Menu

Lieky v príručnej batožine

Lieky v príručnej batožine

Cestovatelia majú často pochybnosti o tom, ktoré lieky môžu mať vo svojej príručnej batožine. V tomto prípade sú pravidlá úplne jasné.

Ktoré lieky je možno prepravovať lietadlom?

Pravidlá týkajúce sa obmedzení v preprave tekutín sa nevzťahujú na lieky. Preto si na palubu lietadla môžete vziať všetky tablety, sirupy, ampulky s injekciami, kvapky, krémy atď., ktoré budete potrebovať počas letu. Týka sa to aj liekov predávaných bez lekárskeho predpisu.

Preprava zdravotných pomôcok a lekárskych nástrojov

Na palubu lietadla je tiež možné vziať všetky zdravotné pomôcky a lekárske nástroje, ktoré budú potrebné počas letu napr. injekčné striekačky, inzulínové pumpy, glukometre a inhalátory. Samozrejme aj osoby, ktoré sa pohybujú pomocou bariel alebo protéz si ich môžu vziať na palubu. Čo je dôležité, príslušenstvo, ktoré uľahčuje pohyb neznižuje batožinové limity.

V prípade invalidných vozíkov je to trochu inak. V závislosti od pravidiel leteckej spoločnosti a druhu lietadla, ktorým budete cestovať, vozík bude prepravený na palube alebo v batožinovom priestore. V takomto prípade osoba, ktorá sa pohybuje na invalidnom vozíku, bude musieť použiť letiskový vozík. Letiskový personál prevezme vozík a uloží ho v batožinovom priestore, a po pristátí ho čo najrýchlejšie vráti cestujúcemu.

Kontrola na letisku

Počas bezpečnostnej kontroly treba ukázať všetky lieky a príslušenstvo. Hoci to nie je vyžadované, je dobré, aby ste mali so sebou aj lekárske potvrdenie, že Vami prepravované lieky a pomôcky sú pre Vás nevyhnutné. V prípade pochybností, takýto doklad Vám ušetrí čas a kontrola bude menej stresujúca.

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Zaujal Vás tento článok, ale potrebujete viac informácií?
Ďakujeme za Vašu pomoc

Váš názor nám pomôže vytvárať lepšie a príslušné články

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later