Menu

Pridelenie sedadiel vedľa seba v lietadle

Pridelenie sedadiel vedľa seba v lietadle

Asi každý cestujúci, ktorý rezervuje letenky pre niekoľkých ľudí, by chcel aby všetci sedeli vedľa seba. Čo robiť, aby ste si zaručili takéto sedadlá?

Sedadlá vedľa seba v nízkonákladových leteckých spoločnostiach

V leteckých spoločnostiach Ryanair, Wizz Air a EasyJet sú sedadla náhodne prideľované. V lietadle personál Vám môže ukázať voľné miesta. Avšak v tomto prípade sa musíte spoľahnúť na dobrú vôlu letušiek a ostatných cestujúcich.

Preto tiež jedinou možnosťou, aby ste s kamarátmi mali zaručené sedadlá vedľa seba, je zaplatiť za ich voľbu.

Sedadlá vedľa seba v tradičných leteckých spoločnostiach

Vo väčšine tradičných leteckých spoločností si môžete vybrať konkrétne sedadlo pre každého cestujúceho. Avšak, vzorom nízkonákladových leteckých spoločností aj tradičné aerolinky si začínajú účtovať poplatky za túto službu. V prípade leteckých spoločností LOT, Lufthansa,  Austrian Airlines si môžete bezplatne vybrať sedadlo len počas online odbavenia na 24 hod. pred letom.

Zaužívaná je aj iná prax – spoločnosti Air France a KLM v najnižších cestovných triedach náhodne prideľujú sedadlá počas online odbavenia a neexistuje možnosť ich zmeny.

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Zaujal Vás tento článok, ale potrebujete viac informácií?
Ďakujeme za Vašu pomoc

Váš názor nám pomôže vytvárať lepšie a príslušné články

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later