Menu

Vyhľadať lety Veľká Británia - do Veľkej Británie

Ukázať filtre

Veľká Británia

 • Birmingham
 • Leeds
 • Bristol
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (leto), UTC+0 (zima)
  Mena: Anglická libra (GBP)

 • Zlatý raj

  Birmingham má viac ako 250 rokov zlatníckej tradície. Práve vtedy vznikla klenotnícka štvrť Jewellery Quarter pre remeselníkov pracujúcich s touto vzácnou rudou. V súčasnosti existuje až 400 klenotníctiev.

 • Pre fanúšikov Tolkiena

  V tomto meste býval John Ronald Reuel Tolkien - autor románu o mýtickom svete Stredozemia. Každoročne sa v Sarehole Mill Museum koná stretnutie pre fanúšikov jeho kníh.

 • Heavymetalové korene

  V Birminghame sa narodili členovia skupiny Black Sabbath, Tony Iommi a Ozzy Osbourne. Ozzy dokonca má tu aj električku pomenovanú jeho menom!

Čo vidieť v Birminghame?

Birmingham je druhé najväčšie mesto v Anglicku. Predtým známe bolo len ako priemyselné centrum, no dnešná atmosféra a atrakcie lákajú čoraz viac turistov. Čo tam vidieť?

Birmingham je mesto rozmanitosti – všetci tam nájdu niečo pre seba. Máte radi nakupovanie? Nič jednoduchšie. Dávate prednosť prechádzke v historickej štvrti? Nech sa páči! Alebo uprednostňujete aktívny oddych? Len do toho!

Jedným z najkrajších miest v meste sú kanály, ktoré sa nachádzajú pozdĺž Gas Street, ktoré až do 1960 roku boli používané na nakladanie a vykladanie riečne prepravovaného tovaru. Dnes spolu s mnohými barmi a klubmi sa stali miestom na odpočinok, spoločenské stretnutia a celodennú zábavu. Keď tam budete vydajte sa na plavbu loďou - z tejto perspektívy viktoriánske tehlové domy vyzerajú ešte krásnejšie! Zaujímavé je, že Birmingham sa môže pochváliť väčším počtom kanálov ako Benátky.

Počiatky mesta sa datujú na stredovek. Z tejto doby pochádza komplex budov Kings Norton, v ktorom je okrem iného škola a obchodný dom. V tom istom období bol postavený kostol sv. Martina (Saint Martin's Church), ktorý dnes je obklopený modernými budovami... najväčšieho nákupného centra v meste The Bull Ring, ktoré je postavené na mieste prvého v meste trhu z 12. storočia! Za návštevu stoja aj birminghamské katedrály - anglikánska sv. Filipa, katolícka sv. Chada a grécka Theotokosa a Andreja, rovnako ako Aston Hall s dobre zachovalým interiérom. Pre milovníkov umenia je Birmingham Museum & Art Gallery, ktorá má bohatú zbierku diel Edwarda Burne-Jonesa.

Ak snívate o návšteve miesta, kde sa rodí najchutnejší produkt sveta - čokoláda, v Birmingham splníte svoj sen! Neďaleko od mesta je múzeum čokolády Cadbury World. Počas trojhodinovej prehliadky nie len uvidíte, ako sa robí čokoláda, ale tiež ochutnáte celé množstvo kakaových sladkostí. Po takých intenzívnych zážitkoch sa relaxujte v jednom z mestských parkov. Najzaujímavejší je Sutton, ktorý je najväčšou prírodnou rezerváciou na svete, ktorá sa nachádza v meste. Park je otvorený od 9 hod. do súmraku.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Veľkej Británie?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Veľkej Británie?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Veľkej Británie, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Veľkej Británie?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Veľkej Británie zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Veľkej Británie