Menu

Vyhľadať lety do Číny

Ukázať filtre
 • Čína
  Z: Viedeň (VIE)
  Hong Kong
  Skontrolujte údaje
  od 394 EUR

Čína

 • Kanton
 • Šanghaj
 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC +8

 • Kvetinový chrám

  V Kantone sa nachádza chrám Liurongsi s kvetnou pagodou, vysokou na 55 metrov. Nazýva sa takto, lebo jej strechy vyzerajú ako kvety.

 • Najvyššia budova v Číne

  V Guangzhou uvidíte najvyššiu budovu v krajine. Je toto veža Guangzhou TV Tower, ktorá sa nachádza v parku Dianshita, na adrese 30 Tiyu Rd, Huadu Qu, je vysoká na 600 metrov.

 • Kantónsky eklekticizmus

  Keď budete v Guangzhou, uvidíte ako rýchlo sa mení prostredie. Obchodná ulica s obrovskými mrakodrapmi sa v okamihu mení na malé mesto. Overte si to!

Čo vidieť v Guangzhou?

Na začiatku treba povedať, že mesto Guangzhou sa nachádza v Číne, a je to isté, mesto, ktoré mnohí poznajú ako Kanton. Nachádza sa v južnej časti krajiny a je hlavným mestom provincie Guangdong.

Mestská kultúra je silne podmienená históriou. Po porážke v ópiovej vojne, Kanton bol jedným z piatich čínskych mestách, ktoré mohlo viesť obchod so západnými krajinami, no napriek tomu spĺňa všetky „kritériá“ čínskeho mesta. Je tiež potrebné poznamenať, že veľa ľudí v meste plynulé hovorí po anglicky, čo nie je bežné v iných častiach krajiny. Možno je to kvôli tomu, že tu prichádza mnoho cudzincov, ktorí nadväzujú kontakty s kantonskými obyvateľmi.

Stravovacie návyky, alebo aspoň tie stereotypné, môžu byť šokom pre ľudí vychovaných v úplne inej kultúre – lebo ako sa to hovorí – v Kantone sa je všetko, čo má štyri nohy (okrem stola), všetko čo pláva (okrem lodí) a všetko čo lieta (okrem lietadiel). Pamätajte si, že je to však len stereotyp! Nájdete tu veľa vynikajúcich reštaurácií špecializujúcich sa v čínskej kuchyni. Veľmi obľúbená je napríklad Westin Guangzhou HongMian pri Linhe Middle Road 6. Iné miesto, ktoré by ste mali navštíviť je reštaurácia v Guangzhou - ul. Wenchang South Road 2.

Vo večerných hodinách môžete sa prejsť promenádou, ktorá sa nachádza na oboch stranách perlovej rieky. Mosty sú krásne osvetlené a po rieke stále plávajú člny. Posaďte sa na lavicu a počúvajte hudbu, ktorá sa sem hrá naživo. Po prehliadke si dajte drink v jednom z barov, ktorých v Guangzhou je dosť. Populárnym miestom je napr. The Paddy Field pri 2F,38 Huale Road alebo Woo Bar v Zhujiang New Town pri W Guangzhou, No.26 Xiancun Road.

Asi 15 kilometrov od mesta je hora Baiyun, teda hora Bielych mrakov. Na vrchol sa dostanete pešky alebo pomocou jedného z dopravných prostriedkov. Uvidíte sem neobvyklý tropický les a budete cítiť atmosféru budhistických chrámov, pretože v tomto mieste je oveľa menej turistov než v centre mesta.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Číny