Menu

Letenky Bangkok - Vyhľadať lety do Bangkoku

Ukázať filtre

Bangkok

Lacné letenky - Bangkok

Thajsko a lacné letenky do Bangkoku sú veľkým hitom posledných rokov. Na juhovýchod Ázie smerujú cesty mnohých dobrodruhov a cestovateľov, ktorí chcú túto exotickú a očarujúcu krajinu vidieť na vlastné oči. Chceli by ste sa k nim pridať? Tak si naplánujte dovolenku v Thajsku! Nie je to vôbec také náročné, ako by sa mohlo zdať. Poradíme vám, ako a kde si vyhľadať letenky do Thajska za najnižšiu cenu. Už onedlho môžete sedieť v lietadle a letieť v ústrety dobrodružstvu vašich snov.

Čo treba vedieť o Bangkoku

Bangkok je hlavným mestom Thajského kráľovstva a obýva ho približne 10 miliónov obyvateľov. Metropola leží v delte rieky Čhauphrajá a vďaka početným kanálom získala prívlastok ázijské Benátky. Bangkok, kedysi obľúbenú destináciu amerických vojakov, dnes s obľubou navštevujú digitálni nomádi i rodiny s deťmi. Cieľom mnohých turistov sú najmä preslávené budhistické chrámy, ktorých je v Bangkoku viac ako 300.

Jednou z top destinácií v Bangkoku je komplex kráľovského paláca s množstvom architektonických zaujímavostí a jadeitovou sochou Budhu. Pri návštevách paláca a chrámov však treba dodržiavať pomerne prísne vyžadované pravidlá – od návštevníkov sa požaduje mať zahalené kolená a ramená. Ak si kúpite najlacnejšie letenky do Bangkoku, určite nevynechajte ani návštevu Chrámu svitania či jedného z najstarších thajských chrámov Wat Pho s unikátnou sochou Ležiaceho Budhu.

Ak by vám pri prechádzkach Bangkokom chýbala zeleň, nemusíte zúfať – v meste sa nachádza mnoho parkov, doslova zelených oáz. Medzi najznámejšie patria parky Lumpinee, Queen Sirikit či Benjakitti. Môžete si tu požičať bicykel a dať si jazdu po cestičkách, mnoho turistov chodí do parkov behať či cvičiť tradičné tai-chi s miestnymi. Ak by vám vyhladlo, vypravte za skvelým jedlom do štvrte Khaosan Road alebo na trh Chatuchak. Výborná pikantná thajská kuchyňa sa však varí azda po celom meste a chutné miestne špeciality dostanete kvalitné pripravené aj od „pouličných kuchárov“.

Ako si naplánovať cestu do Bangkoku

Cestu do Bangkoku si plánujte pokojne aj niekoľko mesiacov pred plánovaným odletom. Ponuky leteniek do Bangkoku sú horúcim tovarom najmä v zimných mesiacoch, zhruba od novembra do februára. Práve v týchto mesiacoch sa mnohí cestovatelia vyberajú z európskej zimy do príjemného thajského tepla. Koncom, respektíve začiatkom roka môžete v Bangkoku očakávať teploty od pohodových 18-20 °C až po tropickejších 30 a viac. Počasie je tu síce nevyspytateľné, no obdobie monzúnov spravidla končí v októbri.

Hlavná turistická sezóna začína v Bangkoku prakticky po manzúnovom obdoví, teda v novembri. Preto je dobré, ak si let do Bangkoku rezervujete už v lete, v dostatočnom predstihu. Priamy let z letísk v strednej Európe do hlavného mesta Thajska trvá desať až jedenásť hodín a stojí približne 500€(záleží od leteckej spoločnosti, termínu cesty, typu letenky, atď.), no môžete natrafiť aj na letenky v cenách okolo 200 či 300€. Takto môžete cestovať, ak si zaobstaráte napríklad lacné letenky do Bangkoku z Viedne. Avšak platí, že priame linky do Bangkoku sú väčšinou drahšie ako lety s prestupmi. Tie je možn=e absolvovať aj na trase Bratislava – Bangkok, môžete si však rezervovať tiež výhodné letenky z Prahy do Bangkoku, prípadne sa spoľahnúť na lety do Bangkoku z Budapešti či Krakova, vždy však minimálne s jedným prestupom.

Kde hľadať najlacnejšie letenky do Bangkoku?

Najlacnejšie letenky do Bangkoku hľadajte prostredníctvom vyhľadávača eSky. Ten zbiera údaje od viac ako 860 leteckých spoločností. Zhromažďuje ich do jednej obrej databázy, z ktorej na základe vstupných údajov (termín a miesto príletu a odletu, počet cestujúcich a pod.) od zákazníkov vyberá lety, ktoré sú v rámci danej trasy najrýchlejšie a najvýhodnejšie.

Chcete nájsť najvýhodnejšie letenky z Bratislavy do Bangkoku? Využite systém eSky, ktorý dokáže pospájať rôzne lety tak, aby na seba logicky nadväzovali a vy ste mohli vašu preferovanú trasu absolvovať čo najrýchlejšie, najjednoduchšie a najlacnejšie. eSky ponúka možnosť voľby jednosmernej i spiatočnej letenky a teraz aj Multi City, šikovnú kombináciu viacerých letov na jednej letenke. Tieto riešenia šetria váš čas, peniaze a umožňujú vám za výhodnú cenu spoznávať nové destinácie a zbierať cestovateľské zážitky.

Prostredníctvom webu eSky si môžete zaistiť aj cestovné poistenie, ktoré by sa pri pobyte v Bangkoku mohlo hodiť. Cestujete do Thajska a hľadáte ubytovanie v Bangkoku? Na eSky si ho môžete rezervovať spolu s letenkami tak, aby sa dátumy príletu a odletu zhodovali s termínom check-inu a check-outu v hoteli. Všetky služby máte na eSky dostupné pohodlne a takpovediac pod jednou strechou.

Letiská v Bangkoku

Objem leteckej dopravy, ktorá smeruje do Bangkoku, sa delí medzi dve letiská. Letisko Suvarnabhumi bolo otvorené v roku 2006 a takmer okamžite sa zaradilo k najväčším svetovým letiskám. Ročne ním prejde viac ako 60 miliónov cestujúcich. Suvarnabhumi je od centra mesta vzdialené približne 30 kilometrov a s Bangkokom ho spájajú vlakové a autobusové linky, je však možné využiť aj taxi službu.

O niečo bližšie k centru Bangkoku, asi 25 kilometrov smerom na juh, sa rozprestiera Don Muang, jedno z najstarších svetových letísk. Bolo otvorené už v roku 1914 a najskôr slúžilo kráľovskému letectvu. Komerčné využitie tohto letiska prišlo na rad v roku 1924. Obe letiská, Don Muang a Suvarnabhumi, odbavili za rok 2018 viac ako 100 miliónov cestujúcich. Toto číslo len dokladuje fakt, že ponuka leteniek do Bangkoku je po celom svete veľkou témou medzi cestujúcou verejnosťou.

Vyhľadávanie leteniek – aby vám neunikla žiadna super ponuka

Na najlacnejšie a najlepšie letenky na internete cieli mnoho ľudí a prostredníctvom webu eSky sa k výhodným letom do Bangkoku, New Yorku či letenky do Madridu dá dostať naozaj rýchlo a pohodlne. Ak chcete mať absolútnu kontrolu nad ponukami leteckých spoločností, nainštalujte si do svojho smartfónu aplikáciu od eSky. Apka je bezplatná a po nastavení požadovaných parametrov vás bude informovať vždy, keď sa na trhu objaví akčná ponuka leteniek. Pracujete radšej s emailovou poštou? Prihláste sa teda na odber eSky newsletteru! Získavajte najaktuálnejšie ponuky lacných leteniek na internete priamo do svojej mailovej schránky.

Objavili ste lacný let do Bangkoku v termíne, s ktorým ste nepočítali? Ak chcete ušetriť za letenky, určitá flexibilita sa vám môže hodiť. Neviažte sa na termín odletu a príletu! Prezrite si sekciu Akcie na webe eSky a inšpirujte sa aktuálnymi ponukami super leteniek na internete. V zozname sa pravidelne objavujú aj akčné letenky do Bangkoku s odletom z Budapešti, Krakova, Viedne či Prahy.

Potrebné údaje o lete sa dozviete pri výbere a rezervácii letenky. eSky je odpoveďou pre všetkých cestovania chtivých ľudí, ktorí nemajú záujem o zdĺhavé vybavovanie cesty. Mnohé úkony sú prácne, no potrebné – nechajte ich vybavenie na systéme eSky! Rezervujte si online letenky lacno a rýchlo a získajte non-stop odbornú podporu, ktorú môžete využiť v prípade, že by sa počas vašej cesty vyskytli určité komplikácie.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Bangkoku?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Bangkoku?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Bangkoku, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Bangkoku?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Bangkoku zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Bangkoku

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Bangkoku

Bangkok je hlavné a najväčšie mesto Thajska. Je to aj jedná z najobľúbenejších ázijských turistických destinácií. Čo vidieť v Bangkoku? Odporúčame Chrámy Wat Phra, Wat Arun a Wat Po, ako aj kráľovský palác Phra Borom Maha Ratcha Wang. Bangkok má dva medzinárodné letiska - Don Muang, ktoré po výstavbe letiska Suvarnabhumi, obsluhuje nízkonákladové spoločnosti a charterové lety, kým nové letisko prevzalo všetku medzinárodnú aj domácu dopravu. Chcete ísť do Bangkoku a spoznať jeho právu tvár? Vyhľadajte na našej stránke lety do Bangkoku a zažite nočný život na ulici Khaosan. Lacné lety do Bangkoku už Vás čakajú.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Bangkoku

Nájsť hotely v Bangkoku