Menu

Letenky Barcelona - Vyhľadať lety do Barcelony

Ukázať filtre

Barcelona

Kde nájsť lacné letenky do Barcelony?

Existuje 1000 dôvodov, prečo hľadať lacné letenky do Barcelony. Katalánska metropola má síce „len“ niečo viac ako 1,5 milióna obyvateľov, no patrí medzi najvýznamnejšie európske mestá. Z hľadiska obchodu, priemyslu či vzdelanosti je centrom Španielska a snáď aj preto patria lety do Barcelony k vôbec najvyhľadávanejším. Nemenej zaujímavý je aj turistický potenciál Barcelony – poloha na severovýchode Španielska, na pobreží Stredozemného mora a v blízkosti hraníc s Francúzskom robí z Barcelony atraktívny bod záujmu turistov a cestovateľov, ktorí chcú kúpiť výhodné letenky a pozrieť si kus sveta. Radi by ste sa medzi nich pridali a chceli by ste vedieť, ako sa dostať do Barcelony čo najlacnejšie? V nasledujúcom texte vám poradíme a inšpirujeme vás, aby ste si aj vy mohli spraviť výlet do Barcelony za rozumnú cenu.

Ako sa dostať do Barcelony?

V dnešnej dobe plnej špecifických možností je aj cestovanie na dlhé vzdialenosti takpovediac hračkou. Aj cesta do Barcelony sa dá absolvovať rôznymi spôsobmi – zdanlivo najpohodlnejšia sa javí cesta autom, treba sa však pripraviť na možné zápchy a kolóny na diaľniciach a tiež na fakt, že zo Slovenska do Barcelony to je zhruba 2000 kilometrov, čiže dobrých 20 hodín jazdy. Verejná doprava tiež nie je úplne ideálnou voľbou – síce nemusíte byť v stredu pri šoférovaní, ale to večné presadanie a čakanie na prípoj...Preto odporúčame ísť do Barcelony letecky. Cesta lietadlom do Barcelony je rýchla, bezpečná, lacná (ak viete ako na to) a dá sa realizovať aj z letísk na Slovensku, prípadne z tých v blízkom okolí. Základom však je kúpiť letenky do Barcelony, pokiaľ možno za čo najlepšiu cenu. A to môže znamenať hodiny hľadania na internete. Alebo aj nie...

Kde kúpiť lacné letenky do Barcelony?

Otázka kde kúpiť lacné letenky do Barcelony a najmä jej riešenie je základným predpokladom pre spokojnú a úspešnú cestu do španielskej metropoly. Letecké spoločnosti síce občas ponúkajú lacné letenky do Španielska a iných krajín či destinácií, ak však na ne chcete natrafiť, musíte mať najmä obrovské šťastie a trpezlivosť. Bez nich sa totiž stovkami webstránok a ponúk leteniek nezaobídete. Ale na lacné letenky do Barcelony sa dá natrafiť aj inak, než postupným preklikávaním stránok aerolínií a prácnym zadávaním údajov. Ak chcete mať let do Barcelony vyriešený rýchlo a spoľahlivo, navštívte web eSky. Stránky eSky zhromažďuje ponuky leteniek od viac ako 800 leteckých spoločností a vďaka pokročilému systému vyhľadávania dokáže vyfiltrovať tie absolútne najvýhodnejšie letenky. Stačí vám raz zadať požadovaný dátum a miesto odletu, rovnako tak dátum a miesto príletu, a systém za vás vyhľadá a zoradí všetky dostupné letecké spojenia, napríklad lety Slovensko - Španielsko. Prípadne sa môžete nechať inšpirovať ponukou letov v sekcii Akcie a letieť napríklad z Bratislavy do Malagy a späť za pár desiatok eur. Alebo sa vám viac pozdáva let Bratislava – Miláno a jeho cena, ktorá nepresahuje 30€? Aj takúto super ponuku môžete v sekcie Akcie na stránke eSky nájsť bez zdĺhavého hľadania preklikávania. Lacné letenky do celého sveta neboli nikdy bližšie ako teraz!

Kedy hľadať lacné letenky a čo ovplyvňuje ich cenu?

Veľakrát nezáleží len na tom kde lacné letenky hľadať, ale aj na tom kedy ich hľadať. Cenu leteniek stanovujú letecké spoločnosti podľa rôznych kritérií – rozhoduje nie len neviditeľná ruka trhu, ale aj faktory ako vyťaženosť či obsadenosť konkrétnej trasy a čas letu. Výhodné letenky môžu byť aj výsledkom marketingovej akcie, v drvivej väčšine sa však jedná o jednorazovú marketingovú akciu. Tak či onak, ak hľadáte lacné letenky do Barcelony či inej destinácie kdekoľvek na svete, hľadajte ich s dostatočným časovým predstihom, ak sa dá, pokojné aj niekoľko mesiacov vopred. Ak sa váš let do Španielska neviaže na konkrétny dátum, potom skúste hľadať letenky aj v čase mimo najväčšej turistickej špičky. Leto v Barcelone býva nabité a záujem o letenky do Barcelony by mohol opadnúť práve pred či po letnej dovolenkovej sezóne. Vyskúšajte hľadať lacné letenky do Španielska na október, november, prípadne v prvých mesiacoch nového roka. Za pokus to stojí a ak budete hľadať letenky na eSky, ušetríte hŕbu času.

Odkiaľ letieť do Barcelony?

Možností odkiaľ letieť do Barcelony je niekoľko. V rámci Slovenska sa dajú vybaviť letenky Bratislava Barcelona, z letiska Milana Rastislava Štefánika totiž operuje nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair, zabezpečujúca priamu linku medzi hlavným mestom Slovenska a letiskom Girona – Barcelona. Let Bratislava – Barcelona vybavíte za niečo viac ako dve hodinky. Letecké spojenie medzi Bratislavou a Barcelonou však ponúkajú aj Czech Airlines či Lufthansa, treba však počítať s aspoň jedným prestupom (najčastejšie v Prahe). Do Barcelony však môžete lietať aj z letiska v Košiciach, najčastejšie cez Krakov a Viedeň, avšak s renomovanými spoločnosťami ako Austrian Airlines či LOT.

Lacné letenky do Španielska sa dajú zaobstarať aj pre lety Schwechat – Barcelona. Na priamych linkách tu operujú spoločnosti Laudamotion, Eurowings, Vueling či Iberia airlines. Vyhľadávané sú však aj lety Budapešť – Barcelona, Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť totiž takisto ponúka priame spojenie na uvedenej trase, konkrétne vďaka spoločnosti Wizz Air. Možností ako sa dostať do Barcelony letecky je aj v regióne strednej Európy viac ako dosť.

Letiská v Barcelone

Barcelonu ročne navštívia milióny turistov a väčšine z nich sú letiská v Barcelone dobre známe. Tým najväčším je letisko Barcelona – El Prat, ktoré ročne obslúži takmer 50 miliónov cestujúcich a patrí k najvyťaženejším letiskám v Európe. Nachádza sa asi 12 kilometrov juhozápadne od centra Barcelony, s ktorým letisko spája cesta C-32B, prípadne viacero autobusových a vlakových liniek či linka metra. Otázku ako sa dostať z letiska v Barcelone za vás vyriešia spoľahlivé miestne spoje.

Najlacnejšie letenky do Barcelony si môžete kúpiť od Ryanairu. Ak sa pre ne rozhodnete, môžete letieť do Barcelony z Bratislavy a dokonca priamou linkou! V Španielsku vás následne privíta letisko Girona – Costa Brava. Od centra Barcelony je síce vzdialené asi 75 kilometrov, na druhej strane ale ponúkne výborné spojenie do regiónu Costa Brava a do Pyrenejí. Z letiska odchádza niekoľko autobusových liniek (smer Andorra, Girona, Costa Brava, Barcelona), trasa Madrid – Barcelona – Perpignan je zabezpečená vďaka ceste N-II. Súčasťou tretej možnosti, ako sa dostať letecky do Barcelony, je letisko Reus. Najmenšie zo spomínaných letísk sa nachádza asi 90 kilometrov severovýchodne od centra Barcelony a z Katovíc sem v rámci sezónnych charterových letov lieta Enter Air.

Barcelonu treba vidieť

Nech sa už rozhodnete cestovať odkiaľkoľvek, hľadať najlacnejšie letenky do Barcelony sa proste oplatí. Metropola katalánska sa vám iste predvedie v tom najlepšom svetle. Chcete vidieť legendárnu baziliku Sagrada Família, alebo túžite na vlastné oči obdivovať futbalové umenie Lionela Messiho a tímu FC Barcelona? Využite možnosti, ktoré vám dáva ponuka letov na eSky, a kúpte si lacné letenky do Barcelony. Sú za pár desiatok eur a bol by hriech takéto letenky Bratislava – Barcelona nevyužiť. Nezabudnite ale, že do Španielska sa dá letieť aj z Košíc či neďalekého Schwechatu.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Barcelony?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Barcelony?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Barcelony, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Barcelony?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Barcelony zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Barcelone

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Barcelony

Barcelona druhé najväčšie mesto Španielska a hlavné mesto Katalánska. Najväčším medzinárodným letiskom, ktoré obsluhuje mesto je letisko El Prat, ktoré sa nachádza 10 km od centra mesta. Avšak z Bratislavy priame lety do Barcelony pristavajú na medzinárodnom letisku Girona, ktoré je od centra Barcelony vzdialené o 75 km. Letisko Girona je hlavné využívané nízkonákladovými leteckými spoločnosťami. 88 km od Barcelony sa nachádza ešte ďalšie letisko – Reus, avšak v súčastnosti je toto letisko využívané hlavné lietadlami smerujúcimi z alebo do Spojeného Kráľovstva. Prostredníctvom našej stránky určite nájdete lacné lety do Barcelony.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Barcelone

Nájsť hotely v Barcelone