Menu

Letenky Dubaj - Vyhľadať lety do Dubaja

Ukázať filtre

Dubaj

Letenky do Dubaja – ako ich rezervovať čo najlacnejšie?

Chceli by ste zažiť pravú, nefalšovanú exotiku? Niečo na spôsob rozprávok z tisíc a jednej noci? Tak zistite, ako si čo najrýchlejšie, najjednoduchšie a najlacnejšie zarezervovať letenky do Dubaja. Dubaj je hlavným mestom rovnomenného emirátu, jedného zo siedmich celkov patriacich Spojeným arabským emirátom. Ak sa vyberiete do Dubaja letecky, už z výšky ľahko identifikujete umelý ostrov Palm Jumeirah s hotelom Atlantis či viac ako 820 metrov vysoký Burj Khalifa, najvyšší mrakodrap na svete. Týmto však zoznam zaujímavých miest v Dubaji zďaleka nekončí. Zistite ako sa dostať do Dubaja a príďte si užiť exotickú dovolenku snov.

Do Dubaja letecky

Ak by ste sa chceli dostať do Dubaja inak ako letecky, bola by to rozhodne veľmi dobrodružná cesta. Museli by ste prekonať viac ako 5500 kilometrovú vzdialenosť a cestou by ste prechádzali štátmi ako Maďarsko, Srbsko, Bulharsko, Turecko, Sýria, Libanon či Saudská Arábia. Ak by ste išli autom a priemernou rýchlosťou 100 kilometrov za hodinu, celá trasa by vám zabrala zhruba 55 hodín. To vyzerá na riadne dobrodružstvo, čo poviete?

Nemenej dobrodružný spôsob je však aj absolvovať Dubaj letecky. Dobrou správou je, že zo Slovenska sa na Arabský polostrov dá dostať priamou linkou, bez nutných prestupov. Zistíte to, ak si zarezervujete letenky z Bratislavy do Dubaja. Lietadlom z Bratislavy ste v Dubaji za necelých 6 hodín, čo je veľmi prijateľný moment. Ak plánujete letieť do Dubaja z Košíc, pripravte sa na minimálne jeden prestup na trase. Priame lety Košice – Dubaj zatiaľ nie sú v prevádzke, z východného Slovenska sa do Perzského zálivu lieta najčastejšie cez Prahu alebo letisko v Istanbule.

Podobná situácia panuje aj na najväčších letiskách v Česku, Rakúsku, Maďarsku či Poľsku. Odvšadiaľ sa do Dubaja môžete dostať priamou linkou, no k dispozícii sú aj letenky za výhodnú cenu s prestupom. Veľmi vyhľadávané sú napríklad lacné letenky Praha – Dubaj, podobné ako lety do Dubaja z Viedne. Aj vďaka strategicky výhodnej polohe letísk v Krakove či Budapešti, ktoré ležia relatívne blízko hraníc so Slovenskom, majú slovenskí cestovatelia vskutku široký výber možností odkiaľ letieť do Dubaja.

Cena letenky do Dubaja

Koľko stojí letenka do Dubaja? To je tá najbežnejšia otázka, ktorá napadne azda každému, kto zvažuje cestu do tohto emirátu. Popravde, nejde o najlacnejšie letenky tak, ako ich možno poznáte. Možno ste zvyknutí cestovať po Európe s letenkami v cene 30€, 20€ či dokonca ešte menej. Takéto ceny za let do Dubaja však nečakajte. Aj tie najlacnejšie letenky do Dubaja vás s veľkou pravdepodobnosťou vyjdú na viac ako 100€; bez ohľadu na to, či poletíte s nízkonákladovým dopravcom alebo „štandardnou“ leteckou spoločnosťou. V cene letenky však môže byť zahrnutých viacero služieb, napríklad poplatok za registrovanú batožinu, jedlo a občerstvenie či dokonca rôzne formy zábavy na palube (filmy, hudba a pod.).

Ako si rezervovať najlacnejšie letenky do Dubaja?

Cena leteniek do Dubaja nebýva práve najnižšia. Aj preto by ste mali ponuky lacných leteniek do Dubaja sledovať prostredníctvom vyhľadávača najlacnejších leteniek eSky. Ponuka leteniek na eSky vychádza z databázy, kde sú zhromaždené letenky od viac ako 800 svetových aerolínií. Na základe vstupných údajov od zákazníkov (termín a miesto odletu, prípadne aj príletu a ďalšie informácie) dokáže vyhľadávač identifikovať a vybrať tie najvhodnejšie letenky pre daného cestovateľa.

Nemusíte tak prehľadávať desiatky stránok leteckých spoločností a porovnávať ich navzájom. Web eSky vám dokáže ušetriť ohromné množstvo času a námahy. Okrem najlacnejších leteniek na internete vám systém v ďalšej fáze rezervácie letenky ponúkne možnosť prikúpenia doplnkových služieb. Môžete potrebovať cestovné a úrazové poistenie, poistenie batožiny, asistenčnú službu pre dieťa alebo invalidného dospelého, prípadne oceníte možnosť zrušiť letenku s garanciou návratnosti financií či rôzne iné dostupné služby.

Lacné lety do Dubaja – tipy a triky

Aj keď budete používať vyhľadávač leteniek eSky, hodí sa vám poznať niekoľko tipov a trikov, ktoré využijete. V prvom rade je dobré, ak lacné lety do Dubaja nebudete hľadať na poslednú chvíľu. Vyhraďte si na to čas a pokiaľ sa dá, rezerváciu leteniek vybavte aj s niekoľko mesačným predstihom.

Pri procese hľadania leteniek vám možno neunikne zaujímavá skutočnosť, že počas niektorých dní či fáz dňa sú letenky lacnejšie. Skvelý postreh! Cena leteniek sa naozaj odvíja aj od času či dňa odletu konkrétnej linky. Niekedy je totiž odlet naplánovaný na deň a hodinu, ktoré mnohým cestujúcim z rôznych dôvodov nevyhovujú. Štatisticky ide najmä o dni v strede týždňa a letecké linky s odletom buď skoro ráno, alebo neskoro večer. V takýchto prípadoch sa za vyššie obsadenie letu „bojuje“ aj lepšou cenou leteniek. Keď budete hľadať letenky do Dubaja z Budapešti, Bratislavy, Prahy či Viedne, skúste sa zamerať aj na túto skutočnosť.

Na cenotvorbe leteniek sa však odráža aj ďalší faktor, ktorým je sezónnosť. Vec sa má tak, že dopyt po letenkách do turisticky vyhľadávaných destinácií je najvyšší najmä počas leta. Vtedy by bolo zbytočné hľadať najlacnejšie letenky. Časovo flexibilní cestujúci si tak počkajú na posezónne či predsezónne termíny a cenovo výhodnejšie letenky. Toto sa leteniek do Dubaja asi týkať nebude, ale čo ak? Skúste si svoj let do Dubaja načasovať na začiatok jesene, prípadne na jar, a možno vyťažíte z rozumnejšej sumy za letenky.

Medzinárodne letisko v Dubaji

Dubaj má ohromný potenciál prekvapovať ľudí – návštevníkov dennodenne. Ak si vyberiete z ponuky leteniek do Dubaja, budete ústa od údivu otvárať možno už pri vystupovaní z lietadla. Vážení, práve ste totiž pristáli na jednom z najrušnejších a najvyťaženejších letísk na svete. Medzinárodné letisko v Dubaji je právom označované ako brána do celého sveta. Práve odtiaľto každý deň smerujú lety do viacerých destinácií v USA, Južnej Amerike, Ázii, Afrike, Austrálii, nehovoriac o Európe. Vďaka miliardovým invrstíciám sa z Dubaja stala jedna z hlavných dopravných tepien pre nákladnú a osobnú leteckú dopravu na celom svete.

Z orientácie na letisku však nemusíte mať strach, všetko je riadne vyznačené. Do mesta sa dopravíte autobusom alebo linkou metra, prípadne môžete využiť taxi služby. Letisko sa nachádza len necelých 5 kilometrov od centra Dubaja, takže prekonať túto vzdialenosť by nemalo zabrať viac ako pár minút. Doprava z letiska zväčša funguje od skorých ranných do neskorých nočných hodín (s pár hodinovou prestávkou). Odporúčame si však jednotlivé časy vopred overiť, najmä v prípade, že sa Dubaj chystáte navštíviť počas mesiaca Ramadán.

Ponuka letov do Dubaja vám nemusí uniknúť

Ponuka letov do Dubaja nie je momentom pre pár vyvolených. Letenky sú dostupné všetkým, ktorí chcú a vedia ako ich nájsť. Aby ste o ponukách lacných leteniek mali prehľad vždy a všade, odporúčame vám prihlásiť sa na odber noviniek eSky, prípadne si zdarma do svojho mobilného zariadenia nainštalovať eSky aplikáciu. V oboch prípadoch získate zdroj informácií a prístup k ponukám najlacnejších leteniek online. Zistite, aké zábavné je cestovať lacno a pohodlne.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Dubaja?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Dubaja?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Dubaja, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Dubaja?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Dubaja zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Dubaji

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Dubaja

Dubaj sa stal symbolom luxusu, noblesy a drahého štýlu. Nie je preto divom, že je obľúbenou destináciou cestovateľov z celého sveta. Kúpte si lacné letenky do Dubaja a zažite večer v púšti, najluxusnejší hotel sveta, najvyššiu budovu na svete, dlhé pláže, alebo vynikajúce arabské mandle. Dubaj je tiež ideálnou prestupnou destináciou na ceste do Afriky, Ázie či Austrálie a preto svoj prestup využite, aby ste privoňali vôni korenia a intenzívnych parfumov. Rezervujte si letenky do Dubaja a navštívte krajinu, ktorá sa nepodobá žiadnej inej. Tradičné hodnoty tu kráčajú ruka v ruke s moderným svetom a verte nám, ten lesk vás dostane v momente, ako vystúpite z lietadla.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Dubaji

Nájsť hotely v Dubaji