Menu

Vyhľadať lety do Číny

Ukázať filtre

Čína

 • Šanghaj
 • Kanton
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: čínština
  Časové pásmo: UTC +8
  Mena: Čínsky jüan (CNY)

 • Všetky mená Šanghaja

  Šanghaj je nazývaný Parížom Východu, Kráľovnou Orientu, alebo viac explicitnejšie - ázijskou prostitútkou. Toto posledné meno sa vzťahuje na 20. a 30 roky 20. storočia, kedy zločin a prostitúcia v meste boli bežné.

 • Tai Chi

  V Šanghaji nie je možne dlho ležať v posteli. Začnite deň ako obyvatelia mesta – od cvičenia Tai Chi na verejnom mieste. Najobľúbenejším mestom je promenáda na pravom brehu Huangpu.

 • Kúsok Európy

  Od roku 1844 sa fragment mesta nazýva Francúzska koncesia. Toto je štvrť, v ktorej dodnes sú budovy v európskom štýle, s mnohými kaviarňami medzi stromami.

Čo vidieť v Šanghaji?

Mesto, kde je všetko "najlepšie". Šanghaj je najhustejšie osídlené mesto na svete a tunajší námorný prístav je najväčší na svete. Všetko začalo s malou dedinkou asi pred 1000 rokmi, počas dynastie Song bol tu postavený prístav. Avšak za správny dátum založenia mesta sa považuje rok 1553, kedy bol Šanghaj obklopený mestskými hradbami. Skutočný rozvoj mesta sa uskutočnil v 19. storočí, keď sa v prístave začal obchod s Európou.

Dnešný Šanghaj je najlepšie najskôr spoznať z výšky. Ak chcete mať dobrý výhľad na panorámu celého mesta, vyberte sa na terasu, ktorá sa nachádza na 100. poschodí SWFC, teda Šanghajského svetového finančného centra. Pohľad je úchvatný, však? Ak bude Vám malo tohto pohľadu na Šanghaj, iďte na výstavisko Urban Planning Exhibition Center, ktoré sa nachádza na Námestí Ľudu. Je tam obrovský model mesta z roku 2020 a staré fotografie Šanghaja.

Chýba vám šport? Nezvyčajné zápasy ... svrčekov môžete uvidieť na vtáčím trhu. Táto tradícia sa datuje na vládu dynastie Tang. Svrčeky sú dráždené trávou, vďaka čomu sa stávajú agresívne. Je to samozrejme výhovorka pre hazardné hry, ktoré sú prvou láskou čínskeho ľudu.

Chcete vidieť, ako kvitne láska v tomto preplnenom meste? V sobotu pred poludním sa prejdite na Námestie Ľudu, kde rodičia „inzerujú“ svoje deti v parkových uličkách. Okrem fotografie takého kandidáta inzeráty obsahujú aj podrobné informácie - vek, výšku, hmotnosť, výšku mzdy, miesto výkonu práce a majetok.

Kde lacné a chutné zjesť? Lahodné pirohy dostanete v Yang's na ul. Wujiang Road 269. Najlepšie je objednať mix chutí, aby ste si ochutnali každý z nich. Dávajte si pozor! Zvyčajne sa pirohy podávajú veľmi horúce. Najlepšie je urobiť malý otvor v jednom z rohov. Miestni obyvatelia najprv pijú vývar, ktorý je vo vnútri piroha až potom ho zjedia spolu so zvyšnou náplňou. Vynikajúce polievky sa podávajú v Taoyuan Village na Taizhou Road 405. Nezabudnite tiež ochutnať miestne jarné závitky.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Číny?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Číny?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Číny, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Číny?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Číny zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Číny