej letenky stúpne.

Kde hľadať lacné letenky z Budapešti?

K tomu, aby ste dokonale vyriešili otázku kde hľadať lacné letenky z Budapešti, však nestačí poznať len vyššie uvedené tipy a triky ako kúpiť letenky. Lov na najlacnejšie letenky je otázkou komplexnej pripravenosti, preto vám odkryjeme aj ďalší z našich poznatkov.

Čo spravíte, keď budete chcieť ísť napríklad z Budapešti do Dubaja v septembri? Možno začnete hľadať lacné letenky už v marci, lenže kde a ako? Z Budapešti lietajú desiatky leteckých spoločností a klikať na web každej a hľadať na ňom ponuku letov z Budapešti by bolo ohromne zdĺhavé. Musí predsa existovať aj iná možnosť, ako nájsť najlacnejšie letenky z Budapešti.

A ona naozaj existuje. eSky je internetový vyhľadávač leteniek, s ktorým si vytúžený let z Budapešti kamkoľvek nájdete pohodlne a hlavne rýchlo. Web eSky na jednom mieste zhromažďuje ponuky viac ako 800 leteckých spoločností, od nízkonákladových až po tie klasické. Na základe zadaných údajov (miesto odletu a príletu, dátum, počet osôb, typ letenky) vyberie pokročilý systém vyhľadávania z obsiahlej databázy tie najvýhodnejšie letenky a spojenia spomedzi všetkých. A neplatí to len pre jednosmerné lety, ale aj trasy, ktoré vyžadujú prestupy. Skrátka a jasne, všetky detaily o vami zvolenej trase budete mať na jednom mieste. Takéto porovnávanie leteniek je šikovné a časovo nenáročné, keďže prebieha cez špeciálny systém eSky. Rezervácia letenky z Budapešti je potom už len čerešničkou na torte.

Riešenie od eSky je neoceniteľným pomocníkom pre všetkých, ktorí hľadajú lacné letenky. Nie len že pomáha, ale aj inšpiruje – v sekcie akciových ponúk vždy nájdete výber atraktívnych leteniek do rôznych cieľových miest. Ak u vás rozhoduje najmä cena a veľmi nehľadíte na cieľové miesto či čas letu, ste na správnom mieste. Cez eSky nie je neobvyklé nájsť ani letenky za 10€. A to ich ani nemusíte zvlášť hľadať, systém vám ich ponúkne sám.

Webstránka eSky má oproti mnohým svojim konkurentom výhodu, že je plne responzívna a dokážete si ju bez problémov otvoriť aj na mobilných zariadeniach. Veľkej obľube sa teší aj aplikácia eSky, ktorú si zase môžete zdarma stiahnuť do telefónu a mať prehľad o lacných letenkách vždy a všade. Ak vás zaujímajú lacné letenky na konkrétne miesta, prihláste sa na odber newsletteru eSky a navoľte si parametre, na základe ktorých budete dostávať len tie novinky, ktoré sú pre vás relevantné. Žiadne otravné reklamy nehrozia – na e-mail vám budú chodiť len atraktívne ponuky leteniek do celého sveta.

Ponuka letov z Budapešti

A teraz pár slov o budapeštianskom letisku a o tom, aká je ponuka letov z Budapešti. Celý názov letiska v „Pešti“, ktoré sa rozprestiera asi 16 kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta Maďarska, znie Medzinárodné letisko Ferenca Liszta. Ide o najväčšie zo štyroch letísk v krajine našich južných susedov, ktoré len v roku 2017 odbavilo viac ako 12 miliónov cestujúcich. Letisko slúži ako dopravný uzol a základňa pre nízkonákladové spoločnosti Wizz Air a Ryanair, svoju základňu tu ale majú aj LOT Polish Airlines. Ak teda budete riešiť lacné letenky z Budapešti, možno natrafíte práve na ponuku niektorej zo spomínaných firiem.

Spomínané aerolínie, najmä Wizz Air a Ryanair, zároveň ponúkajú najširšiu ponuku letov z Budapešti. V ich portfóliu sú pravidelné linky Budapešť – Barcelona, Praha, Valencia, Gran Canaria, Atény, dostanete sa s nimi na mnohé veľké a významné letiská a mestá a po celej Európe. K dispozícii sú tiež letenky z Budapešti do Talianska, Portugalska, Nemecka či Veľkej Británie. Práve let Budapešť – Londýn patrí k vôbec najvyužívanejším, len o málo menej sa cestujte z Budapešti do Paríža. Chcete nájsť letenky do New Yorku z Budapešti? Aj tie cez eSky môžete nájsť a dokonca s priamym spojením medzi spomínaným mestami!

Ako sa dostať na letisko v Budapešti

Letisko v Budapešti obsluhujú autobusy linky 100E v smere na Deák Ferenc tér a linky 200E, ktorá jazdí medzi letiskom a stanicou metra Kőbánya-Kispest. Do Budapešti a na letisko sa dá, samozrejme, prísť aj vlastným autom a následne využiť parkovanie v priestoroch letiska. Cena parkovacieho lístka sa riadi aktuálnym sadzobníkom letiska, no mala by sa pohybovať zhruba okolo 10€ za deň parkovania. Viacdenné parkovanie potom vychádza v pomere ceny za deň o niečo lacnejšie. Ušetríte teda nie len za lacné letenky z Budapešti, ale aj za parkovanie. Ak si na šoférovanie po Budapešti a jej okolí netrúfate, môžete využiť služieb oficiálnej taxislužby letiska a to ako pri príchode, tak aj pri odchode z letiska. Taxíky stoja pred budovou letiska na vyznačených miestach.

Rozhodne neváhajte a objednajte si letenky za Budapešti do Thajska, Ameriky, Škandinávie či prekrásneho Petrohradu. Veď už viete ako a kde ich nájsť a máte aj základné informácie o budapeštianskom letisku, s ktorými sa iste nestratíte. Zostáva tak len rozhodnúť sa ktorým smerom ísť a vyraziť do oblakov.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Budapešti?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Budapešti?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Budapešti, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Budapešti?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Budapešti zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Budapešti

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Budapešti

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Budapešti

Nájsť hotely v Budapešti