Menu

Vyhľadať lety z Košíc do Londýna

Ukázať filtre

Londýn

Letenky z Košíc do Londýna – ako zohnať tie najlacnejšie?

Že na východe Slovenska nič nie je? Tomu netreba veriť. Krásna príroda, historické drevené kostolíky, mestá so starobylými centrami – je toho dosť a dosť. Vo východnej časti Slovenska sa nachádza aj druhé najväčšie letisko v krajine, ktoré ponúka (okrem iného) aj lety z Košíc do Londýna. Skutočne, z metropoly východu sa na Britské ostrovy dostanete za menej ako tri hodiny. Fungujú tu totiž priame lety do Londýna!

Londýn letecky z Košíc

Medzinárodné letisko Košice sa nachádza približne 6 kilometrov od centra mesta. Z letiska odlietajú predovšetkým sezónne a charterové lety, ktoré smerujú do dovolenkových destinácií na juhu Európy. Veľký záujem je o lety Košice – Antalya, obľube sa ale tešia aj letenky z Košíc do Burgasu či letenky do Hurghady.

Pravidelné linky lietajú z Košíc do Varšavy, Prahy či Viedne, kde sa dá prestúpiť a pokračovať do lákavých destinácií v Európe, Ázii alebo Amerike. Jednou z mála pravidelných priamych liniek, ktoré košické letisko ponúka, sú lacné lety do Londýna z Košíc. Letenky z Košíc do Londýna sú k dispozícii celoročne a za skvelé ceny. Za priamy let do Londýna nemusíte platiť stovky eur. Ak poletíte v správny čas, môže vás letenka do Londýna z Košíc vyjsť na 50 až 60 eur na osobu.

Samozrejme, možnosťou sú tiež lety do Londýna s prestupom na letiskách v Prahe, Varšave či Viedni. Tieto lety môžu byť lacnejšie než priame linky, avšak nie je to pravidlom. Keďže letenky z Košíc do Londýna má pod palcom nízkonákladový dopravca, môžete očakávať veľmi prívetivú cenu. Čo sa týka trvania cesty, let do Londýna z Košíc nezaberie viac ako tri hodiny. Ak poletíte zrána, obed si už môžete dopriať v centre Londýna.

Letisko Londýn-Luton

Lacná letenka z Košíc do Londýna vás s najväčšou pravdepodobnosťou nasmeruje na letisko Londýn-Luton. Jedná sa o medzinárodné letisko, ktoré sa nachádza v grófstve Bedfordshire, necelých 2,5 kilometra od mesta Luton a približne 45 kilometrov od centra Londýna. V roku 2018 odbavilo viac ako 16 miliónov cestujúcich, čo ho radí medzi TOP 5 najvyťaženejších letísk v Spojenom kráľovstve. Na letisku pristávajú, okrem iných, linky z Krakova, Budapešti, Prahy a mnohých iných európskych metropol.

Mnoho cestovateľov sa zaujíma o letenky Košice – Londýn, preto je dobré uviesť aj informácie o tom, ako sa z letiska Luton dostať do centra Londýna. Dopravu v tomto smere zabezpečuje niekoľko autobusových liniek s pravidelnými odchodmi v rozpätí 15 až 20 minút. Cesta do Londýna z letiska Luton trvá približne 60 až 70 minút. Cestujúci, ktorí využívajú dopravu vlastným či požičaným vozidlom, môžu využiť diaľnicu M1. Z Lutonu však premávajú aj linky do Brightonu, Bedfordu alebo Wimbledonu.

Lacný let Košice – Londýn s prestupom môže cestujúceho nasmerovať aj na iné letiská v Londýne, napríklad na letisko Londýn-Stansted. Od centra hlavného mesta Anglicka je vzdialené približne 70 kilometrov smerom na severovýchod. Nejde o najväčšie letisko v Londýne, aj tak ale má v ponuke mnohé atraktívne ponuky letov do Európy či Afriky. V prípade, že by vás lacné letenky z Košíc dopravili práve na toto letisko a budete mať záujem dostať sa do centra Londýna, môžete využiť dopravu autobusmi alebo vlakom. Cesta ubehne pomerne rýchlo, nemala by trvať dlhšie ako 60 minút.

Ako na najlacnejšie letenky z Košíc do Londýna?

Najlacnejšie letenky z Košíc do Londýna sú predmetom záujmu mnohých cestovateľov zo stredného či východného Slovenska. Pre nich je predsa len bližšie letisko v Košiciach ako to bratislavské. Pri plánovaní letu do Londýna si vyhraďte dostatok času na hľadanie a nákup letenky z Košíc do Londýna. Vo všeobecnosti sa odporúča hľadať najlacnejšie letenky na internete s predstihom aspoň troch až štyroch mesiacov.

To by mala byť dostatočná časová rezerva, pri ktorej by na trhu malo ostať dosť zaujímavých a najmä voľných leteniek. Čakať na last-minute letenky sa veľmi nevypláca. Cena letenky z Košíc do Londýna či inej destinácie môže na poslednú chvíľu vzrásť a výhodný let lietadlom je razom fuč. Skutočne, ak človek myslí na svoje povinnosti a potreby včas, môže z toho jedine profitovať.

O cene letenky do Londýna môže rozhodovať aj samotný termín letu. Veľmi lacné letenky z Košíc do Londýna sa predávajú najmä v jarných či jesenných mesiacoch. Výnimkou nie sú ani lacné lety s odletom v zime. Najzaujímavejšie destinácie trhajú rekordy v počte turistov najmä počas dovolenkovej sezóny, to je známa pravda. Vyhnite sa tomuto obdobiu a zvýšte svoje šance na najlacnejšie lety Košice – Londýn.

V prípade, že si nemôžete vyberať termín, skúste sa prispôsobiť aspoň časom odletov. Ak chcete ušetriť za letenky, vyhnite sa dopravnej špičke a zamerajte sa na menej obľúbené časy odletov. Linky s odletmi v skorých ranných a neskorých nočných hodinách býva problém naplniť. Ľudia si veľmi radi priplatia aj za luxus cestovania cez deň. Nevadí vám menší spánkový deficit? Nastúpte na skorý ranný či neskorý večerný let z Košíc do Londýna a ušetrite za cestu! Lacné cestovanie lietadlom si môžete zaistiť aj pri lietaní v málo populárnych dňoch (väčšinou sa jedná o stred týždňa, ktorý si takmer nikto nechce narúšať cestou lietadlom).

Kde rýchlo nájsť lacné letenky z Košíc do Londýna?

Stačila by vám jedna jediná najlacnejšia letenka z Košíc do Londýna, no neviete kam skôr kliknúť? Kliknite najskôr na web eSky a na stránke už rovno aj ostaňte. Stránka eSky je totiž agregátorom ponúk leteckých spoločností a zhromažďuje ponuky leteniek od viac ako 800 leteckých spoločností z celého sveta.

Záujemcovia o najlacnejšie letenky na internete môžu na jednom mieste hľadať, porovnávať a rezervovať najvýhodnejšie letenky do lokalít po celom svete. Veľkou výhodou systému eSky je, že dokáže spárovať rôzne lety tak, aby sa cestujúci dostal do cieľa rýchlo, jednoducho, pohodlne, bez problémov a za super cenu. Priamy let do Londýna z Košíc je fajn, no nie vždy sa dá realizovať. Systém eSky je vždy po ruke aj v prípade, že je na ceste z bodu A do bodu B potrebné prestúpiť.

Kto si plánuje let do metropoly Anglicka, ten určite uvíta aj ubytovanie v Londýne. Pre eSky žiaden problém; spolu s letenkou sa totiž dá rezervovať aj ubytovanie, dokonca s maximálnym ohľadom na čas a dátum príletu a odletu cestujúceho. Netreba hľadať ponuky ubytovaní v Londýne roztratené po celom internete. Web eSky ich má pekne na jednom mieste.

Ako si zabezpečiť príjemné cestovanie po celom svete?

Koho by nelákala ponuka lacných leteniek z Košíc do Londýna? Kto chce vedieť ako lacno lietať, ten by mal sledovať podstránku „Akcie“ na webe eSky. V tejto sekcii sa kedykoľvek dajú zohnať najlacnejšie letenky, ktoré sú v daný moment dostupné na trhu. Často sú v ponuke aj akciové letenky do Londýna. Perfektná cestovateľská inšpirácia!

Skvelou možnosťou je tiež stiahnutie si aplikácie od eSky. Apka je zdarma a dokáže upozorniť okamžite, ako sa na trhu a v databáze spoločnosti eSky objavia letenky do vyvolenej destinácie. Podobne funguje aj odber newsletterov, ktoré prichádzajú do e-mailovej schránky. Prihlásiť sa na odber noviniek nie je zložité, no rozhodne to stojí za to. Letenky za akciové ceny sú tak blízko! Bola by veľká škoda toho nevyužiť. Veď zážitky z ciest sú na celý život.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Košíc do Londýna?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Košíc do Londýna?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Košíc do Londýna, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Košíc do Londýna?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Košíc do Londýna zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská

Košice Londýn

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Košice - Londýn

Lety na trase Košice Londýn sú veľmi populárne a preto sú realizované až sedem dní v týždni. Je možne predpokladať, že je to dôsledkom toho, že asi všetci máme známych alebo rodinu v Anglicku. Okrem posilňovania rodinných a priateľských vzťahov lacné lety z Košíc do Londýna ponúkajú aj veľa cestovateľských zážitkov, veď Londýn je plný historických pamiatok, ktoré čakajú na Vás. Z metropoly východu sa do hlavného mesta Spojeného Kráľovstva môžete dostať vďaka nízkonákladovej leteckej spoločnosti Wizz Air, ktorá každý deň zabezpečuje priame lety na letisko Luton. Nájdite lacné letenky z Košíc do Londýna a navštívite Kráľovu Alžbetu v Buckinghamskom paláci.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Londýne

Nájsť hotely v Londýne