Menu

Letenky Madrid - Vyhľadať lety do Madridu

Ukázať filtre

Madrid

Ako sa dostať k najlacnejším letenkám do Madridu?

Letenky do Madridu (alebo s prestupom v Madride) ročne využije viac ako 50 miliónov cestujúcich. Neuveriteľné číslo! Niet sa však čomu diviť, veď hlavné mesto Španielska je jedným z najväčších ekonomických a turistických centier Pyrenejského polostrova a celej Európy. Dôvodov prečo cestovať do Madridu je niekoľko. V srdci Španielska nájdete kultúrne vyžitie, starobylé pamiatky, moderné umenie a skvelé jedlo. Plusom, ktorý nahráva ceste do Madridu, je akiste aj fakt, že najlacnejšie letenky do Madridu sú prístupnejšie ako kedykoľvek predtým. Objavte aj vy ponuky lacných leteniek online a zájdite sa pokochať mestom s prezývkou El Foro.

Zaujímavosti v Madride

Poznávanie Madridu môžete začať pri jednej z dominánt mesta – kráľovskom paláci Real de Madrid. Oplatí sa ho vidieť zvonku a ešte viac zvnútra. To kvôli jeho výzdobe či zbierke hudobných nástrojov od samotného Stradivariho. Neďaleko kráľovského paláca sa nachádza katedrála de Santa María la Real de la Almudena s veľmi pekným, čistým námestím, odkiaľ si môžete vychutnať krásny západ slnka.

Akciové letenky do Madridu by však v pozornosti mali mať aj fanúšikovia športu. Takmer každý na svete azda pozná Real Madrid, jeden z najúspešnejších a najslávnejších futbalových klubov histórie. Spolu s ním sídlia v Madride ďalšie tri špičkové mužstváAtlético, Getafe a Rayo Vallecano. O vybičované derby zápasy teda v Madride rozhodne nie je núdza. Pokiaľ si letenky do Madridu rezervujete v správny čas, môžete stihnúť pompézne oslavy na Plaza de Cibeles. Práve tu totiž futbalisti Realu so svojimi fanúšikmi oslavujú zisky športových trofejí.

Zatiaľ čo páni ostanú ohúrení po návšteve štadióna Santiago Bernabeu, dámy by mohli byť unesené ulicou Gran Vía s množstvom atraktívnych obchodov a predajní. Madrid (a s ním celé Španielsko) priam prekypuje emóciami a chuťami. Nenechajte si preto ujsť ani prehliadky miestnych galérií, poseďte si vo flamenco bare či zájdite na niečo dobré pod zub. V Madride frčí tapas, sangría, pestrá paella či všakovaké dobroty z rýb a plodov mora. Rezervujte si svoj let do Madridu a majte všetky zmysly pripravené. Madrid vo vás zanechá nezmazateľnú stopu.

Ako letieť do Madridu?

Lety do Madridu sú obľúbeným, pohodlným a lacným riešením ako sa do hlavného mesta Španielska dostať. Nás teší, že v ponuke sú aj letenky z Bratislavy do Madridu. Linka do Madridu z Bratislavy je k dispozícii po celý rok. Lieta sa vo frekvencii pondelok – piatok, čo umožňuje stráviť v Madride príjemný predĺžený víkend či rovno celú dovolenku. Letenka do Madridu z Bratislavy navyše nevyjde vôbec draho. Do srdca Španielska sa môžete zo Slovenska dostať aj za menej ako 50€. Približne 3 hodiny cesty a ste tam.

Niekoľko leteckých liniek, či už pravidelných alebo sezónnych, majú v ponuke aj najväčšie letiská v susedných štátoch Slovenska. Za veľmi podobných podmienok ako pri letoch z Bratislavy je možné absolvovať aj lety Viedeň – Madrid, prípadne trasy Budapešť – Madrid či Madrid – Krakov a Praha – Madrid. Najlacnejšie letenky do Madridu sú väčšinou v réžii low cost leteckých dopravcov ako Ryanair či Wizz Air, za dobrú cenu ale do Madridu lieta aj spoločnosť Iberia či Czech Airlines.

Priame lety z Košíc do Madridu zatiaľ nie sú zavedené. Pokiaľ plánujete do Madridu letieť z metropoly východného Slovenska, budete sa musieť spoliehať minimálne na jeden prestup. Najčastejšie sa na trase Košice – Madrid prestupuje v Prahe a Varšave, let vás však môže dostať až do Istanbulu.

Letisko v Madride

Bežná osobná letecká doprava v Madride začína aj končí na letisku Madrid – Barajas. Toto medzinárodné letisko patrí k najväčším v Európe a k najrušnejším na celom svete. Madridské letisko zabezpečuje takmer 200 leteckých spojení do celého sveta, vrátane liniek smerujúcich do Strednej a Južnej Ameriky, USA, Kanady, Ázie či arabských štátov. K najvyťaženejším však patria spojenia v rámci Európy. V kurze sú najmä letenky Madrid – Lisabon, prípadne letenky z Madridu do Londýna, Paríža, Ríma a Frankfurtu.

Kolos menom Madrid – Barajas má skvele vyriešenú dopravu z letiska do centra Madridu. To sa od letiska nachádza vo vzdialenosti ani nie 15 kilometrov, čo je vzhľadom na rozľahlosť letiskového komplexu pomerne prekvapivé. Tak či onak, z letiska do centra mesta sa odveziete metrom (najrýchlejší spôsob), vlakom či autobusom – vďaka viditeľnému a zrozumiteľnému značeniu sa k staniciam a zastávkam verejnej dopravy v priestoroch letiska akiste spoľahlivo dostanete.

Najlacnejšie letenky do Madridu – ako sa k nim dostať?

Ak túžite zažiť atmosféru pri zápase Real Madrid – Barcelona, alebo vás na Madride láka niečo celkom iné, určite vás bude zaujímať spôsob ako získať tie najlacnejšie letenky do Madridu. Ako získať lacné letenky na internete?

Osvedčených prístupov je viacero. Vždy sa však hodí vaša časová flexibilita. Ak nie ste vyložene viazaní na termín odletu a príletu a o kúpe letenky u vás rozhoduje naozaj len jej cena, môžete si z ponuky lacných leteniek slobodne vyberať tie naozaj najlacnejšie letenky. Ich ceny sú priaznivejšia najmä mimo hlavnej turistickej sezóny. Na letenky do Madridu za výhodnú cenu tak môžete natrafiť napríklad v jarných či jesenných mesiacoch.

V prípade, že ste viazaní aspoň približným termínom odletu či príletu, lacné letenky do Madridu hľadajte a vyberajte s časovým predstihom. Čím skôr budete hľadať, z tým väčšej ponuky výhodných leteniek si budete vyberať. Ak vám to situácia dovoľuje, vyberajte a rezervujte pokojne aj s niekoľkomesačným predstihom.

Ak túžite lietať čo najlacnejšie, mali by ste sa tiež zamerať na menej vyťažené linky. Tie obvykle lietajú v pomerne nepopulárnych dňoch a časoch. Patria k nim linky s odletom v strede týždňa či v sobotu, prípadne skoré ranné a nočné letecké spojenia. V snahe o ich naplnenie letecké spoločnosti púšťajú do obehu akciové letenky či letenky za výhodné ceny.

Tip pri hľadaní lacných leteniek

Ak budete hľadať najlacnejšie letenky na internete, s použitím vyhľadávača leteniek ušetríte veľa času a námahy. K najspoľahlivejším a najprehľadnejším patrí eSky, web, na ktorom si môžete vyberať z ponuky leteniek od viac ako osemsto leteckých spoločností.

Stačí zadať niekoľko potrebných údajov, ako napríklad termín a miesto príletu či odletu, a systém vám na základe nich z neustále aktualizovanej databázy vyberie tie najlepšie a najlacnejšie lety. Oslovila vás cena letenky do Madridu z Bratislavy, alebo chcete do Madridu letieť z Krakova? S eSky získate na jednom mieste prehľad o tých najlacnejších a najrýchlejších leteckých spojeniach, aké sú momentálne na trhu dostupné.

Využívať eSky je veľmi výhodné aj vtedy, ak cestou do cieľovej destinácie musíte aspoň raz prestupovať. Nemusíte riešiť náročné časové plány, stačí niekoľko kliknutí a letenky máte v kapse. Technológia Virtual Interlining dokáže nájsť a prepojiť rôzne lety tak, aby na seba dokonale nadväzovali.

Webová stránka eSky však neponúka len prehľad a ponuky najlacnejších leteniek na webe. Nájdete tu aj benefity v podobe možností rezervácie ubytovania či vozidla z auto požičovne. Všetky služby pritom pracujú s ohľadom na termín vášho príletu a odletu z destinácie. K tomu možnosť prikúpiť cestovné poistenie, prednostný nástup do lietadla, výber sedadla na palube či možnosť zarezervovať si špeciálny pokrm a dokúpiť registrovanú batožinu – a máme tu komplexné cestovateľské riešenia a služby.

Nainštalujte si appku eSky, prihláste sa na odber noviniek a môže si byť istí, že ponuka najvýhodnejších leteniek vám neunikne. Zabezpečte si lacné letenky do Španielska, Talianska, Anglicka, Nórska, Ruska,...kamkoľvek na svete za aktuálne najvýhodnejšiu cenu.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Madridu?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Madridu?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Madridu, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Madridu?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Madridu zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Madride

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Madridu

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Madride

Nájsť hotely v Madride