Menu

Auto na dovolenke. Ako si čo najlacnejšie prenajať vozidlo?

Auto na dovolenke. Ako si čo najlacnejšie prenajať vozidlo?

Let na dovolenku snov, pobyt v hoteli a spoznávanie okolia. Ako organizovať dovolenku, aby ste nestratili svoj čas a peniaze a zároveň, aby ste mali možnosť slobodne sa pohybovať po okolí? Odporúčame Vám prenájom vozidla! Ako sa možno nezdá, ale prenájom auta vôbec nemusí byť veľkým výdavkom. Stačí, ak to urobíte rozumne.

Ako si čo najlacnejšie prenajať auto?

Požičanie auta vôbec nemusí byť drahé. Ak použijete niekoľko trikov a naplánujete si svoju cestu vopred, tak auto si budete môcť prenajať za veľmi dobru cenu!

Zoberte si svoju autosedačku

Kočík alebo autosedačku zvyčajne môžete si do lietadla zobrať bez dodatočného poplatku. Po príchode na miesto dovolenky, autosedačku môžete použiť v požičanom vozidle. Využite túto možnosť a ušetríte peniaze.

Lacnejšie požičanie – bez dodatočného vybavenia

Ďalším spôsobom, ako si čo najlacnejšie prenajať auto je rezignácia z dodatočného vybavenia, ako je napr. GPS navigácia, za ktorú budete musieť zaplatiť zvlášť. Túto možnosť odporúčame predovšetkým v rámci EÚ, najmä preto, že sa poplatky za roaming zrušili a používanie mobilu (ktorý môže byť využitý ako navigácia) v zahraničí nevyžaduje žiadne dodatočné poplatky. Jednoducho, predtým ako si požičiate vozidlo premýšľajte, či naozaj budete potrebovať dodatočne platenú výbavu vozidla, a vyberte pre seba tú najvýhodnejšiu možnosť.

Bezplatné zrušenie rezervácie

A čo bude keď zmeníte svoje dovolenkové plány? Zmeníte dátum svojej dovolenky alebo sa rozhodnete, že nechcete spoznávať okolie a túžite len po kokteiloch pri bazéne? Ak si rezervujete auto prostredníctvom auta.esky.sk tak budete môcť bezplatne zrušiť svoju rezerváciu do 48 hod. pred plánovaným vyzdvihnutím vozidla. To znamená, že žiadne finančné prostriedky nebudú Vám účtovane.

Prenájom auta na príletovým letisku, vrátenie na inom letisku

Reťazové autopôžičovne umožňujú vrátenie vozidla na inom mieste, ako miesto prenájmu. Je to dobrá informácia pre tých, ktorí vyhľadávajú cestovné príležitostí a ktorí si často nájdu veľmi atraktívne ponuky na spiatočnú cestu z iného letisko, ako je mesto príletu. Auto je vtedy už nielen najjednoduchším spôsobom pohybu počas dovolenky, ale aj dopravným prostriedkom, vďaka ktorému sa dostanete na letisko odletu. V takomto prípade náklady na prenájom auta môžu byť kompenzované nízkou cenou leteniek!

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Zaujal Vás tento článok, ale potrebujete viac informácií?
Ďakujeme za Vašu pomoc

Váš názor nám pomôže vytvárať lepšie a príslušné články

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later