Menu

Vyhľadať lety z Viedne do Palma de Mallorcy

Ukázať filtre

Palma de Mallorca

Lety Viedeň – Palma de Mallorca: Super zážitky za málo peňazí

Španielsko a jeho slnkom zaliate pobrežia sú vyhľadávanou destináciou mnohých cestovateľov a dovolenkárov zo Slovenska. Radi by ste podnikli lacný let na Malorku? Využite parádne ponuky leteniek z Viedne do Palma de Mallorca! Naučte sa kde hľadať a ako si rezervovať najlacnejšie letenky na internete a možno už o pár dní si budete užívať slnka a vody na Malorke, ktorá sa radí k TOP dovolenkovým destináciám.

Palma de Mallorca z Viedne

Medzinárodné letisko Viedeň – Schwechat patrí k najväčším a najdôležitejším letiskám v regióne strednej Európy. Zabezpečuje hustú sieť leteckých spojení po celej Európe, ale tiež diaľkové lety do Ázie, Afriky či Severnej Ameriky.

Všetci, ktorí uvažujú nad kúpou letenky z Viedne do Palma de Mallorca, by mali vedieť, že letisko vo Schwechate sa nachádza necelých 20 kilometrov od centra Viedne a asi hodinu cesty autom (po diaľnici A4, respektíve A6) od Bratislavy. S hlavným mestom Slovenska je letisko spojené aj vďaka autobusovej doprave, ktorá smeruje tiež do Brna či Budapešti

Lacné lety z Viedne ponúka hneď niekoľko nízkonákladových aerolínií. Pre Eurowings, Wizz Air či aerolínie Lauda je Schwechat jedným z ťažiskových bodov ich aktivít. Lety z Viedne do Palma de Mallorca má v ponuke viacero leteckých spoločností. Ide prevažne o priame lety na Malorku, ktoré netrvajú viac ako dva a pol hodiny. Ráno nastúpite do lietadla a obed si už môžete užívať na pláži.

A čo cena leteniek na Malorku? Tá je relatívne pohyblivá a závislá od mnohých faktorov; okrem iného aj od faktu, či sa jedná o priamy let do Palma de Mallorca alebo linku s prestupom alebo prestupmi. Nepriame lety sú v zásade lacnejšie, no v prípade letov z Viedne na Malorku to platiť nemusí. Lety Viedeň – Malorka totiž majú pod palcom najmä nízkonákladové letecké spoločnosti, ponúkajúce svoje letenky za ozaj dobré ceny.

Cieľová stanica – letisko Palma de Mallorca

Lacné letenky Viedeň – Malorka či letenky z Viedne do Palma de Mallorca – ide o to isté? V zásade áno. Palma de Mallorca je totiž hlavným mestom (a hlavným prístavným mestom) ostrova Malorka. Ak si teda zarezervujete let na Malorku, určite budete pristávať v tomto meste. Nachádza sa tu totiž jediné letisko na ostrove. Ide o medzinárodné letisko Palma de Mallorca, známe tiež pod názvom letisko Son Sant Joana.

Letisko na Malorke je tretím najväčším letiskom v Španielsku; väčšie je len madridské letisko Barajas a barcelonské El Prat. Ponuka letov z Viedne do Palma de Mallorca je horúca najmú počas dovolenkového obdobia. V letnej sezóne vyťaženosť letiska značne stúpa a počet ročne odbavených cestujúcich neklesol od roku 2004 ani raz pod hranicu 20 miliónov. To je jasný signál, že letenky na Malorku sú dlhodobo v kurze.

Ak sa budete chystať na Malorku z Viedne letecky, iste sa vám hodí informácia o tom, ako sa dostať z letiska do centra Palma de Mallorca. Samotné letisko je od mesta vzdialené približne 8 kilometrov, čo naozaj nie je veľa. Do Palma de Mallorca sa z letiska môžete prepraviť mestskou i medzimestskou autobusovou dopravou, ktorá premáva aj do iných lokalít na ostrove.

Kedy si rezervovať letenky z Viedne do Palma de Mallorca?

Kedy je najlepší čas rezervovať si letenky z Viedne do Palma de Mallorca? Vo všeobecnosti sa odporúča pozerať ponuky leteniek na internete čo najskôr. Ak chcete letieť napríklad v období júla až augusta, začnite s vyberaním letu pokojne aj tri či štyri mesiace vopred. Čím skôr začnete, tým väčšie šance na najlacnejšie letenky Viedeň – Palma de Mallorca budete mať. Ponuky lacných letov sa totiž pomerne rýchlo míňajú; ak si na ne posvietite dostatočne skoro, určite sa aj vám podarí nájsť let na Malorku za dobrú cenu.

Dobrým spôsobom ako ušetriť za letenky je rezervácia letu mimo hlavnej turistickej sezóny. Španielsko a Malorka musia najväčší nápor turistov zvládať v letných mesiacoch. Keď je veľký dopyt, aj cena leteniek narastá. Skúste si preto let z Viedne do Palma de Mallorca zarezervovať na jarné či jesenné dni. Môžete natrafiť na letenky za nižšie ceny, navyše samotný ostrov je v období pred a po letnej sezóne o dosť pokojnejší. A v septembri či októbri ani tá voda v mori ešte nebude taká studená...

Skúsení cestovatelia vedia, kedy lietať. Každý druh dopravy má vyťaženejšie a menej vyťažené linky a letecká doprava nie je žiadnou výnimkou. Lacné lety z Viedne do Palma de Mallorca majú odlet väčšinou v strede týždňa či v skorých ranných a neskorších večerných hodinách. Tieto termíny sú štatisticky menej vyťažované a preto sa letenky na ne môžu dostať do veľmi príjemných cenových hladín. Kto dokáže obetovať trošku zo svojho komfortu, ten si môže užiť leteniek za skvelé ceny.

Kde nájsť najlacnejšie letenky na Malorku?

Nie je žiadnym tajomstvom, že najlacnejšie letenky na Malorku sa dajú nájsť na internete. A nie je ani potrebné preklikávať množstvo stránok rôznych leteckých spoločností. Celkom postačí nájsť jednu, tú správnu. Mnoho ľudí sa zaujíma o lacné letenky z Viedne do Palma de Mallorca. Patríte k nim aj vy? Riešením pre vás môže byť web eSky.

Stránka eSky uľahčuje cestovateľom hľadanie a rezerváciu lacných leteniek do rôznych destinácií na celom svete. Systém totiž dokáže z obrovskej databázy s ponukami leteniek identifikovať tie, ktorá najlepšie spĺňajú stanovené kritériá. Ako príklad si môžeme zvoliť práve najlacnejšie letenky z Viedne do Palma de Mallorca. Na eSky stačí uviesť miesto spolu s termínom odletu a príletu, vybrať cestovnú triedu a zadať počet cestujúcich. Systém následne vyhľadá najlacnejšie letenky, ktoré sú pre daný termín a destinácie aktuálne v ponuke.

Z výsledkov vyhľadávania sa dozviete, aká je cena letenky na Malorku z Viedne, informácie o čase odletu a príletu, lietadle a tiež službách, ktoré máte alebo nemáte v cene. Na základe filtrov si môžete ponuku okresať presne tak, aby vám z nej „vypadol“ najviac vyhovujúci let. Následný proces rezervácie a zaplatenia letenky už prebehne rýchlo a bude vyžadovať akurát uvedenie niekoľkých informácií o človeku, ktorý letenku kupuje. Treba dodať, že k letenkám si na webe eSky môžete prikúpiť aj doplnkové služby, cestovné poistenie či ubytovanie v cieľovej destinácii.

Najlacnejšie letenky z Viedne do Palma de Mallorca – 3 tipy ako o ne neprísť

Ak vám let z Viedne na Malorku (obrazne povedané) nedá spávať a bojíte sa, že premeškáte výhodné ponuky leteniek, odporúčame nainštalovať si aplikáciu od eSky. Túto aplikáciu poskytuje firma zdarma a ide o skvelého pomocníka pri love lacných leteniek. Po inštalácii stačí nastaviť potrebné parametre a už len čakať, kedy sa na displeji vášho mobilného zariadenia objaví oznámenie o dostupnosti letenky za najnižšiu cenu.

Ak si s modernými telefónmi príliš netykáte a radšej používate e-mail, je odber noviniek z eSky ako stvorený pre vás. Prihláste sa na odber newsletterov a nechajte sa tešiť správami o letenkách za výhodné ceny vo vašej e-mailovej schránke! Značka eSky však ponúka ešte jednu možnosť, ako si posvietiť na ponuky lacných leteniek z Viedne do Palma de Mallorca. Ide o sekciu „Akcie“ na slovenskej verzii webu eSky, kde sa objavujú najlepšie letenky na internete, ktoré sú práve dostupné. Pravidelne tu nájdete aj najlacnejšie letenky na Malorku.

 

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Viedne do Palma de Mallorcy?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Viedne do Palma de Mallorcy?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Viedne do Palma de Mallorcy, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Viedne do Palma de Mallorcy?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Viedne do Palma de Mallorcy zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská

Viedeň Palma de Mallorca

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Viedeň - Palma de Mallorca

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Palma de Mallorca

Nájsť hotely v Palma de Mallorca