Menu

Letenky Valencia - Vyhľadať lety do Valencie

Ukázať filtre

Valencia

Letenky do Valencie – ako a kde hľadať tie najlacnejšie?

Máte v pláne dovolenku pri mori a v merku letenky do Valencie? Skvelá voľba! Východné pobrežie Španielska sa radí k veľmi zaujímavým turistickým destináciám. A jednou z jeho perál je spolu s Barcelonou, Alicante či Tarragonou práve Valencia. V treťom najväčšom meste Španielska nájdete najväčší prístav Stredozemného mora, ale tiež množstvo pamiatok a krásnych zákutí, ktoré si vás určite získajú.  Lety do Valencie by ste rozhodne nemali zmeškať!

Valencia – zaujímavosti

Lacné letenky do Valencie nie sú jediným dôvodom, kvôli ktorému sa hlavné mesto regiónu Valencia oplatí navštíviť. Vedeli ste, že Valencia je rodným mesto slávneho pokrmu zvaného paella? Ak túžite po 100% autentickej chuti tohto tradičného jedla, určite si zájdite do niektorej z miestnych reštaurácií v centre Valencie. Vychutnáte si tradične (na panvici) servírovanú pochúťku a ešte sa čo-to dozviete o jej príprave a histórii.

Nezabúdajte však na to, že Španieli veľmi radi „siestujú“. Tradičná siesta trvá od druhej do šiestej hodiny popoludní. V tomto čase pravdepodobne bude veľa obchodov či reštaurácií zatvorených. Nevadí, vyberte sa na niektorú z krásnych piesočnatých pláží, ktoré ležia len 30 minút od centra mesta! Prípadne si zarezervujte let z Valencie na Ibizu a za pol hodinku sa môžete prechádzať po ostrove plnom zábavy a hudby. Ak ale dáte prednosť poznávaniu Valencie, potom vám odporúčame návštevu býčej arény Plaza de Tores de Valencia, radničného námestia s fontánou a krásnym parkom, Vedecké múzeum princa Filipa či Mercada, hlavného trhu s bohatým výberom všakovakých rýb, ovocia, zeleniny a nenapodobiteľnou prímorskou atmosférou.

Ako sa dostať do Valencie?

Dostať sa do Valencie je možné viacerými spôsobmi. Po súši je to zo Slovenska smerom na východné pobrežie Španielska zhruba 2500 kilometrov a minimálne 24 hodín jazdy. Túto cestu odporúčame najmä v prípade, že si chcete spraviť dlhý trip po Európe – cestou môžete navštíviť mestá ako Benátky, Verona, Monako či Montpellier. Oveľa rýchlejším a efektívnejším spôsobom dopravy sú však priame lety do Valencie, vďaka ktorým sa do tohto prístavného mesta dostanete za menej ako tri hodiny. Samozrejme, dĺžka cesty závisí aj od destinácie, odkiaľ budete odlietať.

K dispozícii sú napríklad lacné letenky z Viedne do Valencie. Ak vám viac vyhovuje odlet z letiska v hlavnom meste Maďarska, môžete sa poobzerať po výhodných letenkách do Valencie z Budapešti. No a cestovatelia zo severu Slovenska iste ocenia priame lety do Valencie z Krakova. Vo všetkých prípadoch je možné dohľadať letenky za naozaj super cenu, rádovo v desiatkach eur. Ak by sa vám výhodné letenky do Valencie nepodarilo zohnať, môžete skúsiť náhradný plán: zarezervovať si lacné letenky do Barcelony alebo letenku do Madridu. Obe mestá sú od Valencie vzdialené približne 350 kilometrov – túto vzdialenosť vám pomôžu prekonať diaľkové autobusové spoje.

Letisko vo Valencii

Letisko vo Valencii, známe aj pod názvom letisko Manises, sa nachádza necelých 10 kilometrov západne od centra Valencie. Jedná sa o druhé najvyťaženejšie letisko regiónu. Letisko Manises obsluhuje viacero vnútroštátnych (z a do Madridu, Barcelony, Malagy či Menorcy) a medzinárodných liniek a trás (priame lety do Valencie z Prahy, Varšavy, Milána, Amsterdamu, Londýna, Frankfurtu a mnoho ďalších). Letisko s centrom mesta spája kyvadlová autobusová doprava a metro (linky 3 a 5).

Ponuka najlacnejších letov do Valencie vás však môže nasmerovať aj na letisko v Alicante. Ide o hlavný bod leteckej dopravy v celom regióne. Toto letisko, nazývané aj El Altet, je od Valencie vzdialené asi 180 kilometrov a ročne odbaví viac ako 13 miliónov cestujúcich. Najkratšia trasa z El Altet do Valencie vedie po komunikácii A-7, na ktorú sa dostanete, keď sa priamo z letiska vydáte po ceste N-338.

Pre úplnosť pridávame ešte informáciu o menšom letisku Castellón, ktoré sa nachádza zhruba 75 kilometrov severne od Valencie. Letisko je momentálne cieľom nízkonákladových leteckých spoločností, ponúkajúcich najlacnejšie letenky do Valencie s odletom aj zo strednej Európy – konkrétne z poľských Katovíc či Budapešti (od leta 2019).

Kde hľadať najlacnejšie letenky do Valencie?

Ak sa chcete na západ Španielska dostať rýchlo, pohodlne a za výhodnú cenu, potrebujete vedieť kde hľadať najvýhodnejšie letenky do Valencie. Lacné letenky do Valencie online ponúka mnoho leteckých spoločností. Ich ponuka sa mení, dopĺňa a sledovať aktuálne informácie nie je vôbec jednoduché. Navyše, nie všetky aerolínie lietajú z Košíc či Bratislavy. Ďalšie výhodné ponuky leteniek sa týkajú liniek s odletom z Prahy, Viedne, Katovíc, Krakova, Budapešti či Brna.

Tých kanálov a zdrojov, ktoré by ste v honbe za letenkami za dobrú cenu mali sledovať, je viac ako dosť. Dá sa to však robiť aj inak – cez vyhľadávač lacných leteniek eSky. Systém eSky integruje ponuky od viac ako 860 leteckých spoločností z celého sveta. Databáza je neustále aktualizovaná a pravidelne do nej pribúdajú aj novootvorené linky a letové trasy. Nemusíte teda sledovať ponuky rôznych leteckých spoločností – na webe eSky máte všetko pod jednou strechou.

Ako funguje vyhľadávač lacných leteniek eSky

Fungovanie vyhľadávača lacných leteniek eSky je veľmi jednoduché. Stačí doň zadať niekoľko vstupných údajov (miesto odletu a príletu, dátum cesty, počet cestujúcich) a systém na základe nich vyberie z rozsiahlej databázy tie najlepšie ponuky. Nemusí ísť len o priame letenky do Španielska, v ponuke sú letenky do rôznych destinácií po celom svete.

Povedzme ale, že hľadáte lacné letenky z Bratislavy do Valencie. To by mohol byť problém, pretože z Bratislavy do Valencie zatiaľ priamo nelieta žiadna letecká spoločnosť. Pre cestujúceho to znamená náročnejšiu cestu s minimálne jedným prestupom a teda aj oveľa náročnejšie hľadanie možných variant kam letieť a na aký let prestúpiť. S eSky táto starosť odpadá, pretože systém dokáže do jedného itinerára spojiť aj navzájom nesúvisiace lety tak, aby ste vašu cieľovú destináciu dosiahli čo najrýchlejšie a najlacnejšie aj vtedy, ak na trase musíte viackrát prestupovať z letu na let.

Lacnejšie letenky – nenechajte si ich ujsť

S eSky môžete získať lacnejšie letenky veľmi ľahko a jednoducho. Stiahnite si apku od eSky do svojho mobilného zariadenia, nastavte si požadované parametre a nechajte sa informovať o najlepších ponukách leteniek. Prístup k najlacnejším letenkám na internete vám zabezpečí aj odoberanie newsletteru eSky – perfektná vec pre všetkých, ktorí radšej ako s aplikáciami pracujú so svojou mailovou schránkou.

Zamerajte sa na vaše cestovateľské zážitky a organizovanie cesty nechajte na eSky. Využite výhodné balíčky Let+Hotel a spolu s letenkou do Valencie si môžete hneď zarezervovať aj ubytovanie v tomto nádhernom prístavnom meste. Budete si vyberať z rozsiahlej ponuky, ktorá sa plne prispôsobí termínu cesty a vašim finančným možnostiam.

Let do Valencie nemusí byť drahý. Využite systém eSky a nechajte si posielať najlepšie ponuky lacných leteniek do Valencie. Kliknite si na web eSky a choďte do sekcie Ackie – možno práve teraz v nej nájdete online letenky do Španielska za niekoľko desiatok eur!

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Valencie?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Valencie?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Valencie, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Valencie?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Valencie zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská vo Valencii

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Valencie

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely vo Valencii

Nájsť hotely vo Valencii