Menu

Letenky Londýn - Vyhľadať lety do Londýna

Ukázať filtre

Londýn

Ako získať lacné letenky do Londýna?

Hlavné mesto Anglicka patrí k najvyhľadávanejším turistickým cieľom Slovákov a preto je logické, že lety do Londýna sú žiadaným artiklom. Mnohí cestovania chtiví ľudia si každý rok lámu hlavu nad otázkou „ako získať lacné letenky do Londýna?!“. Odpoveď pritom nie je vôbec taká ťažká, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Predaj leteniek do Londýna rieši mnoho leteckých spoločností a smerom na Britské ostrovy sa môžete vydať z viacerých letísk v strednej Európe. Jedným z nich je aj letisko Bratislava. Poďme sa teda pozrieť na možnosti, ktoré sa vám otvárajú, ak budete hľadať letenky do Londýna za naozaj dobrú cenu.

Kde hľadať lacné letenky?

Či už chcete cestovať, respektíve letieť do Londýna, Manchestru alebo úplne iným smerom, prvoradým kľúčom k úspechu je nájsť lacné letenky. Azda každá letecká spoločnosť ich z času na čas ponúka, no kto by už len mal čas zaoberať sa desiatkami web-stránok? Je to nie len zdĺhavé, ale aj veľmi otravné zadávať na každej stránke zvlášť požadovaný čas príletu a odletu a následne všetky ponuky vzájomne porovnávať. Oveľa lepšou možnosťou je vsadiť na web, ktorý všetky ponuky leteniek zhromažďuje a porovnáva za vás. Takýto pokročilý vyhľadávací systém leteniek nájdete na webe eSky. Spoločnosť eSky sa stane vašim dobrým radcom a ponúkne vám rôzne zaujímavé varianty nie len pre lacné lety do Londýna, ale pomôže vám nájsť aj ponuky letov do iných, nemenej zaujímavých destinácií.

Výhodou je, že dizajn webu je responzívny, čo znamená, že stránku si môžete otvoriť a pohodlne prezerať nie len na počítači, ale aj tablete či mobilnom telefóne. Pripravená je aj obľúbená aplikácia eSky, ktorú je možné stiahnuť do smartfónu a mať tak aktuálne ponuky lacných leteniek doslova vo vrecku. Zaistiť si let do Londýna a ďalších miest nie len v Anglicku nebolo nikdy také jednoduché.

Porovnávať lety do Londýna je dôležité

Softvér od eSky vám dáva možnosť porovnávať lety do Londýna a vyberať si z nich tie, ktoré vám vyhovujú najviac. Oblasť Londýna totiž ponúka viacero letísk, vrátane jedného z najvyťaženejších letísk na svete, na ktorých pristávajú lietadlá nízkonákladových aj klasických leteckých spoločností. Medzi najznámejšie letiská v Londýne patria letiská Stansted, Luton, Gatwick a samozrejme Heathrow, ktoré odbaví približne 80 miliónov cestujúcich ročne.

Zo Slovenska sa lety Bratislava Londýn realizujú najmä z letiska Milana Rastislava Štefánika v Bratislave, môžete však nájsť aj spojenia, ktorých súčasťou je letisko Poprad-Tatry. Pravidelnú linku Bratislava – Londýn-Stansted zabezpečuje známy nízkonákladový dopravca Ryanair a patrí k najvyťaženejším spojeniam na celom letisku. Na letisko Luton zase lieta Wizz Air, linku Bratislava – Gatwick obhospodaruje letecký operátor Smart Wings.

Od Bratislavy je len 50 kilometrov vzdialené letisko Schwechat, ktoré taktiež ponúka letecké spojenia do Londýna. Na linke Schwechat – Londýn lietajú lietadlá easyJet (letisko Gatwick), Flybe (Londýn-Southend), prípadne dopravca Eurowings (Londýn-Stansted). Cestujúci zo Slovenska však často využívajú aj letiská v Krakove a Budapešti, odkiaľ štartujú lietadlá veľkých leteckých spoločností Austrian Airlines, Lufthansa či LOT. Cieľom letov týchto aerolínií je práve najväčšie Londýnske letisko Heathrow.

Doslova denne sú v ponuke skvelé letecké možnosti ako sa dostať do Londýna. A eSky ich nielen že dokáže zhromaždiť na jednom mieste, ale aj vyberať spomedzi nich tie najvýhodnejšie letenky za niekoľko desiatok eur. Vyberajte medzi možnosťami šikovne a pozorne a možno aj vám sa podarí vychytať skvelú akciu, napríklad s registrovanou batožinou započítanou v cene letenky!

Letiská v Londýne

Zvláštnu pozornosť si samozrejme zaslúžia aj letiská v Londýne. Letiská Stansted a Luton ležia 55 kilometrov severovýchodne, respektíve severne od centra Londýna a spája ich podobná história. Obe totiž boli otvorené počas druhej svetovej vojny a slúžili armádnym účelom (Stansted využívala armáda USA, Luton zase RAF). Dve najväčšie londýnske letiská však musíte hľadať inde. Sú nimi Londýn-Gatwick, ležiaci zhruba 47 kilometrov južne od centra mesta, a letisko Londýn-Heathrow, vzdialené len niečo viac ako 20 kilometrov od stredu Londýna. Vo všetkých štyroch prípadoch ide o medzinárodné letiská, ktoré každoročne prepravia desiatky miliónov cestujúcich. A dobrou správou je, že ak hľadáte pravidelné, priame a lacné lety do Londýna, pričom odlet plánujete buď zo Slovenska, Rakúska, Maďarska alebo Poľska, s veľkou pravdepodobnosťou ich nájdete na webe eSky. Páčia sa vám ceny leteniek od Ryanair, alebo vás oslovila ponuka letov Lufthansa? Dostať sa letecky do Londýna rýchlo a pritom komfortne naozaj nie je veľký problém, ak viete kam kliknúť.

Ako sa dostať z letiska do centra Londýna?

Dostať sa letecky do Londýna je jedna vec, problém ale môže byť čo potom – ako sa dostať z letiska do centra Londýna alebo inej časti mesta? Všetky londýnske letiská ponúkajú v tomto smere zaujímavé možnosti. Blízko letiska Gatwick dokonca vedia cyklotrasa (Route 21) a na cyklodopravu je prispôsobené aj letisko Heathrow. Pri všetkých letiskách však platí, že ich dopravná obslužnosť zďaleka nie je problémom. Či ide o Luton, Stansted, Gatwick alebo Heathrow, vo všetkých prípadoch môžete počítať s možnosťami autobusovej aj železničnej dopravy z aj späť na letisko. V prípade Heathrow je k dispozícii aj metro. Azda najpohodlnejšia je však jazda autom – ak si na ňu netrúfate, môžete sa dostať do centra Londýna taxíkom veľmi pohodlne. V opačnom prípade a ceste autom na vlastnú päsť odporúčame využiť navigáciu, vďaka ktorej sa spoľahlivo dostanete do miesta určenia.

Kedy je najlepšie kúpiť si letenku?

Ak vás nesúri dátum a máte možnosť počkať si na tie najlacnejšie letenky do Londýna, určite tak urobte. K zlacneniu leteniek vedie kombinácia viacerých faktorov, rozhoduje však najmä vyťaženie danej trasy či konkrétny čas a dátum, občas sa dá natrafiť aj na zaujímavé marketingové akcie. Tak či onak, čím viac je konkrétna trasa populárnejšia, napríklad lety zo Slovenska do Londýna, tým menej je pravdepodobné, že letenky budú lacnejšie.

Cena leteniek do Londýna a iných destinácií však závisí aj od konkrétneho času, respektíve sezóny. Pokiaľ nakupujete letenky v období vrcholiacej turistickej sezóny, prípadne sa chystáte letieť v období veľkých sviatkov, s nižšou cenou za let radšej nepočítajte. Ak chcete ušetriť, pouvažujte nad zmenou termínu a vyberte sa do Londýna v inom, menej exponovanom čase. Veď mesto a jeho historické pamiatky, reštaurácie či divadlá sa dajú spoznávať behom celého roku a ak letíte do Londýna za futbalom, tak určite viete, že londýnskych derby zápasov sa počas sezóny odohrá hneď niekoľko.

Avšak v prípade, že chcete mať nízke ceny leteniek do Londýna vždy pod kontrolou, odporúčame sa prihlásiť na odber newsletteru eSky. Môžete si nastaviť vami požadované parametre a dostávať informácie len o letenkách, cenách a destináciách, ktoré vás zaujímajú. Chcete letieť do Londýna na víkend, alebo túžite po spoznávaní južnejších častí Európy? Vyberte sa na svoje vysnené miesto vtedy, keď sa to oplatí najviac! Čo ušetríte na letenke, to môžete minúť za skvelý kokteil pri bare na pláži, alebo pozvete svojho partnera či partnerku na večeru. A to sa predsa oplatí, no nie?

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Londýna?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Londýna?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Londýna, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Londýna?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Londýna zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Londýne

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Londýna

Londýn je hlavné a najväčšie mesto Anglicka a Spojeného Kráľovstva. Zároveň je to tretie najväčšie mesto v Európe. Spojenie s ostatnými mestami Európy a sveta je zabezpečené vďaka viacerým medzinárodným letiskám, ktoré obsluhujú londýnsku metropolu, ide teda o letiská: Stansted, Luton, Gatwick, Heathrow a London City Airport. Viacero leteckých spoločností ponúka lety do Londýna a to priamo zo Slovenska. Prostredníctvom nášho vyhľadávača rýchlo a jednoducho nájdete tie lacné lety do Londýna a ostatných anglických miest. Neváhajte a vydajte sa na návštevu kráľovnej Alžbety v Buckinghamskom paláci.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Londýne

Nájsť hotely v Londýne