Menu

Ako prepravovať lietadlom hudobné nástroje?

Ako prepravovať lietadlom hudobné nástroje?

Podmienky prevozu špeciálneho vybavenia, medzi ktoré patria hudobné nástroje, sa líšia v závislosti od leteckej spoločnosti. Obvykle to môžeme urobiť tromi spôsobmi.

1. Príručná batožina

Smiem si hudobný nástroj vziať so sebou na palubu lietadla? Áno. Bez problémov ho prevezieme bezplatne ako príručnú batožinu. Jedinou podmienkou je splnenie limitov pre veľkosť a hmotnosť stanovených leteckou spoločnosťou. Treba však pamätať na to, že prípustné rozmery a hmotnosť sa môžu výrazne líšiť v závislosti od prepravcu. Preto pred kúpením letenky odporúčame hudobný nástroj zmerať a odvážiť. Rozmery následne porovnať s povolenými rozmermi vašej leteckej spoločnosti.

2. Hudobné nástroje v zapísanej batožine

Máte na prevoz veľký (alebo ťažký) hudobný nástroj? Dobrým riešením bude odovzdať nástroj ako zapísanú batožinu do podpalubia lietadla. Treba však pamätať na to, aby nepresahoval hmotnosť a rozmery stanovené leteckou spoločnosťou. Je potrebné pamätať aj na to, že do hmotnosti a rozmerov sa započítava aj puzdro. Niektoré letecké spoločnosti vyžadujú predchádzajúce potvrdenie a registráciu takejto batožiny, pokiaľ jej hmotnosť alebo rozmery presahujú stanovené kritériá (za dodatočný poplatok).

3. Môžem si kúpiť ďalšie miesto v lietadle?

Prekračuje prípustné rozmery/hmotnosť alebo máte obavy, či nástroj absolvuje cestu v nákladnom priestore bez poškodenia?. Dobrou voľbou je kúpenie ďalšieho miesta na palube lietadla. Podmienky poskytnutia takejto služby sú rôzne a závisia od rozhodnutia leteckej spoločnosti. Preto odporúčame oboznámiť sa s požiadavkami uvedenými v prepravných podmienkach. Treba však pamätať na to, že letecké spoločnosti túto službu často účtujú ako ďalšiu letenku. Je však potrebné pamätať na to, že každá letecká spoločnosť má vlastné postupy týkajúce sa prepravy hudobných nástrojov.

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Ponúkol tento článok informácie, ktoré ste hľadali? Áno | Nie
Myslím si, že tento článok:
Vďaka za váš názor!