Menu

Štandardy hotelových izieb a ich vybavenie

Štandardy hotelových izieb a ich vybavenie

Vybavenie izieb vo veľkej miere závisí od štandardu hotela, teda od počtu hviezdičiek.

Nižšie sú opísané najbežnejšie typy hotelových izieb, ale musíte si pamätať, že nie je to žiadne pravidlo. V závislosti od krajiny, regiónu a hotela sa vybavenie hotelovej izby môže líšiť.

Štandardné izby

Štandardné vybavenie hotelovej izby to: posteľ, nočný stolík alebo polička s nočnou lampou, skriňa, stolík alebo písacia doska, zrkadlo a vešiaková stena, ak je v izbe predsieň. Okrem toho v izbe sa môžu nachádzať aj takého prvky ako je TV, telefón, rádio atď.

K základnému vybaveniu hotelovej izby patri aj kúpelňa. Avšak v hoteloch s nižším počtom hviezdičiek hygienické zariadenie môže byť spoločné. V každom hotelu sú povinným vybavením  uteráky a toaletné mydlo alebo telový šampón. V hoteloch s vyšším štandardom v kúpeľni nájdete aj elektrický sušič vlasov, kúpaciu čiapku a ďalšie kozmetické prípravky.

Rodinné izby

Rodinné izby (skratka: FAM) to rozšírená verzia štandardných izieb.

Izby tohto typu majú väčšiu plochu. Vybavenie sa výrazne nelíši od vybavenia štandardných izieb - avšak tieto izby môžu byť upravené tak, aby boli pripravené na ubytovanie väčšieho počtu hostí. (napr. väčšia skriňa, viac stoličiek, väčšia kúpeľňa).

Apartmány

Apartmány (skratka: APT) to izby so štandardným vybavením, navyše vybavené sú kuchynským kútom, riadom a príborom. V niektorých prípadoch apartmán môže mať aj viacero miestností (napr. izbu pre deti).

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Ponúkol tento článok informácie, ktoré ste hľadali? Áno | Nie
Myslím si, že tento článok:
Vďaka za váš názor!