Menu

Doplnkové služby ponúkané v hoteloch

Doplnkové služby ponúkané v hoteloch

Veľa hotelov poskytuje dodatočné služby, ako je budenie hostí, čistiareň, room service, objednanie taxíkov, predaj vstupeniek na kultúrne podujatia, turistická informácia, trezor. Časť týchto služieb môže byť spoplatnená.

Minibar v izbe

Vo väčšine prípadov je to doplnková a spoplatnená služba. Počas odubytovania sa (check-out) budete musieť zaplatiť za spotrebované produkty (nápoje, občerstvenie). V každej izbe by mal byť cenník jednotlivých výrobkov, ktoré sa nachádzajú v minibare.

Káva a čaj

Veľa hotelov ponúka bezplatný čaj a kávu, ktorú si môžete pripraviť sami. Hotely, ktoré ponúkajú túto službu majú izby vybavené kávovarom alebo rýchlovarnou kanvicou, pohármi a rôznymi čajmi, kávou a cukrom.

Mimo izby

Pobyt Vám môžu spríjemniť aj ďalšie služby, ktoré hlavne závisia od štandardu hotela. K týmto službám patria napr.: bazén, fitness centrum, telocvičňa, wellness, obchod so šperkami alebo suvenírmi, kaderník, úschovňa batožiny, požičovňa bicyklov a športových potrieb, konferenčné miestnosti, turistické služby, bezplatné parkovisko, žehlenie.

Internet

V dnešnej dobe vo väčšine hotelov je internet. Hotely s vyšším štandardom často ponúkajú širokopásmové pripojenie na internet v izbe. V tomto prípade sa to zvyčajne nespája s dodatočnými nákladmi. Niektoré hotely majú v svojej ponuke aj internetové kaviarne, vtedy poplatky za túto službu sú určované hotelom.

Veľa hotelov poskytuje bezdrôtový internet (Wi-Fi). Stáva sa, že tento typ pripojenia je dodatočné chránený heslom. V niektorých hoteloch táto služba je spoplatnená, vtedy personál hotela Vám poskytne informácie o poplatkoch.

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Ponúkol tento článok informácie, ktoré ste hľadali? Áno | Nie
Myslím si, že tento článok:
Vďaka za váš názor!