Menu

Jedlá podávané v lietadle

Jedlá podávané v lietadle

U nízkonákladových leteckých spoločnostiach často nie sú v cene letenky zahrnuté jedlá a nápoje – počas letu si ich môžete kúpiť u letušiek a stewardov. Tradičné letecké spoločnosti majú v ponuke bezplatné občerstvenie a nápoje. Druh jedla závisí od trasy a dĺžky odletu – môžu sa podávať raňajky, desiata, obed alebo večera. K jedlu sa podávajú aj nápoje: káva, čaj, nealkoholické a alkoholické nápoje. 

Špeciálne jedlá

Najčastejšie tradičné letecké spoločností umožňujú objednávku špeciálnych jedál, napr.: vegetariánske, bezlepkové, kóšer, pre deti atď. Špeciálne jedlá sa dajú vybrať počas rezervácie letenky, alebo nahlásiť do 72 hod. pred plánovaným letom. V biznis a prvej triede je k dispozícii cestujúcich špeciálne menu pripravené uznávanými šéfkuchármi z celého sveta. Zvyčajne je to niekoľko predjedál, hlavných jedál a dezertov, podávaných v keramických nádobách.

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Zaujal Vás tento článok, ale potrebujete viac informácií?
Ďakujeme za Vašu pomoc

Váš názor nám pomôže vytvárať lepšie a príslušné články

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later