Menu

Vyhľadať lety do Kodane

Ukázať filtre

Kodaň

Letenky do Kodane za najlepšiu cenu – ako ich získať?

Lacné letenky Kodaň – aj vám sa pozdáva toto slovné spojenie? Sever Európy patrí k tajným cestovateľským tromfom. Vysoká životná úroveň, upravené mestá a divoká príroda sú len jedným z mnohých lákadiel pre cestovateľov. Okrem nich sú to aj dostupné lacné letenky na internete, ktorých ceny sa pohybujú na historických minimách. Zarezervujte si letenky do Kodane aj vy a možno zistíte, že Škandinávia nie je taká nehostinná a studená, ako sa o nej hovorí.

Čo vidieť v Kodani

Kodaň býva označovaná aj ako Benátky severu. Toto hlavné a najväčšie mesto Dánska je sídlom kráľovskej rodiny a miestom posledného odpočinku rozprávka Hansa Christiana Andersena. Jeho malá morská víla je v bronzovej podobe zvečnená na kodanskom pobreží a patrí k najvychytenejším atrakciám mesta. Letenky do Kodane sa však oplatí riešiť aj kvôli množstvu iných pozoruhodností.

Ak využijete lacné lety do Kodane, ušetrené peniaze môže minúť na dobré jedlo v reštauráciách a baroch v prístavnej ulici Nyhavn. Jej panoráma s pestrofarebnými domčekmi zo 17. storočia je svetoznáma. Nemenej povestný je aj lunapark Tivoli, ktorý funguje viac ako 160 rokov a vytvára perfektný mix historických momentov a moderných atrakcií. Pokiaľ ale chcete zažiť neopakovateľnú prehliadku Kodane, určite absolvujte vyhliadkovú plavbu po tunajších kanáloch. Raz darmo, šarm Benátok severu je nepopierateľný.

Za všetky ostatné pozoruhodnosti Kodane ešte spomenieme miestny Tower, najvyššiu vežu v hlavnom meste Dánska. Ak sa vám zunuje bežná perspektíva mesta, navštívte práve túto budovu. Na vrchol veže sa dá dostať výťahom a je z nej prekrásny výhľad do ďalekého okolia. Až by jednému z toľkej krásy vyhladlo – v tom prípade je ale na polceste nadol pripravená príjemná reštaurácia. Tak čo, obzriete si ponuky lacných leteniek do Kodane?

Ako cestovať do Kodane?

Ísť lietadlom do Kodane predstavuje bezpečný, rýchly a výhodný spôsob, ako sa dostať do hlavného mesta Dánska. Letenky do Kodane z Bratislavy ani Košíc však budete hľadať veľmi ťažko. Z našich letísk smerom do Dánska zatiaľ (január 2019) nelietajú pravidelné linky. Dajú sa však využiť spojenia s jedným prestupom, prípadne je do Kodane možné lietať z letísk v okolitých štátoch.

Z Prahy sa do Kodane lieta okrem utorka a soboty zväčša celý týždeň a ak si letenky zarezervujete včas, môžete letieť aj za menej ako 40€. Let pritom netrvá ani hodinu a pol. O niečo viac, zhruba 2 hodiny, strávite vo vzduchu, ak si zaobstaráte let Viedeň – Kodaň. Zo Schwechatu sa lieta v intervale streda – piatok – nedeľa a linku do Kodane zabezpečujú Laudamotion a Austrian Airlines. Cena leteniek býva opäť veľmi priaznivá, môžete natrafiť aj na veľmi lacné letenky za cenu nižšiu ako 20€!

Podobne nízke ceny za letenky do Kodane panujú aj pri letoch z letiska Ferenca Liszta v Budapešti. Výhodou je, že priame lety Budapešť – Kodaň sú na programe nepretržite, takmer každý deň počas celého roka. Podobne je tomu aj pri letoch z Krakova. Letenka do Kodane z Krakova vás môže vyjsť na niekoľko desiatok eur – v prípade rezervácie s niekoľkomesačným predstihom však môžete zaplatiť len o málo viac ako 20€. A to sa už celkom oplatí, no nie?

Letisko v Kodani

Hlavné mesto Dánska má síce „iba“ jedno letisko, to však stojí za to. Kodanské letisko leží necelých 10 kilometrov na juh od centra Kodane. Nachádza sa na jednom z ostrovov, na ktorých sa mesto rozprestiera – na ostrove Amager. Ide o medzinárodné letisko, jedno z najmodernejších a najväčších v celej Európe.

Ako sa dostať z letiska v Kodani do centra mesta? Letisko a Kodaň spája diaľnica E20, po ktorej sa môžete pohodlne a za pár minút prepraviť autom, taxíkom či autobusom až do Kodane. Z letiska do mesta premáva niekoľko autobusových liniek, vrátane nočných spojov. Letisko v Kodani má aj vlastnú zastávku pre metro, ktoré smerom do mesta a z mesta premáva v niekoľkominútových intervaloch (podľa aktuálneho času a dní v týždni). Nechýba tu ani železničná zastávka, odkiaľ sa dostanete nie len do Kodane, ale aj iných miest v Dánsku či Švédsku.

Kedy hľadať najlacnejšie letenky

Ak chcete dostať letenky za najlepšiu cenu, mali by ste zohľadniť niekoľko kľúčových faktorov, ktoré sa podieľajú na tvorbe ich ceny. Hľadať najlacnejšie letenky do Kodane by ste mali začať v dostatočnom predstihu, pokojne aj niekoľko mesiacov pred plánovaným odletom. Budete tak mať väčšiu šancu, že natrafíte na letenky za výhodnú cenu.

Sústreďte sa tiež na termíny odletov, respektíve časy odletov. Je všeobecne známe, že ceny leteniek sa držia nízko najmä v prípade letov a liniek v nepopulárnych termínoch a časoch. Sú nimi najmä stred týždňa a dni ako utorok či streda. Z hľadiska času sa oplatí sledovať letecké spojenia so skorým ranným či neskorým večerným odletom. O tieto lety zväčša nebýva tak masívny záujem a preto sa na ne viažu letenky za lepšie ceny.

Osvedčenou radou je tiež hľadať lacné letenky mimo hlavnej turistickej sezóny. Práve vtedy môže nastať pokles dopytu po letoch, čo sa premietne do nižšej ceny za letenky. Ak hľadáte najlacnejšie letenky na internete, mali by ste si pomôcť vyhľadávačom lacných leteniek eSky.

Letenky do Kodane cez eSky

Hľadáte online letenky do Kodane a nie ste si istí, či ste našli správne a najlacnejšie? Využívajte pri hľadaní web eSky a budete mať 100% istotu. eSky totiž pracuje s databázou ponúk leteniek od viac ako 800 aerolínií z celého sveta. Stačí len zadať základné údaje o čase a mieste odletu a príletu a systém spraví potrebnú prácu za vás. Behom okamihu sa vám na monitore zobrazia výsledky so spojeniami na želanej trase. Vyhľadávač leteniek eSky vám nájde tie najrýchlejšie a najlacnejšie letecké spojenia, aké sú práve dostupné.

Nezáleží na tom, či vás zaujímajú ponuky leteniek do Kodane, Brisbane, Pekingu alebo Washingtonu, na eSky nájdete letenky do celého sveta. Systém môžete využiť pri plánovaní svojej cesty dokonca aj vtedy, ak musíte na trase prestupovať z letu na let. Prostredníctvom eSky identifikujete najlepšie možné spojenia a zarezervujete si letenky kamkoľvek na svete.

Všetko beží maximálne prakticky a prehľadne, s ohľadom na hodnotné informácie a váš maximálny komfort. Pár klikmi si zarezervujte letenky a v prípade potreby aj cestovné poistenie, službu online check-in, zaplatíte si registrovanú batožinu, prípadne sa dozviete, či v cene letenky máte občerstvenie na palube lietadla alebo nie.

Komplexné riešenia na cesty

Ak sa zaujímate o lety a lacné letenky do Kodane, určite oceníte aj možnosť vybrať si vhodné ubytovanie. Cez eSky si môžete vybrať a zarezervovať hotel podľa vašich časových aj finančných možností tak, aby rezervácia presne pasovala k času vášho príletu a odletu. Cestujete do cudziny a želáte si flexibilitu v maximálnej možnej miere? Potom využite ponuku jednej z mnohých autopožičovní – najlepší prehľad si opäť spravíte na webe eSky.

S eSky skrátka budete mať informácie o najlepších letenkách vždy po ruke. Nainštalujte si zdarma appku eSky a najlacnejšie letenky do Kodane a celého sveta vám skutočne neuniknú. Pracujete radšej s mailom? Tak sa prihláste na odber newsletteru a noviniek. Nemusíte sa obávať spamov, tešte sa na super ponuky a lacné letenky do Európy, Ázie či USA.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Kodane?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Kodane?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Kodane, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Kodane?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Kodane zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Kodani

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Kodane

Kodaň je hlavné a najväčšie mesto Dánska. Mesto obsluhuje medzinárodné letisko Kodaň-Kastrup, ktoré sa nachádza 8 km od centra mesta. Lacné lety do Kodane nájdete napríklad z Viedne, Budapešti, Prahy alebo Varšavy. Neváhajte a už dnes si rezervujte lety do Kodane, mesta v ktorom nájdete pamätník Hansa Christiana Andersena a sochu malej morskej panny z jeho rozprávok. Práve spomenutá morská panna je dnes považovaná za symbol mesta. Čo vidieť okrem toho? Zábavný park Tivoli, zámok Christiansborg, ktorý dnes je sídlom parlamentu a starý prístav z priľahlými farebnými uličkami. Hľadáte viac turistických zážitkov? Tak nech sa páči - z Kodane je veľmi blízko do švédskeho Malmö, ktoré je taktiež veľmi krásnym a pozoruhodným mestom.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Kodani

Nájsť hotely v Kodani