Menu

Vyhľadať lety do Palma de Mallorcy

Ukázať filtre

Palma de Mallorca

Ako sa dostať na Malorku rýchlo a lacno?

Slnečné Španielsko je snom aj slovenských cestovateľov a dovolenkárov a mnohým sa už na Pyrenejský polostrov aj podarilo dostať. Hľadáte lacné letenky na Malorku aj vy? V tom prípade máme pre vás niekoľko fajn tipov, vďaka ktorým sa vaše španielske želanie môže vyplniť. Dozviete sa nie len to, ako ušetriť za letenky na Mallorcu, ale aj ďalšie zaujímavé a podnetné informácie, ktoré pri letoch do Španielska využijete. Každá cesta začína prvým krokom, urobme ho teda spolu.

Ako si zabezpečiť letenky

Dôvodov prečo ísť na Malorku je mnoho a každý, kto sa týmto smerom chce vydať, má tie svoje a jedinečné. Jedným z momentov, vďaka ktorým sa do Španielska dostanete, sú lacné letenky. Azda nikto nechce platiť viac, než je nevyhnutne nutné, tak prečo by ste to mali robiť vy? Ak si chcete kúpiť letenky do Španielska, konkrétne na spomínanú Malorku, najpravdepodobnejším cieľom vášho hľadania budú lety do Palma de Mallorca. Jedná sa o hlavné mesto a hlavný prístav ostrova Malorka a de facto aj o jedno z najpôsobivejších a najnavštevovanejších turistických centier na starom kontinente. Preto niet divu, že miestne letisko Palma de Mallorca, ktoré môžete poznať aj pod názvom letisko Son Sant Joan, sa radí medzi najvyťaženejšie v Európe.

Ako si teda zabezpečiť letenky do Palma de Mallorca čo najvýhodnejšie? Ročne musí toto letisko zvládnuť nápor viac ako 25 miliónov cestujúcich, ktorých sem privážajú desiatky klasických aj nízkonákladových leteckých spoločností z celého sveta. Vybrať si spomedzi ich ponuky lacných leteniek je lákavé, nie však jednoduché. Musíte prechádzať stránku po stránke, osobitne zadávať požadovaný termín letu a čakať, akú ponuku sa vám podarí vyklikať. Dá sa to aj inak? Dá! Kliknite na web eSky, ktorý ponúka pokročilý prehľadávač a jednoduché vyhľadávanie lacných leteniek. Stránka eSky zhromažďuje ponuky stoviek leteckých spoločností a predkladá vám tie najzaujímavejšie a najlacnejšie letenky do Španielska a iných destinácií po celom svete. V ponuke letov hľadá za vás, čím šetrí váš čas, ktorý môžete smerovať k iným aktivitám.

Kedy sa zamerať na hľadanie a kúpu leteniek?

Nájsť lacné letenky napríklad na Malorku je síce pekné, treba však vedieť ako na to. Dôležitým kľúčom k úspechu je vytipovanie si správneho okamihu, teda času, kedy je vami zvolená trasa, napríklad lety Slovensko – Španielsko, najmenej vyťažená. Keďže Španielsko sa vo všeobecnosti považuje najmä za destináciu letných dovoleniek, oplatí sa hľadať lacné letenky v mimosezónnom období – to znamená na jar, jeseň či dokonca v zime, kedy sú ulice španielskych miest pokojnejšie ako zvyčajne.

Ak ale nechcete stráviť dlhý čas čakaním na najvhodnejší okamih, zariaďte si to tak, aby výhodné letenky na Malorku prišli priamo k vám. Presnejšie, aby priamo k vám prišla informácia o nich. Na webe eSky sa môžete prihlásiť na odber newsletteru, ktorý vás bude okamžite informovať o cestovateľských novinkách a lacných letenkách. Môžete si nastaviť požadovanú destináciu či ceny, ktoré sú pre vás zaujímavé, a už len čakať, kedy sa objavia letenky za dobrú cenu. Splňte si svoje cestovateľské sny a naučte sa ako cestovať lacnejšie. Palma de Mallorca a celý ostrov čaká na vás.

Odkiaľ letieť na Malorku?

Letisko Palma de Mallorca je cieľom mnohých leteckých dopravcov, vrátane tých najväčších a najuznávanejších. Veď ktoré aerolínie by pohrdli touto vychytenou destináciou? Ponuka letov na Mallorcu tak nechýba ani v portfóliu takého dominantného leteckého dopravcu a giganta medzi aerolíniami, akým bezpochyby je spoločnosť Lufthansa. Tá dokonca zabezpečuje letecké spojenie Slovensko – Španielsko a ponúka lety z Košíc priamo na Malorku. Košické letisko má pod palcom aj dcéra Lufthansy menom Austrian Airlines. So spoločnosťou Austrian môžete absolvovať let Košice – Palma de Mallorca, avšak počítajte s prestupom vo Viedni. Lety Košice – Španielsko však nie sú len doménou Lufthansy, toto spojenie poskytuje aj ponuka letov spoločnosti Eurowings, avšak s tým rozdielom, že prestupnou stanicou na ceste medzi Slovenskom a Španielskom je letisko v Mníchove. Keď budete hľadať najvýhodnejšie lety do Španielska, nezabudnite ani na košické letisko. Tobôž však nezabúdajte na letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave. Aj odtiaľto sa dajú realizovať lacné lety na Malorku a to vďaka ponuke letov spoločnosti Smart Wings a írskeho nízko nákladového dopravcu Ryanair. Budú výhodné letenky do Španielska dôvodom na zmenu dovolenkových preferencií Slovákov, alebo ostaneme naďalej verní Chorvátsku?

Letisko Palma de Mallorca

Lákajú vás krásne pláže, teplé more, gastronomické zážitky, alebo klubová scéna na Mallorce? Dôvodov prečo navštíviť Malorku je mnoho. Zážitkom však je už aj samotné pristátie a návšteva letiska Palma de Mallorca, kde sa deň čo deň premelie multikultúrna masa cestovateľov z celého sveta. Samotné letisko Palma de Mallorca sa nachádza len 8 kilometrov východne od centra hlavného mesta a po letiskách Madrid-Barajas a letisku v El Prat v Barcelone je tretím najväčším letiskom v Španielsku. Vyťaženosť letiska rapídne narastá najmä počas letnej dovolenkovej sezóny, kedy štvoricou jeho terminálov prechádza gro z celkového ročného počtu takmer 30 miliónov odbavených turistov.

Keďže sa letisko nachádza relatívne blízko centra mesta, je doprava z neho pomerne nenáročná a bezproblémová. Dopravu z a na letisko Palma de Mallorca zabezpečujú mestské aj medzimestské autobusové linky, ktoré turistov odvezú do rôznych častí ostrova Malorka. Ako dopravu je možné využiť aj taxi službu, pre ktorú sú vyhradené parkovacie miesta pred terminálmi letiska. Okrem toho sa dajú využiť aj požičovne áut na letisku Palma de Mallorca, pre každý prípad však odporúčame šoférovať so zapnutou auto navigáciou.

Dovolenka na Malorke

Španielsko je vďaka svojej klíme a príjemnej atmosfére odporúčaným turistickým cieľom a dovolenka na Mallorce sa pre mnohých stane nezabudnuteľným zážitkom. Nepremeškajte svoju šancu a získajte aj vy letenky za výhodné ceny na Malorku či do iných miest na Pyrenejskom polostrove. Využite mobilnú aplikáciu eSky a vyhľadávací softvér, vďaka ktorému si behom niekoľkých sekúnd dokážete vyklikať letenky za cenu nákupu v supermarkete. Lety do Španielska za pár desiatok eur? Je to možné. Cestujte z Bratislavy, Košíc, Viedne či Budapešti a užite si krásne chvíle na Malorke. Nechajte sa zlákať ponukami aerolínií Vueling, Ryanair, Eurowings, Iberia, Swissair a ďalších. Lacné letenky na Malorku môžete získať každý, pretože krásne chvíle v dovolenkovom raji sú dostupné všetkým. Na webe eSky si môžete vyberať a porovnávať možnosti niekoľkých stoviek leteckých prepravcov, s ktorými sa môžete vybrať do celého sveta. Buďte pozorní, sledujte detaily a možno aj vám sa podarí dostať k letenkám, v cene ktorých budete mať malé občerstvenie, obed alebo večeru, prípadne aj poplatky za registrovanú batožinu. A to už znamená zaujímavé množstvo ušetrených peňazí, ktoré môžete minúť na ďalšie cestovanie. Pretože to, čo uvidíte a zažijete, vám nikto nemôže vziať – a aj o tom je cestovanie.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Palma de Mallorcy?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Palma de Mallorcy?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Palma de Mallorcy, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Palma de Mallorcy?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Palma de Mallorcy zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Palma de Mallorca

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Palma de Mallorcy

 

 

 

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Palma de Mallorca

Nájsť hotely v Palma de Mallorca