Menu

Ako pripraviť dieťa na let lietadlom?

Ako pripraviť dieťa na let lietadlom?

Pripraviť dieťa na jeho prvý let lietadlom je ozajstnou výzvou pre každého rodiča. Treba si uvedomiť, že veľmi veľa závisí od samotného veku dieťaťa. Je dôležité, aby ste malého cestovateľa oboznámili so situáciou a všetkým, čo k nej patrí, čo najskôr.

Ako pripraviť dieťa na let lietadlom?

Vždy je dobré, ak okrem auta oboznámite dieťa aj s inou formou dopravy. Ak napríklad nie je u vás v rodine zvykom cestovať hromadnou dopravou, vezmite niekedy svoje batoľa do autobusu, električky či vlaku. Pre dieťatko je dôležité, aby si zvyklo na prítomnosť cudzích ľudí, staršie detičky by sa zase mali naučiť a pochopiť pravidlá, ktoré sú v rôznych komunikačný prostriedkoch zaužívané.

Môžete tiež zorganizovať rodinný výlet na letisko, kde sa dieťa oboznámi s letiskovou budovou či terminálmi a na vlastné oči uvidí štart lietadla. Skúste v dieťati vzbudiť záujem o lietanie - starším deťom napríklad ukážte to, ako funguje letový radar.

Snažte sa dieťaťu opísať celý priebeh letu. Vysvetlite mu čo to je check-in, ako vyzerá práca pilota a čo robia letušky a stevardi, ako vyzerá interiér lietadla a napríklad aj to kde sa nachádza batožina počas letu. Nič rozhodne nepokazíte ani tým, ak si s dieťaťom naštudujete letovú trasu – odkiaľ, kam a cez ktoré krajine poletíte.

Na letisku a v lietadle

Robte všetko preto, aby sa vaše dieťa nenudilo. Predtým, než nasadnete do lietadla, vyrazte na malú „vyhliadkovú jazdu“ po letisku, počas ktorej napríklad môžete obdivovať pristávajúce a odlietajúce stroje. Pre čas strávený na palube zase majte pripravené rôzne hry a všetko potrebné, s čím sa dieťa bude môcť v lietadle zabaviť – cesta tak bude vám a najmä dieťatku určite ubiehať rýchlejšie a príjemnejšie. 

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Ponúkol tento článok informácie, ktoré ste hľadali? Áno | Nie
Myslím si, že tento článok:
Vďaka za váš názor!