Menu

Letenky Edinburg - Vyhľadať lety do Edinburgu

Ukázať filtre

Edinburg

Letenky Edinburgh – rýchlo a lacno

Edinburgh je hlavným mestom hrdého Škótska. Patrí tiež k najvýznamnejším centrám kultúry na Britských ostrovoch. Aj preto mesto dostalo prezývku Atény severu. Nalákajú vás na návštevu Edinburghu lacné letenky do Škótska? Mohli by, pretože vidieť jedno z vôbec najmalebnejších miest Európy sa rozhodne oplatí. Stredoveký ráz dodáva uliciam mesta neskutočnú atmosféru – tak trochu rozprávkovú, vznešenú a veľmi tajomnú. Ponuky leteniek do Edinburghu si nenechajte ujsť. A keď už budete v Škótsku, navštívte trebárs jazero Loch Ness – možno sa vám pošťastí získať dôkaz o existencii legendárnej Nessie.

Letenky do Edinburghu – ako a s kým letieť zo Slovenska?

Ak chcete letieť do Edinburghu, odporúčame využiť ponuky lacných leteniek na internete od low cost dopravcov. Môžete medzi nimi nájsť aj letenky z Bratislavy do Edinburghu za super ceny. Pravidelné lety na Britské ostrovy zo Slovenska majú pod palcom nízkonákladové aerolínie Ryanair, ktoré (okrem iného) lietajú aj do Manchestru, Dublinu či Londýna. Môžete si však zarezervovať aj lacné letenky do Edinburghu. Z hlavného mesta Slovenska sa do toho, ktoré „kraľuje“ Škótsku, lieta pravidelne v intervaloch štvrtok – nedeľa. Vo vzduchu strávite necelé tri hodinky a pokiaľ si letenku zarezervujete včas, môžete let Bratislava – Edinburgh absolvovať aj za cenu nižšiu ako 30€.

V prípade leteniek Košice – Edinburgh musíte rátať s minimálne jedným prestupom. Z Košíc sa na pravidelnej linke lieta napríklad do Viedne, Londýna či Prahy – to sú zároveň veľmi pravdepodobné miesta vášho prestupu na let do Edinburghu. Preto ak hľadáte najlacnejšie letenky do Edinburghu s odletom zo Slovenska, na 99% ich získate pre linku s odletom z letiska Milana Rastislava Štefánika v Bratislave.

Lacné letenky do Edinburghu – ďalšie možnosti

Zaujímavé ponuky leteniek do Edinburghu si však môžete vytipovať aj inde. Z letiska vo Viedni napríklad lieta do Škótska pravidelná aj sezónna linka. Letenky z Viedne do Edinburghu za výhodnú cenu však môžete získať aj na lety s prestupom (trebárs v Londýne či Dubline) – čas letu bude dlhší, no cena za letenku sa rapídne zvýšiť nemusí.

Do hlavného mesta Škótska sa dá veľmi výhodne lietať aj z letiska Ferencza Liszta v Budapešti. Lietadlá naberajú smer Edinburgh väčšinou vo štvrtok, piatok, nedeľu a pondelok, pričom cena letenky Budapešť – Edinburgh sa zväčša pohybuje v desiatkach eur.

Z letísk v okolitých krajinách ponúka veľmi stabilné spojenie do Škótska Poľsko. Lety Krakov – Edinburgh sú na programe každý deň v týždni, pričom z hľadiska ceny a dĺžky trvania letu sa vyrovnajú tým „bratislavským“. Podobne sú na tom lacné letenky z Prahy do Edinburghu. Tie sa týkajú letov, ktoré do Škótska smerujú po celý týždeň, zväčša však s výnimkou stredy a pondelka.

Summa summarum, situácia je teda nasledovná: možnosť natrafiť na lacné letenky online je veľmi vysoká. Vôbec najlacnejšie lety do Edinburghu sa pravdepodobne budú týkať letiska v Bratislave, no letieť máte možnosť aj z letísk, ktoré ležia v susedných krajinách Slovenska. Najfrekventovanejšie spojenia smerom do Edinburghu ponúkajú leteckí dopravcovia z letísk v Prahe a Krakove.

Prehľad o lacných letenkách, ktorý vám dá eSky

Pýtate sa odkiaľ sme získali taký prehľad o letoch a lacných letenkách? Odpoveď je jednoduchá, má len štyri písmenká – eSky. Web eSky je jedným z najpoužívanejších a najznámejších vyhľadávačov lacných leteniek v Európe. Zhromažďuje, triedi a najlacnejšie letenky na internete vyberá z aktuálnych ponúk viac ako 800 leteckých spoločností.

Nemusíte tak tráviť dlhé hodiny hľadaním leteniek za super ceny. S eSky tiež odpadá nutné porovnávanie ponúk a sondovanie desiatok webov leteckých dopravcov. Načo sa týmto činnostiam venovať, keď ich dokáže rýchlejšie a precíznejšie vybaviť systém eSky? Ten neťaží len z obrovskej databázy leteniek, ale tiež zo svojej prehľadnosti a jednoduchosti. Z pohľadu užívateľa už snáď nemôže byť rezervácia lacných leteniek jednoduchšia – zadáte termíny a miesta odletu (eventuálne príletu) a o pár sekúnd už listujete v ponuke leteniek. Zobrazí sa vám zoznam, ktorý zohľadňuje cenu letenky spolu s časovou náročnosťou letu. Dostanete tak ponuky najlacnejších leteniek, ktoré sú v daný okamih a pre ten-ktorý termín dostupné.

Po zvážení všetkých informácií a podrobností, ktoré sa o letenke dozviete, si môžete jednu (či viacero) vybrať. V ďalšej fáze potom transakciu dokončíte. Po výbere si môžete k letenke prikúpiť cestovné poistenie, službu online check-in či celý balík ďalších služieb (výber sedadiel v lietadle, zmeny na letenke, objednanie registrovanej či špeciálnej batožiny a pod.).

eSky – nielen lacné letenky

Ak ste ešte nikdy neleteli, skúste sa na vašu prvú cestu lietadlom pripraviť s eSky. Skvelou možnosťou je práve návšteva Edinburghu – príjemné prostredie, relatívne krátky let a letenky za skvelú cenu. To by na začiatok šlo, no nie? Na webe si však môžete vyberať nielen z ponuky letov do Edinburghu. Spolu s letenkami si na jednom mieste môžete zarezervovať aj ubytovanie vo vami vybranej destinácii. Samozrejme, že ponuka hotelov a ubytovacích zariadení sa zobrazí na základe vašich časových a finančných možností. Prilietate do Edinburghu v pondelok na obed a späť letíte v piatok večer? Systém vám vygeneruje všetky dostupné možnosti ubytovania v meste a jeho blízkom okolí pre daný časový úsek.

Možnosť rezervovať si letenku spolu s ubytovaním nájdete na webe eSky v sekcii Let+Hotel. Objavíte tu aj možnosť rezervácie vozidla v niektorej z požičovní áut či sekciu Akcie. Tú by nemal vynechať žiadny cestovateľ, ktorého láka ponuka najlacnejších leteniek online. Sekcia je plná inšpirácií a lacných leteniek do Barcelony, Londýna, Ríma, Atén, ale tiež Edinburghu, Bologne či iných zaujímavých destinácií po celom svete. Spoločným menovateľom všetkých ponúk je výborná cena. Ak sa dokážete časovo prispôsobiť ponuke, môžete „tam a späť“ lietať za menej, ako by vás vyšiel trebárs rýchlik z Bratislavy do Košíc.

Ako neprísť o najlacnejšie letenky?

Pre detekciu lacných leteniek netreba vlastniť radar. Stačí pravidelne sledovať web eSky a jeho sekcie. Celá vec sa však dá zjednodušiť ešte viac. Stiahnutím appky eSky získate vo vašom mobilnom zariadení akéhosi strážneho psa, ktorý bude za vás dohliadať na tie najvýhodnejšie letenky do celého sveta. Nemusíte sa obávať nevyžiadaných notifikácií – appku si predsa inštalujete kvôli ponukám leteniek, ktoré vás zaujímajú. Ak ale radšej pracujete s mailom, môžete sa prihlásiť na odber cestovateľských noviniek od eSky a ponuky leteniek vám môžu chodiť aj takouto formou.

 Vďaka moderných mobilným technológiám je cestovanie po svete oveľa jednoduchšie. Nemusíte sa obávať ani vtedy, keď budete vystupovať na letisku v Edinburghu. Je vzdialené necelých 10 kilometrov od centra mesta, kam sa spoľahlivo dostanete buď električkou alebo niektorou z autobusových liniek. Letisko sa nachádza blízko komunikácie A8 a môžete sa k nemu dostať po diaľniciach M8 a M9.

Pripravte sebe a svojim blízky nezabudnuteľný zážitok už tento rok. Zarezervujte najlacnejšie letenky do Edinburghu a spolu s nimi aj ubytovanie v tomto malebnom historickom meste.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Edinburgu?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Edinburgu?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Edinburgu, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Edinburgu?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Edinburgu zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Edinburgu

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Edinburgu

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Edinburgu

Nájsť hotely v Edinburgu