Menu

Vyhľadať lety do Tel Avivu

Tel Aviv

Lacné letenky do Tel Avivu – ako na to?

Lacné lety do Tel Avivu a dovolenka v Izraeli? To môže byť aj vaša voľba v prípade, že túžite navštíviť exotickú a pre našinca nie úplne tradičnú destináciu. Letecká doprava v súčasnosti ponúka skvelé možnosti a snáď najnižšie ceny leteniek v histórii. Ponuku akčných leteniek už mnohí cestovatelia s chuťou a pravidelne využívajú. Poradíme vám kedy, ako a kde hľadať a nájsť najlacnejšie letenky do Tel Avivu, ale aj iných miest v Európe, Ázii a prakticky kdekoľvek na svete. Ste pripravení na skvelé dobrodružstvá a cestovateľské zážitky, na ktoré budete dlho spomínať?

Tel Aviv – zaujímavosti

Vedeli ste, že Tel Aviv je skrátenou verziou názvu tohto mesta, ležiaceho na pobreží Stredozemného mora? Oficiálny a plný názov znie Tel Aviv-Jafo, no častejšie sa používa práve už spomínaný kratší názov. Tel Aviv bol založený v roku 1909 a rozprestiera sa na ploche približne 50 kilometrov štvorcových. Pomerne mladé mesto je veľmi husto zaľudnené – žije v ňom približne 400 000 obyvateľov.

Ak využijete ponuky lacných leteniek do Tel Avivu a navštívite toto mesto, iste si všimnete množstvo kontrastov v jeho uliciach. Moderné architektonické diela stojace vedľa polorozpadnutých budov, ktoré hneď za rohom strieda tip-top luxusný hotel či banka – v Izraeli a Tel Avive veru nič výnimočné. Rozpoltené je aj vnímanie postavenia Tel Avivu v rámci krajiny ako takej. Ide o ekonomické, technologické aj kultúrne centrum krajiny, v ktorom sídlia viaceré veľvyslanectvá zahraničných štátov. Mnohé považujú Tel Aviv za hlavné mesto Izraela. Samotná Izraelská vláda a jej ústredné orgány však sídli v Jeruzaleme, oficiálnom hlavnom meste Izraela...

Bežný turista ale politické momenty pravdepodobne nebude riešiť. V Tel Avive je totiž dosť atraktívnych miest, ktoré sa oplatí vidieť. Napríklad nádherné pláže so skvele vybudovanou infraštruktúrou v podobe barov, reštaurácií, posilňovní pod holým nebom či priľahlých cyklotrás. Podnebie a počasie v Tel Avive je poriadne horúce, čo spolu s úžasnými plážami sľubuje bohatý nočný život. Skvelé sú tiež lokálne trhy s exotickým ovocím, zeleninou i korením. Určite ochutnajte miestne špeciality ako falafel, šakšuk, sabich či burekas. Dobrý tip na záver: Zaobstarajte si akciové letenky do Tel Avivu a po príchode vymeňte lietadlo za bicykel z niektorej z miestnych požičovní. Ak chcete z Tel Avivu vidieť čo najviac, lepší prostriedok na prepravu asi nenájdete.

Tel Aviv - letiská

Nech poletíte do Tel Avivu odkiaľkoľvek, s veľkou pravdepodobnosťou bude váš let smerovať na letisko Bena Guriona. Ide o hlavné a najvyťaženejšie letisko v krajine. Leží na strategickom mieste, medzi Jeruzalemom (zhruba 45 km na severozápad) a Tel Avivom (asi 20 km juhovýchodne). Letisko Bena Guriona patrí medzi špičkové letiská na Blízkom východe. Je čisté, moderné a celkovo budí veľmi dobrý dojem.

Za ostatné roky prekračuje počet odbavených cestujúcich hranicu 20 miliónov ročne. Na letisko smerujú lety Praha – Tel Aviv, pravidelné linky však lietajú aj z Budapešti, Krakova, Katovíc a mnohých destinácií v západnej aj východnej Európe. Samozrejme, dajú sa zohnať aj lacné letenky z Viedne do Tel Avivu. A ako sa dostať z letiska Bena Guriona do centra Tel Avivu? Spojenie letiska s Tel Avivom, ale tiež Jeruzalemom či Haifou, zabezpečuje pestrá sieť verejnej dopravy (vlaky, autobusy). Letisko navyše leží v blízkosti diaľnice číslo 1, hlavného ťahu spájajúceho Tel Aviv s Jeruzalemom.

V samotnom Tel Avive sa nachádza letisko Sde Dov. To však zabezpečuje akurát lety v rámci vnútrozemia (napríklad do Eilatu) a na neďaleký Cyprus. Letisko využívajú tiež izraelské letecké sily. Všetky komerčné lety by sa v roku 2019 mali presunúť na letisko Bena Guriona.

Najlacnejšie letenky do Tel Avivu – ako sa k nim dostať

Ako a kde hľadať ponuky najlacnejších leteniek do Tel Avivu? Prezradíme vám niekoľko osvedčených tipov, ktoré vás k ponuke výhodných leteniek môžu priblížiť.

Prvá rada znie: myslite na svoje záujmy včas a rezervujte si letenky do Tel Avivu v predstihu niekoľkých mesiacov. Čakanie na last minute letenky sa vyplatiť nemusí a čím skôr sa k ponukám dopracujete, tým väčšie možnosti sa pred vami otvoria.

Najlacnejšie lety do Tel Avivu sú väčšinou tie, ktoré odlietajú v málo obľúbených termínoch. Za tie sa vo všeobecnosti považujú dni v strede týždňa. Cestovatelia však málo využívajú aj linky s odletmi skoro ráno či neskoro večer. A to je chyba, pretože práve to sú termíny a časy, kedy sú ceny leteniek najnižšie.

Aká je cena leteniek do Tel Avivu? Veľmi pohyblivá. Aj v závislosti na vyššie zmienených bodoch sa môže pohybovať od desiatok až po stovky eur. Záleží tiež na tom, či sa chystáte letieť do Tel Avivu v období hlavnej turistickej sezóny alebo mimo nej. Ďalším spomenutia hodným faktorom sú priame lety do Tel Avivu.

Často platí, že priame lety môžu byť drahšie ako tie nepriame, čo nahráva slovenským letiskám. Za dobrú cenu sa dajú zarezervovať letenky z Košíc do Tel Avivu a tiež letenky Bratislava – Tel Aviv s prestupom. Treba však počítať s tým, že v prípade prestupu sa let natiahne o niekoľko hodín. Bežné trvá let zo strednej Európy do Tel Avivu zhruba tri a pol hodiny. V prípade prestupu sa však tento čas môže niekoľkonásobne natiahnuť.

TIP kde hľadať najlacnejšie letenky na internete

Zaujímate sa o najlacnejšie letenky na internete? Využite vyhľadávač lacných leteniek eSky. Na webe eSky nájdete ponuky od viac ako 860 aerolínií z celého sveta. Rezervácia leteniek na eSky je rýchla, jednoduchá a bezprácna – behom pár sekúnd sa dostanete k aktuálne najvýhodnejším ponukám leteniek na webe!

Systém od eSky vám v databáze mamutieho rozsahu okrem najlacnejších a najrýchlejších priamych letov do vybraných destinácií dokáže vyhľadať a zabezpečiť aj spojenia, pri ktorých musíte aspoň raz prestupovať. Vyhľadávač spáruje lety rôznych leteckých spoločností tak, aby na seba logicky nadväzovali a vám tak umožnili dosiahnuť akékoľvek miesto na svete.

Spolu s letenkami je na eSky možná aj rezervácia ubytovania v cieľovej destinácii. Na výber je viac ako 1 milión ubytovacích zariadení z celého sveta. Letíte do Tel Avivu a radi by ste si vybavili cestovné poistenie? Žiaden problém, môžete si ho zarezervovať spolu s ďalšími službami ako prioritný nástup do lietadla, asistenčná služba pre maloletého cestujúceho a podobne. Všetko na jednom mieste – na webe eSky.

Lacné letenky 24/7

Ponuka leteniek do Tel Avivu, Eilatu, Istanbulu, Chicaga, Ríma a destinácií po celom svete je na eSky dostupná dvadsaťštyri hodín denne a sedem dní v týždni. V sekcii Akcie sa môžete inšpirovať výberom najlacnejších aktuálne dostupných leteniek na internete – skvelá možnosť pre všetkých flexibilných cestovateľov, ktorí chcú ušetriť za letenky.

Ak nechcete, aby vám pomedzi prsty unikali online ponuky leteniek za super ceny, nainštalujte si apku eSky, alebo sa prihláste na odber newsletterov. Stačí len nastaviť požadované parametre a vyčkať, kým vám v mailovej schránke či na mobilnom zariadení pristane výhodná ponuka leteniek do Tel Avivu či inej, vami preferovanej destinácie. Cestovanie za rekordne nízke ceny vás bude baviť.

Letiská v Tel Avive

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Tel Avivu

Tabuľa odletov a príletov: Tel Aviv

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Tel Avive

Nájsť hotely v Tel Avive