Menu

Vyhľadať lety do Lisabonu

Ukázať filtre

Lisabon

Najlacnejšie letenky do Lisabonu sú na dosah!

Lisabon je najväčšie a zároveň hlavné mesto Portugalska. Radi by ste spoznali Pyrenejský polostrov? Tak začnite svoju púť v najzápadnejšej krajine Európy a vyberte sa na dovolenku do Lisabonu! Využite šancu a získajte tie najlacnejšie letenky do Lisabonu, aké sa dajú na internete nájsť. V porovnaní so Stredomorím sa Portugalsko vyznačuje chladnejšími letami a miernejšími zimami, pokojne tam teda môžete vycestovať aj mimo hlavnej turistickej sezóny.

Základné fakty o Lisabone

Lisabon sa nachádza v juhozápadnej časti Portugalska. Leží pri ústí rieky Tejo do Atlantického oceánu. Hlavné mesto Portugalska patrí ku kultúrnym, hospodárskym aj obchodným centrám krajiny. Oblasť dnešného Lisabonu bola osídlená už v neolitickom období a v okolí Lisabonu môžete nájsť mnohé pamiatky (menhiry, dolmeny, megality) z týchto čias.

Zhruba pred 3000 rokmi sídlilo na území Lisabonu fénické obchodné centrum Alis Uboo (Bezpečný prístav), podľa ktorého malo mesto dostať svoj názov. Iná legenda hovorí, že Lisabon založil bájny Odyseus počas svojho návratu z Tróje. Faktom ostáva, že Lisabon bol súčasťou Rímskej ríše, patril tiež Arabom, Vandalom a od polovice 13. storočia sa stal hlavným mestom Portugalského kráľovstva.

Mesto má svoj vlastný prístav, ktorý je najväčším v krajine. Mnohí si rezervujú letenky do Lisabonu kvôli tunajším unikátnym historickým pamiatkam, veď viaceré z nich sú zaradené do Zoznamu UNESCO. Patrí sem napríklad obranná veža Belém či Kláštor rádu svätého Hieronyma. Z modernejších stavieb spomenieme dominantnú sochu kráľa Krista (Cristo-Rei) a 12 kilometrov dlhý most Vasca da Gamu ponad ústie rieky Tejo.

Dovolenka v Lisabone – kedy si ju naplánovať?

Pri plánovaní výletu do Lisabonu je dobré vedieť, že hlavná turistická sezóna je tu ohraničená mesiacmi jún až september. Jedným dychom však treba dodať, že práve počas vrcholiaceho leta je tu plno ľudí a aj ceny leteniek do Lisabonu sú oveľa vyššie. Na druhej strane, v Lisabone to v lete naozaj žije a miestni sa dokážu v uliciach mesta baviť a hodovať celé dni a noci.

Ak sa ale chcete vyhnúť davom turistov a čo-to ušetriť za letenky, vyberte si let do Lisabonu v aprílovom či májovom termíne, prípadne aj v októbri. Na kúpanie v mori to síce veľmi nebude, ale prechádzka po Lisabone pri teplote zhruba 18 °C bude iste veľmi príjemná. Ďalším pozitívom sú dostupné lety do Lisabonu. Mimo sezóny môžete na letenkách do Portugalska výrazne ušetriť (aj stovky eur za jednu letenku).

Vyhľadávanie leteniek do Lisabonu radšej riešte s predstihom niekoľkých mesiacov. Vďaka tomu si budete môcť vyberať z väčšieho množstva ponúk za výhodnejšie ceny. Pri hľadaní lacných leteniek na internete skúste byť čo najflexibilnejší. Môžete výrazne ušetriť, ak sa prispôsobíte ponuke leteniek a termínom odletu. Platí, že najlacnejšie letenky sa predávajú na lety v strede týždňa či začiatkom víkendu a s odletom v skorých ranných a neskorých večerných hodinách. Ak budete odlietať z niektorého zo stredoeurópskych letísk, nemal by vám priamy let do Lisabonu zabrať viac ako 4 hodiny cesty.

Najlacnejšie letenky do Lisabonu

Ak si svoj výlet naplánujete včas (niekoľko mesiacov pred plánovaným odletom), môžete najlacnejšie letenky do Lisabonu získať už za pár desiatok eur. Takéto ceny sú reálne napríklad pre priame letenky z Viedne do Lisabonu mimo turistickej sezóny. Niečo podobné platí aj pre lety do Lisabonu z Krakova, priamo a celkom výhodne sa dá do hlavného mesta Portugalska letieť aj z Prahy či Budapešti.

Veľakrát sa však viac oplatí letieť s medzipristátím. Nakoniec, ak si chcete zarezervovať lacné letenky Bratislava – Lisabon, prípadne letieť na linke Košice – Lisabon, nič iné vám ani neostáva. Zo slovenských letísk sa do najväčšieho mesta Portugalska zatiaľ priamo nelieta, to však neznamená, že letenky zo Slovenska do Portugalska nemôžu byť výhodné.

Z letísk v Košiciach či Bratislave sa môžete do Lisabonu dostať za niekoľko desiatok eur. Let do Lisabonu s medzipristátím síce bude trvať o niečo dlhšie ako priamy let, na druhej strane ale ponúkne cestujúcim možnosť stráviť istý čas v novej krajine a poznať nové miesta.

Medzinárodné letisko Lisabon – Portela

Medzinárodné letisko Portela sa nachádza približne 7 kilometrov od centra Lisabonu a patrí k hlavným vstupným bránam na územie Portugalska a celého Pyrenejského polostrova. Toto letisko v Portugalsku zvládlo za rok 2018 odbaviť takmer 30 miliónov cestujúcich. Lisabonské letisko patrí k dôležitým európskym dopravným uzlom pri letoch do Afriky či Brazílie, lacné letenky z Lisabonu si však môžete rezervovať aj do ďalších krajín Južnej Ameriky. Okrem vyššie spomínaných miest sa dá do Lisabonu letieť aj z oboch letísk vo Varšave.

Ako sa dostať z letiska v Lisabonu do centra mesta? Veľmi jednoducho. Relatívne malá vzdialenosť letiska od centra Lisabonu dáva možnosť využiť rôzne formy dopravy. K dispozícii je stanica metra, nachádzajúca sa na okraji terminálu 1, a tiež viaceré autobusové linky, ktoré spájajú letisko s dôležitými destináciami v meste (vrátane hlavnej autobusovej a železničnej stanice). Cestujúci môžu dokonca využiť aj dve cyklotrasy, ktoré sa napájajú na sieť lisabonských cyklotrás s dĺžkou zhruba 70 kilometrov.

Vyhľadávanie lacných leteniek na internete + niečo navyše

Ak budete vyhľadávanie lacných leteniek na internete realizovať prostredníctvom webu eSky, ušetríte mnoho času a financií. Web eSky totiž pracuje s databázou ponúk od viac ako 860 leteckých spoločností z celého sveta. Stačí akurát zadať požadovaný termín a miesto odletu a systém vám z hŕby ponúk vyberie najvýhodnejšie letenky, ktoré sú aktuálne dostupné.

Vďaka prepracovanému softvéru dokáže vyhľadávač eSky nakombinovať aj navzájom nesúvisiace lety od rôznych aerolínií – vašu cestu hoc aj na koniec sveta si tak môže naplánovať behom pár minút. Hľadáte lacný let do Lisabonu a plánujete sa v tomto krásnom meste zdržať niekoľko dní? Zarezervujte si s eSky hneď aj ubytovanie v Lisabone! Vďaka ponuke Let+Hotel si môžete rezervovať letenky spolu s ubytovaním kdekoľvek na svete. Pribaľte si k tomu ešte cestovné poistenie a už vám nič nebude brániť, aby ste sa na svoju vysnenú cestu mohli tešiť.

Nonstop ponuky lacných leteniek

Kliknite si na sekciu Akcie na webe eSky a užite si letenky za akciové ceny. V ponuke sa pravidelne objavujú aj najvýhodnejšie letenky do Lisabonu, nájdete tu však aj ponuky letov do Madridu, Paríža, Tokia či Moskvy. Ak nechcete prísť o akčné ponuky leteniek na internete, stiahnite si bezplatnú apku eSky alebo sa prihláste na odber noviniek. Nastavte si potrebné parametre a počkajte si na super ponuky leteniek. Apka či emailová správa vás budú informovať hneď, ako bude vaša preferovaná destinácia dostupná letecky za super cenu.

Ponuky leteniek do Porta, Lisabonu a celého sveta sú na webe eSky dostupné 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Zarezervujte si svoj let rýchlo, pohodlne a výhodne. Ako bonus získate možnosť využiť služby call-centra v prípade, že sa počas vašej cesty vyskytnú nejaké komplikácie (meškanie či odloženie letu). Využite možnosť lietať po celej Európe za historicky najnižšie ceny leteniek v dejinách!

Letiská v Lisabone

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Lisabonu

Tabuľa odletov a príletov: Lisabon

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Lisabone

Nájsť hotely v Lisabone