Menu

Letenky Malaga - Vyhľadať lety do Malagy

Ukázať filtre

Malaga

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: španielčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Mesto Picassa

  V Málage sa narodil najslávnejší kubistický maliar - Pablo Picasso. Turisti môžu navštíviť aj jeho rodinný dom v Plaza de la Merced aj Museo Picasso Málaga (ul. San Agustin), v ktorých to sa nachádzajú jeho obrazy zo všetkých období tvorby.

 • Španielske Pompidou

  Mesto sa javí ako kultúrne hlavné mesto južného Španielska. Svoju pobočku tu odnedávna má jak Centrum Georges Pompidou, teda parížske múzeum súčasného umenia.

 • Zoznámte sa s Banderasom

  Málaga je rodiskom herca Antonio Banderasa. Ako hlásia miestne médiá, často ho môžno stretnúť na Calle Larios alebo počas pouličných slávností na Vianoce a Veľkú noc.

Lacné letenky do Malagy – rýchlo, jednoducho, komfortne

Lákajú vás exotické diaľky, no len neradi by ste pri cestovaní prišli o európsky komfort? Ľahká pomoc, zabezpečte si lacné letenky do Malagy! Táto vyhlásená španielska destinácia leží na samotnom juhu Európy a sľubuje nie len tropicky horúce podmienky, ale aj bohatú kultúrnu rozmanitosť. Veď ide o jedno z najstarších miest v Európe, ktoré má za sebou históriu tiahnucu sa tisíckami rokov. Využite ponuky lacných leteniek do Malagy a presvedčte sa o tom na vlastné oči. Malaga leží čoby kameňom dohodil od Gibraltáru a Afriky a na jej charaktere to je poznať. Zmes kultúrnych vplyvov po dlhé stáročia kreovala charakter tohto mesta, ktoré sa dnes stáva jednou z TOP dovolenkových destinácií. Poďte do Malagy a neoľutujete!

Ako sa dostať do Malagy

Cesta do Malagy môže znamenať viac ako 3000 kilometrov na cestách. Vedie síce cez také destinácie ako Padova, Verona či Monako, no tráviť v aute takmer 30 hodín nie je nič príjemné. O nič lepšie to nebude ani pri ceste hromadnou dopravou. Hoci si vyberiete diaľkové spoje, aj tak vás neminie množstvo prestupov a čakaní a príjemná cesta do Malagy sa tak razom môže zmeniť na viac ako 35 hodinovú tortúru.

Tak či onak, ísť lietadlom do Malagy sa javí ako tá najlepšie a prekvapivo aj najlacnejšia možnosť, ako sa na juh Španielska dopraviť. Vzdušnou čiarou sa dá vzdialenosť Bratislava – Malaga prekonať za niečo viac ako 3 hodiny čistého času vo vzduchu. V porovnaní s dopravou po zemi to je teda obrovská úspora, nevraviac o ušetrených financiách, pretože lacná letenka do Malagy nie je žiadne sci-fi, ale realita 21. storočia, ktoré by sme pokojne mohli nazvať storočím leteckej dopravy. Tá totiž zažíva nebývalý boom a na rebríčku efektívnych foriem prepravovania sa na veľké vzdialenosti snáď nemá konkurenciu. Najlacnejšie letenky do Malagy a ďalších miest vo svete sú tu pre vás.

Ako hľadať lacné letenky?

Viete ako hľadať lacné letenky, napríklad práve do spomínanej Malagy? Existuje niekoľko osvedčených tipov, s ktorými vás teraz oboznámime.

Ak chcete nájsť absolútne najlacnejšie letenky, určite by ste mali používať overený vyhľadávač lacných leteniek. K najspoľahlivejším sa radí eSky, ktorý zhromažďuje ponuky leteniek od viac ako 800 leteckých spoločností z celého sveta. Viac o ňom o chvíľku, teraz prezradíme akurát toľko, že dokáže zo svojej obrovskej databázy vyhľadať a vybrať najlacnejšie letenky za pár sekúnd.

Druhým tipom, ktorý vám pri hľadaní lacných letov pomôže, je vaša flexibilita. Ak sa dokážete orientovať len na cenu letenky a nie na dátum či destináciu, bude to super. Chcete lietať lacno? Kupujte si letenky online na základe ceny a spoznávajte destinácie, o ktorých ste možno ani nemali tušenia. V každom meste sa predsa nájdu pekné miesta, skvelé reštaurácie a zaujímavé atrakcie. Načo sa teda viazať na dátumy, keď nemusíte?

Neviažte sa na miesto, no neviažte sa ani na čas – to je tip číslo tri. Ponuka najlacnejších letov sa totiž odvíja aj od vyťaženosti destinácií. Vo všeobecnosti platí, že na lietanie menej obľúbené dni sú utorok, streda a sobota, z časového hľadiska potom lety vo večerných a obedňajších hodinách. Plánujete letieť v pondelok a vrátiť sa v nedeľu? Skúste si to rozmyslieť a poobzerať sa po letoch s odletom v utorok a návratom napríklad o týždeň. Takto budete mať väčšiu šancu, že natrafíte na lacnejšie letenky online – vyhnete sa totiž dopravnej špičke a najvyťaženejším letom, u ktorých cena leteniek spravidla stúpa.

No a ešte tip číslo štyri: ak si túžite rezervovať lacné letenky, začnite s tým minimálne mesiac pred chystaným odletom a skúste sa orientovať na lety mimo sezóny, napríklad v septembri či začiatkom jari. Ulice v mestách budú prázdnejšie a more bude príjemne teplé. A čo je najlepšie, možno natrafíte na letenky za polovicu ceny, ktorú by ste zaplatili počas vrcholiacej sezóny.

Vyhľadávač leteniek eSky

Vyššie uvedené tipy najlepšie aplikujete vtedy, ak využijete vyhľadávač leteniek eSky. Vďaka pokročilému systému vyhľadávania dokáže eSky poskladať cestu na mieru bez ohľadu na to, či chcete letieť do Malagy, Paríža alebo Ottawy. Stačí zadať pár potrebných vstupných údajov ako miesto odletu a príletu, dátumy či počet cestujúcich, a eSky vám spomedzi ponúk viac ako 800 aerolínií vyskladá najideálnejšiu trasu pre vás. Týmto štýlom vám služba šetrí čas, ktorý by ste inak museli venovať prácnemu hľadaniu letov, a tiež peniaze, ktoré by ste zase možno minuli za drahšie letenky.

Je to veľká devíza v prípade, že cestujete a musíte aspoň raz prestupovať, no aj v prípade, že hľadáte priame letenky do Malagy, systém eSky oceníte, pretože vám nájde najlacnejšie letenky online, ktoré sú v aktuálny čas pre aktuálny dátum letu dostupné. Ak je vašim cieľom prosté cestovanie za čo najmenej financií, potom určite oceníte ponuku v sekcii Akcie, kde nájdete ponuky najlacnejších letov, ktoré sú aktuálne dostupné. Nie je žiadnou výnimkou, ak tu objavíte lety do Madridu, Londýna, Atén či Sofie za 10 alebo 20 eur. Ďalšou možnosťou, ako ušetriť za letenky, je odber newsletteru eSky so všetkými novinkami a aktualitami, ktoré sa lacných leteniek týkajú. Ako prví môžete mať informácie o výhodných letenkách aj vďaka aplikácii eSky – dá sa stiahnuť zdarma a nastaviť tak, aby vám posielala správy a aktuality, ktoré vás zaujímajú. Aj takto sa dajú kúpiť letenky lacnejšie.

Lety do Malagy

Pokiaľ ide o lety do Malagy, môžete ich realizovať aj z územia Slovenska. Priamy lety z Bratislavy do Malagy má pod palcom nízkonákladový dopravca Ryanair a s eSky si ich veľmi ľahko vyhľadáte. Letenky z Košíc do Malagy na priame lety momentálne nie sú k dispozícii, z Košíc do Malagy sa totiž lieta s minimálne jedným prestupom, najčastejšie v Prahe. Podobne sú na tom aj poľské letiská v Krakove, Varšave či Katoviciach, ktoré síce ponúkajú viacero spojení a lety z Poľska do Malagy, avšak vždy aspoň s jedným prestupom. Ak vám to nevadí, môžete napríklad letieť do Malagy z Varšavy s TAP Portugal cez Lisabon.

Pokiaľ však trváte na tom, že chcete priamy let do Malagy, môžete sa na eSky poobzerať po ponuke letiska v Budapešti. Letenky z Budapešti do Malagy, mnohokrát za ľudové ceny, ponúka napríklad Wizz air. Táto letecká spoločnosť však lieta do Malagy aj zo Schvwechatu. Ak by vám z nejakého dôvodu nevyhovovalo letecké spojenie z Bratislavy do Malagy, môžete si zarezervovať letenky do Malagy z Viedne.

Letisko Malaga-Costa del Sol

Jedná sa o jedno z najstarších španielskych letísk, ktoré je v prevádzke od roku 1919. Letisko Malaga – Costa del Sol je známe aj ako Letisko Pabla Ruiza Picassa a patrí k dôležitým podporným objektom pre cestovný ruch nie len v Malage a jej blízkom okolí, ale prakticky v celej Andalúzii. Ročne sa tu odbaví zhruba 20 miliónov turistov z viac ako 60 krajín sveta.

Letisko leží približne 12 kilometrov juhozápadne od centra mesta a túto relatívne krátku vzdialenosť môžete prekonať rôznymi spôsobmi. Pokiaľ pôjdete vlastným autom, využite navigáciu, ktorá vás s najväčšou pravdepodobnosťou nasmeruje na cesty MA-21, respektíve MA20. Svoju stanicu v priestoroch letiska však má aj vlaková doprava, konkrétne by to mala byť linka C1, ktorá poskytuje azda najrýchlejší spôsob, ako sa dostať do centra Malagy. K dispozícii však sú aj expresné, diaľkové a medzimestské autobusy. Pokiaľ však chcete vystúpiť priamo pred dverami svojho hotela (ktorý si, mimochodom, môžete tiež rezervovať prostredníctvom eSky), najistejšou voľbou bude taxi služba.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Malagy?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Malagy?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Malagy, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Malagy?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Malagy zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Malage

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Malagy

Malaga je prístavné mesto v Španielsku, druhé najväčšie mesto v Andalúzii. Mesto je známe a obľúbené medzi turistami letovisko Costa del Sol. Je to taktiež mesto, v ktorom sa narodil Pablo Picasso a Antonio Banderas. Medzinárodné letisko Malaga sa nachádza 8 km od centra mesta. Lety do Malagy nájdete prostredníctvom nášho jednoduchého na použitie vyhľadávača. Alebo zavolajte nám na našu infolinku a naší konzultanti Vám radi pomôžu s vyhľadávaním a rezervovaním leteniek do Španielska. Neváhajte a už dnes si rezervujte lety do Malagy a užite si krásy Costa del Sol a tyrkysové Stredozemné more.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Malage

Nájsť hotely v Malage