Menu

Letenky Birmingham - Vyhľadať lety do Birminghamu

Ukázať filtre

Birmingham

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (leto), UTC+0 (zima)
  Mena: Anglická libra (GBP)

 • Zlatý raj

  Birmingham má viac ako 250 rokov zlatníckej tradície. Práve vtedy vznikla klenotnícka štvrť Jewellery Quarter pre remeselníkov pracujúcich s touto vzácnou rudou. V súčasnosti existuje až 400 klenotníctiev.

 • Pre fanúšikov Tolkiena

  V tomto meste býval John Ronald Reuel Tolkien - autor románu o mýtickom svete Stredozemia. Každoročne sa v Sarehole Mill Museum koná stretnutie pre fanúšikov jeho kníh.

 • Heavymetalové korene

  V Birminghame sa narodili členovia skupiny Black Sabbath, Tony Iommi a Ozzy Osbourne. Ozzy dokonca má tu aj električku pomenovanú jeho menom!

Lacné letenky do Birminghamu – jeden z dôvodov, prečo navštíviť centrum priemyselnej revolúcie

Birmingham sa zväčšia neobjavuje v rebríčkoch populárnych turistických destinácií, no to neznamená, že sa tu budete nudiť. Lacné letenky do Birminghamu sú len jedným z mnohých dôvodov, prečo by ste kolísku priemyselnej revolúcie mali navštíviť. Vedeli ste, že zo Slovenska do Birminghamu sa môžete dostať priamou leteckou linkou po celý rok? Navyše, ponuka leteniek do Birminghamu vás iste nezruinuje. Vydajte sa spoznávať Anglicko a jedno z jeho najväčších miest!

Prečo riešiť letenky do Birminghamu

Anglický Birmingham je známy ako mesto priemyslu a remesiel. Určite sa ho však oplatí poznávať aj pre jeho bohaté kultúrne a architektonické dedičstvo. Obľúbeným turistickým cieľom Birminghamu je Town Hall, niekdajšia radnica postavená vo viktoriánskom štýle, dnes slúžiaca ako koncertná sála. Nemenej populárnymi atrakciami sú však aj obchodné domy na New Street a High Street. Tunajšie nákupné centrum Selfridges Bullring je dokonca jedným z najväčších nákupných domov v celej Británii. Ponuka leteniek do Birminghamu by však mohla zaujímať aj milovníkov umenia a kultúry, ktorí v meste môžu navštíviť množstvo múzeí, divadiel a galérií. K najvychytenejším patria Birmingham Museum and Art Gallery, Baber Institute of Fine Arts, Symphony Hall, Brindleypalace a mnoho ďalších.

Vďaka sieti kanálov býva Birmingham označovaný aj pojmom Benátky severu. Ak sa budete prechádzať popri jednom z nich, možno vám do nosa udrie omamná vôňa čokolády. S veľkou pravdepodobnosťou sa bude vinúť z továrne na výrobu celosvetovo známej čokolády Cadbury. Firma vlastní nie len továreň, ale tiež tu funguje interaktívne múzeum čokolády s možnosťou ochutnávky exponátov – no nevyužite to! V Birminghame sa však nachádza aj nespočetné množstvo parkov (niekoľko stoviek) a niekoľko miliónov stromov. V jednom z birminghamských lesov údajne našiel inšpiráciu pre svoje dielo aj známy spisovateľ J. R. R. Tolkien, autor ságy Pán prsteňov. Sledujte najlacnejšie letenky do Birminghamu a navštívte tunajší Tolkienov chodník – pre fanúšikov Pána prsteňov, Froda Bublíka, Sarumana či Gandalfa je to takmer povinnosť.

Letenky zo Slovenska do Birminghamu

Letecké spojenie Slovenska s Britskými ostrovmi je zabezpečené viacerými variantmi. Z letísk na Slovensku sa lieta do Londýna, Dublinu či Edinburghu, no vďaka spoločnosti Ryanair sú realitou aj lacné letenky zo Slovenska do Birminghamu. Do mesta, ktoré leží zhruba v polovici cesty medzi Londýnom a Manchesterom, sa dostanete vďaka priamym letom z letiska Milana Rastislava Štefánika v Bratislave. Výhodné letenky do Birminghamu si môžete zabezpečiť na utorok, štvrtok či sobotu. Zväčša nestoja viac ako niekoľko desiatok eur (40 – 50€), môžete však naraziť aj na oveľa lacnejšie letenky. Ak si ich rezervujete, pripravte sa na príjemný a nie príliš dlhý let, trvajúci asi dva a pol hodiny.

Pokiaľ ide o letisko v Košiciach, to priame lety do Birminghamu nemá v ponuke. Ak by ste sa však do tohto priemyselného centra Británie predsa len chceli dostať z východného Slovenska, je možné využiť lety Košice – Londýn. Priame linky na tejto trase sú v operačnom pláne aerolínií Wizz Air a Ryanair. Ak budete hľadať naozaj pozorne, môžete natrafiť aj na let z Košíc do Birminghamu s prestupom v Prahe.

Možnosti ako letieť do Birminghamu

Ak predsa len chcete využiť priame letenky do Birminghamu, môžete sa zamerať na ponuku letísk v susedných krajinách. Vo Viedni, Krakove, Prahe aj Budapešti operuje smerom do Birminghamu britský dopravca Jet2. Vo Viedni ho na trase Schwechat – Birmingham dopĺňa Eurowings, v Budapešti na trase letisko Ferenca Liszta – Birmingham zase Wizz Air a lety Krakov – Birmingham má vo svoje ponuke aj nízkonákladový dopravca Ryanair. Čo sa týka Prahy a letiska Václava Havla, okrem Jet2 tu na linke Praha – Birmingham operujú aj lietadlá Czech Airlines.

Ponuka leteniek do priemyselného srdca Anglicka je teda viac než bohatá. Ako však identifikovať tie najvýhodnejšie letenky do Birminghamu? Hľadať lacné letenky na internete je bez správnych vedomostí ťažšie ako hľadať ihlu v kope sena. V opačnom prípade je to pasia. Tak sa teda poďme baviť;).

Kde nájsť najlacnejšie letenky?

Hľadať lacné letenky nie je pri množstve leteckých spoločností práve najjednoduchšie. Vyžaduje si to prácne prehľadávanie jedného webu leteckého dopravcu za druhým – a výsledok? Väčšinou neistý. Na vec sa však dá ísť aj inak. Ponuka najlacnejších leteniek od rôznych dopravcov sa môže nachádzať na jednom mieste. A tým miestom je web eSky – agregátor a vyhľadávač leteniek, pracujúci s databázou ponúk od viac ako 800 leteckých spoločností na celom svete. Stačí len zadať potrebné parametre (východiskový a cieľový bod cesty, počet cestujúcich, dátum odletu a príletu) a systém sám automaticky vyhľadá a zobrazí tie najlepšie, najlacnejšie a časovo najvýhodnejšie letecké spojenia. Skvele funguje pri priamych letoch ale aj vtedy, ak na svojej trase musíte niekoľkokrát prestupovať z letu na let. Nemusíte riešiť itineráre a zložité časové plány, s eSky si pohodlne a niekoľkými kliknutiami zabezpečíte cestu lietadlom pokojne aj na opačný koniec zemegule.

Vyhľadávač leteniek eSky ponúka prehľadné menu, v ktorom sa budete pohodlne orientovať už od prvých sekúnd pobytu na stránke. V zozname výsledkov hľadania sa zobrazia všetky podstatné informácie, vrátane typu lietadla, času letu, ceny letenky a momentov, ktoré sú v nej zahrnuté (registrovaná batožina, občerstvenie a pod.). Na eSky si však nekúpite len letenky za najvýhodnejšiu cenu, ale môžete si doobjednať cestovné poistenie a celý balík služieb (online check-in, zmeny na letenke, objednávku jedla atď.), vrátane ubytovania v cieľovej destinácii a objednania si vozidla z autopožičovne. Skrátka a jasne, eSky ponúka komplexné riešenia pre vaše cesty.

Letenky za výhodnú cenu kedykoľvek s vami

Výhodou webu eSky nie je len jeho prehľadnosť, ale tiež výborná responzívnosť. V rovnako vysokej kvalite si stránku tvoríte v počítači aj mobilnom zariadení. Do smartfónu si navyše môžete stiahnuť voľne dostupnú aplikáciu eSky. Jednoducho si nastavíte požadované parametre, na základe ktorých vám budú chodiť aktuálne ponuky najlacnejších leteniek na internete, trebárs práve do Birminghamu. Žiadne otravné a nepotrebné notifikácie, ale informácie, ktoré vás zaujímajú a sú pre vás prínosné.

V prípade, že máte chuť cestovať, no neviete celkom presne určiť kam, kliknite na web eSky a sekciu Akcie. Ráno, na obed aj neskoro večer tu nájdete najčerstvejšie ponuky leteniek za akciové ceny. Pomocou filtrov si ponuku zoradíte podľa obľúbenosti, ceny či názvu destinácie. Sumy za letenky sú možno šokujúce, no veľmi ľahko sa na ne zvyká. Na webe eSky nie je problém nájsť naozaj lacné letenky v cenách začínajúcich na úrovni 10 či 20 eur. Bavte sa životom, bavte sa cestovaním, bavte sa lietaním! S eSky si rýchlo a jednoducho zarezervujete najlacnejšie letenky kamkoľvek na svete. Vydajte sa na cestu s pocitom, že výhodnejšiu kúpu ste spraviť nemohli.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Birminghamu?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Birminghamu?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Birminghamu, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Birminghamu?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Birminghamu zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Birminghame

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Birminghamu

Birmingham to druhé najväčšie mesto v Anglicku, mesto sa rozvinulo vďaka priemyslovej revolúcii. Dnes v meste sídlia okrem iného spoločnosti Rover a Cadbury. No okrem toho je to dôležité anglické kultúrne stredisko, v ktorom boli založené hudobné skupiny ako Led Zeppelin, Black Sabbath, Judas Priest a Electric Light Orchestra. Pokiaľ ide o múzea odporúčame múzeum J. R. R. Tolkiena a Cadbury World – múzeum čokolády. Medzinárodné letisko Birmingham, je vzdialené o 13 km od centra mesta. Z Bratislavy lety do Birminghamu má vo svojej ponuke írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair. Vďaka tejto možnosti určite nájdete lacné lety do Birminghamu.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Birminghame

Nájsť hotely v Birminghame