Menu

Typy raňajok v hoteli

Typy raňajok v hoteli

V hoteloch na celom svete sa stretnete s rôznymi typmi raňajok. Preto je najlepšie overiť si počas rezervácie informácie o stravovaní. Nižšie sú uvedené základné typy raňajok.

Anglické raňajky (english breakfast)

Raňajky pozostávajúce hlavne zo smažených vajec, fazule, húb, klobások a grilovaných paradajok. K tomu dostanete hrianky, kávu alebo čaj a džús.

Americké raňajky (american breakfast)

Prevažne sú to dva vajcia, slanina, klobásky, americké palacinky (pancakes) s javorovým sirupom. K tomu dostanete hrianky, kávu alebo čaj a džús. Občas k dispozícii sú ešte cereálie s mliekom.

Kontinentálne raňajky (continental breakfast)

Zvyčajne sú to hrianky, džem, káva alebo čaj a džús. V rozšírenej verzii nájdete aj teplé jedlá - praženicu, klobásky, mliečne polievky.

Viedenské raňajky

Tieto raňajky to vajcia na mäkko, žemľa, údeniny, džem alebo med. K tomu dostanete kávu alebo čaj, džús a vodu.

 

V hoteloch sa stretnete aj s bufetovými raňajkami, ktoré obsahujú veľa rôznych produktov, okrem iného sú to teplé jedlá, a ovocia. V tomto prípade si môžete vybrať na čo máte chuť a podľa toho si pripravíte vlastné raňajky.

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Ponúkol tento článok informácie, ktoré ste hľadali? Áno | Nie
Myslím si, že tento článok:
Vďaka za váš názor!