Menu

Vyhľadať lety do Genèvy

Ukázať filtre

Genève

Letenky do Ženevy za najnižšie ceny – ako na to?

Plánujete navštíviť krajinu helvétskeho kríža a pri tej príležitosti hľadáte letenky do Ženevy za najnižšiu cenu? Vybrali ste si skvelý čas, pretože ceny leteniek vo všeobecnosti sú na svojich historických minimách. A to treba využiť! Rezervujte si lacné letenky do Ženevy a strávte v tomto zaujímavom meste pár dní, prípadne využite let do Ženevy a tamojšie letisko ako prestupnú stanicu na ceste do Kanady či na Island.

Zaujímavosti o Ženeve

Ženeva leží v juhozápadnej časti Švajčiarska, len pár kilometrov od hraníc s Francúzskom. Niečo vyše hodiny cesty autom sú vzdialené známe francúzske centrá Albertville a Chamonix. Samotné mesto sa nachádza blízko ústia rieky Rhony zo Ženevského jazera.

Ženeva sa radí medzi dôležité finančné a kultúrno-politické centrá svetového významu. V meste sídli viacero medzinárodných organizácií, vrátane pobočky OSN, Svetovej zdravotníckej organizácie a svetového ústredia Červeného kríža. Treba tiež spomenúť, že na okraji mesta má sídlo Európska organizácia pre jadrový výskum, ktorá vlastní najväčší urýchľovač častí na svete.

Ženeva býva označovaná ako najkompaktnejšia metropola na svete a hlavné mesto mieru. Je tu pomerne draho, no kúpna sila miestnych je jedna z najvyšších na svete. Najlacnejšie letenky do Ženevy sa v každom prípade zídu. A čo sa v Žene oplatí vidieť?

Určite si nenechajte ujsť Ženevské jazero so 140 metrov vysokým vodotryskom a mnohými parkami a promenádami v okolí. K veľkým lákadlám patrí aj ženevské historické centrum s katedrálou sv. Petra (svojho času tu kázaval Ján Kalvín), starobylou radnicou či rodným domom filozofa Jeana-Jacquesa Rousseaua.

Ponuky leteniek do Ženevy sú z pohľadu cestovateľov veľmi lákavým tovarom, pretože mesto ponúka pre každého niečo po celý rok. Ženeva sa vyznačuje relatívne teplým podnebím; od mája do septembra tu priemerná teplota neklesá pod 20 °C. Jeseň býva o niečo daždivejšia a zimy sú chladné a mierne mrazivé. Blízkosť vysokých hôr nahráva milovníkom zimných športov, ktorí majú možnosť navštíviť blízke lyžiarske destinácie ako Morillon, Verbier či Crans-Montana.

Ženevské letisko

Letisko v Ženeve, známe aj pod názvom Cointrin, sa nachádza približne 4 kilometre severozápadne od centra mesta. Jedná sa o medzinárodne letisko, ktoré obsluhuje desiatky liniek smerujúcich do najväčších a najznámejších európskych destinácií, vrátane tých dovolenkových. Okrem toho sa ale dá zo Ženevy letieť aj do Severnej Ameriky, Číny a na Blízky východ. Vďaka blízkosti hraníc s Francúzskom je letisko považované za jeden z hlavných dopravných uzlov EÚ (hoci Švajčiarsko ako také do EÚ nepatrí).

 K najvyťaženejším trasám v rámci letiska patria tie, ktoré smerujú do významných metropolitných oblastí Európy; hovoríme najmä o letoch z a do Londýna, Paríža, Amsterdamu alebo Barcelony. Ponuky leteniek do Ženevy zaujímajú aj ľudí cestujúcich z Porta, Bruselu či Lisabonu. Z letiska sa dá do centra Ženevy dostať pomocou železničných a autobusových liniek. Najmä počas zimnej sezóny premávajú mnohé linky, ktoré odvážajú pasažierov z letiska do francúzskych lyžiarskych stredísk, blízkeho Annecy či už spomínaného Chamonix. Aj vďaka týmto službám je letisko v Ženeve obľúbeným prestupným bodom pre horolezcov a vysokohorských turistov, smerujúcich k Mont Blancu.

Čo sledovať pri rezervácii leteniek do Ženevy?

Ak si chcete zarezervovať letenky do Švajčiarska za výhodnú cenu, mali by ste pri ich hľadaní a výbere zohľadniť hneď niekoľko momentov.

Pri kúpe letenky môžete profitovať aj vtedy, keď sa, obrazne povedané, vzdáte trošky svojho pohodlia. Môžete si napríklad namiesto priameho letu zaistiť letenky z Bratislavy do Ženevy s prestupom, prípadne sa poobzerať po ponukách nízkonákladových dopravcov.

Letenky za skvelé ceny sa dajú zohnať aj v prípade, že si vyberiete linku s odletom v strede týždňa a v skorších ranných či neskorších nočných hodinách. Takéto lety spravidla nepatria k veľmi vyhľadávaným a v snahe naplniť ich kapacitu môžu aerolínie lákať zákazníka aj nižšou cenou letenky.

Vo všeobecnosti platí, že extrémne lacné letenky nájdete len veľmi ťažko počas hlavnej dovolenkovej sezóny či významných sviatkov. Medzinárodné letenky do celého sveta (a teda aj do Ženevy) sa oplatí hľadať a rezervovať s minimálne dvojmesačným predstihom. Čakať na first minute či last minute letenky sa nevypláca.

A čo cena letenky do Ženevy? Tá závisí aj na tom, či ide o priamy alebo nepriamy let. Letenky z Viedne do Ženevy môžete kúpiť za pár desiatok eur, podobne ako letenky Budapešť – Ženeva. Ušetriť sa ale dá aj pri nepriamych letoch, napríklad z Košíc do Ženevy. Zastávku môžete využiť na rýchlu návštevu prestupného miesta.

Ako a kde hľadať najlacnejšie letenky na internete?

Akciové letenky za najlepšie ceny sú veľmi ľahko dostupné na internete. Netreba však prácne prehľadávať ponuku každej z aerolínií zvlášť; to by ani nebolo fyzicky možné. Ak chcete mať online lacné letenky pod palcom, využívajte služby eSky.

Webová stránka eSky umožňuje cestujúcim prehľadávať, triediť a vyberať si z ponuky viac ako 800 aerolínií z celého sveta. Všetky aktuálne ponuky lacných letov nádjete pekne na jednom mieste. Zákazníkovi stačí zadať niekoľko základných údajov (najmä termín a miestom odletu a príletu) a systém následne z obrovskej databázy vyberie a zoradí dostupné lety od najlacnejšieho po najdrahší.

Vygenerovaná ponuka leteniek obsahuje všetky dôležité informácie, vrátane času odletu a príletu, dĺžky letu, služieb na palube, typu lietadla, umiestnenia sedadiel a pod. Po výbere konkrétneho letu nasleduje ďalšia fáza – okrem vypísania potrebných údajov je možné prikúpiť si cestovné úrazové poistenie, objednať špeciálne jedlo, dodatočnú batožinu či asistenciu pre dieťa, ktoré cestuje samo.

Plánujete si užiť city break v Ženeve? Tak to vám určite padne vhod služba, ktorá vám zabezpečí ubytovanie v Ženeve. Vďaka ponuke Let+Hotel si okrem letenky do Ženevy môžete zarezervovať aj hotel, apartmán či iný typ ubytovania. V ponuke je viac ako 1 milión zariadení po celom svete.

3 tipy ako si nenechať ujsť ponuky najlepších leteniek

Ak sa prihlásite na odber noviniek z eSky, budú vám do vašej mailovej schránky prichádzať horúce novinky a ponuky leteniek do destinácií, ktoré preferujete. Ak si chcete na ponuky lacných leteniek na internete posvietiť ešte lepšie, môžete si bezplatne stiahnuť aplikáciu eSky. Po nastavení parametrov vás bude apka prostredníctvom notifikácií informovať o akčných letenkách do Ženevy, Madridu, Ríma či Moskvy.

Máte chuť cestovať a je vám jedno kedy a kam to bude? Inšpirujte sa ponukou prémiových leteniek v sekcii Akcie na webe eSky! Kedykoľvek počas dňa či noci si tu môžete nájsť a zarezervovať tie momentálne najvýhodnejšie letenky, ktoré sú na trhu. Pravidelne sa tu objavujú letenky do destinácií v rámci celej Európy, ale môžete natrafiť aj na letenky do USA či ázijských krajín.

Rýchle a pohodlné cestovanie za rozumnú cenu je dnes dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Rezervujte si letenky za super ceny – začnite napríklad výletom do Ženevy a pokračujte trebárs Milánom, Malorkou či Larnakou. Letenky za pár eur vám prinesú zážitky, na ktoré budete veľmi dlho spomínať!

Letiská v Genève

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Genèvy

Kúpte si lacné letenky do Ženevy v Švajčiarsku, ktorá je obklopená zasneženými Alpami. Okrem najväčšieho jazera v Západnej Európe, má toho Ženeva oveľa viac. V prípade, že máte dosť mesta, spravte si celodenný výlet na horu Mont Blanc, ktorá je najvyššou horou Álp, vzdialená iba hodinu cesty od Ženevy. Prechádzka okolo jazera, známy Jet D’eau, historické centrum či panoramatický výhľad na Ženevu z katedrály St.Pierre, sú miesta, ktoré v Ženeve rozhodne nesmiete vynechať. Rezervujte si letenky do Ženevy a navštívte mesto, ktoré vás dostane svojou kombináciou prírody a architektúry. A kúpte si tu švajčiarske hodinky, ktoré sú najpresnejšie na svete.

Tabuľa odletov a príletov: Genève

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Genève

Nájsť hotely v Genève