Menu

Vyhľadať lety do Estónska

Ukázať filtre

Estónsko

 • Tallinn
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: estónčina
  Časové pásmo: UTC+3 (leto), UTC+2 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Perníkové umenie

  Na prelome decembra a januára iďte do Galérie dizajnu a architektúry, kde sa koná Piparkoogi Maania, teda perníkové šialenstvo. Výstava prezentuje doslova čokoľvek, len musí to byť vyrobené z perníka.

 • Kde na kávu?

  Ristikheina Kohvik pri Ristiku tn 57 je obľúbenou kaviarňou miestnych obyvateľov. Majú tam najchutnejšie koláče v celom meste! Kaviareň má aj pobočky vo štvrti Pelgulinn, na trhu Balti Jaam a v centre mesta.

 • Kde na obed?

  Osobitne odporúčame Rataskaevu 16 na rovnakej adrese. Dostanete tu lahodného grilovaného lososa alebo hovädziu sviečkovicu v omáčke z červeného vína na brokolici, je tu aj veľký výber vegetariánskych jedál.

Čo vidieť v Tallinne?

Najväčšie mesto Estónska zaujme architektúrou, históriou a kuchyňou. Predtým bolo to mesto fínskych kupcov, dnes je kultúrnym srdcom krajiny. Je známe, že v 10. storočí mesto bolo už prosperujúcim ekonomickým centrom. Pôvodne to bolo dánske mesto, potom estónske, prešlo tiež ruskými rukami. Od roku 1918, teda od vyhlásenia nezávislosti Estónskej republiky, je Tallinn hlavným mestom krajiny.

Zložitá história krajiny sa prejavuje predovšetkým v architektúre hlavného mesta. Okrem pravoslávnych cirkví patriacich k ruskej menšine je tu veľké množstvo luteránskych cirkví. Najzaujímavejšou z nich je gotická katedrála z roku 1243, postavená na kopci Toompea. Katedrála bola mnohokrát prestavaná a tak k gotickým stenám pribudli barokové veže. Vo vnútri uvidíte umenie, ktoré je charakteristické pre dávne časy - zbierku náhrobných kameňov vytvorených medzi 13. a 17. storočím.

Zaujíma vás, kedy je najlepšie ísť do Tallinnu? Odporúčame december, keď je stredoveké staré mesto pokryté snehom a všade sa nachádzajú stánky vianočných trhov. Môžete tu kúpiť vianočné dekorácie, teplé rukavice a tradičné vianočné pochúťky. Na námestí pred radnicou bude potešením obrovský vianočný stromček. Nezabudnite si tiež vyskúšať korčuľovanie na vonkajšom klzisku v centre historického mesta. A po klzisku prejdite do jednej z blízkych krčiem na varené víno.

Aké suveníry by ste mali priniesť z Tallinnu? Po prvé, ručné výrobky. Napriek všadeprítomnej modernosti sa v meste zachovali staré tradície výroby rôznych domácich predmetov - keramiky, nábytku a drevených predmetov, ako aj šperkov a kostýmov. Elegantné, aj keď dosť drahé, suveníry nájdete v butikoch na ulici Viru na Starom meste. Trochu lacnejšie suveníry môžete dostať v menej turistickej štvrti Rotermanni. Klasické tallinnské suveníry to vlnené svetre, plstené klobúky a vecí vyrobené z borievkového dreva.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Estónska?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Estónska?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Estónska, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Estónska?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Estónska zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Estónska