Menu

Vyhľadať lety do Bruselu

Ukázať filtre

Brusel

Ako na najlacnejšie letenky do Bruselu?

Riešiť letenky do Bruselu, to zďaleka nie je len výsada európskych poslancov, ministrov a predsedov vlád. Ponuka letov do Bruselu by mala byť a našťastie aj je dostupná , a to viac ako kedykoľvek predtým. Vyhľadávanie lacných leteniek, cestovanie, návšteva nových miest a krajín po celom svete – takto to dnes na svete chodí. Je to dobre? Rozhodne, veď čo dá človeku viac ako skúsenosti, ktoré naberie cestovaním? Ak plánujete ísť do Bruselu letecky, máme pre vás niekoľko tipov a informácií, ktoré pri vašom plánovaní iste využijete.

Do Bruselu lietadlom – prečo sa to oplatí?

Kozmopolitný Brusel, hlavné mesto Belgického kráľovstva, je od Slovenska vzdialený zhruba 1400 kilometrov. Túto vzdialenosť je možné prekonať rôznymi spôsobmi – môžete cestovať autom či autobusom, pri tejto variante sa však treba pripraviť na minimálne 14 až 15 hodinovú cestu, v prípade výskytu nepríjemností na cestách aj viac. Zo Slovenska do Bruselu sa dá cestovať aj vlakom, respektíve kombinovanou dopravou. Áno, ide o pohodlnejší variant, no zároveň zdĺhavejší – ak by ste sa preň rozhodli, budete cestovať možno aj viac ako 20 hodín. K ozaj dlhej ceste si treba pripočítať aj pomerne značné finančné náklady, ktoré si vyžiadajú napríklad pohonné hmoty či diaľničné poplatky.

Nie je teda lepšie prezrieť si ponuky letov do Bruselu? Určite je, najmä v dobe, ktorú žijeme, a ktorá prináša lacné letenky online čoraz dostupnejšie. Tak či onak, lety do Bruselu zo Slovenska a všeobecne z regiónu strednej Európy zaberú necelé dve hodiny vo vzduchu a keď na vec pôjdete šikovne, nemusia byť ani veľmi drahé. Popravde, letenka do Bruselu vás môže vyjsť na pár desiatok eur.

Ako kupovať letenky do Bruselu

Otázka ako kupovať lacné letenky možno práve do Bruselu nedáva spať mnohým, dokonca aj skúsenejším cestovateľom. Vyhľadávanie lacných leteniek riešia ľudia rôznymi spôsobmi, pričom veľakrát sa držia osvedčených trikov a rád, ktoré vychádzajú zo vzorcov správania zákazníkov. Vo všeobecnosti platí, že ponuky lacných leteniek do Bruselu, ako aj iných destinácií, sa často objavujú v strede týždňa – to znamená v dňoch, kedy nie sú linky tak vyťažené. V dni ako utorok či streda ľudia v zásade nelietajú veľmi radi, podobne ako v sobotu. Nech už sú dôvody akékoľvek, keď budete hľadať najlacnejšie letenky do Bruselu, skúste sa sústrediť práve na tieto dni; samozrejme len ak nie ste viazaní konkrétnym dátumom či dňom.

Ďalším aspektom, ktorý pri tvorbe ceny leteniek rozhoduje, je čas odletu. Aj v tomto prípade hovoríme o časových úsek obľúbenejších a menej obľúbených. K tým druhým menovaným určite patria lety v obedňajších a večerných hodinách, ktoré chtiac-nechtiac nabúrajú rytmus dňa či organizmu ako takého. Cena leteniek však môže výrazne klesnúť aj prostou chybou v systéme leteckého dopravcu – ak na ňu zareagujete včas a aerolínie ju ešte nestihnú opraviť, neostane im nič iné, len vás do lietadla pustiť aj s takouto letenkou. Skrátka, vyhráte vďaka svojej šikovnosti. Jedným zo zlatých pravidiel, ak sa zaujímate o lacné letenky do Bruselu, je porovnávanie ponúk. Môže sa vám podariť nájsť letenku za 120€, ale čo ak je niekde za 50? To zistíte jediným spôsobom – porovnávaním.

eSky - vyhľadávač najlacnejších leteniek

Všetky uvedené princípy sa pri hľadaní lacných leteniek dajú pomerne úspešne aplikovať, no úspešnejší budete vtedy, ak využijete spoľahlivý vyhľadávač lacných leteniek. Top je určite eSky, agregátor ponúk viac ako 800 leteckých spoločností z celého sveta. S touto obrou databázou dokáže systém eSky obdivuhodne pracovať a vyhľadávať najlacnejšie letenky do Bruselu, Amsterdamu, Londýna, Madridu, skrátka kdekoľvek. Služba eSky je jedinečná v tom, že ak cestujete naozaj ďaleko, prípadne musíte na svojej ceste prestupovať, eSky vám dokonale pomôže s plánovaním trasy. Ako? Spomedzi tisícov ponúk a státisícov možností vám, na základe vami zvolených požiadaviek, vygeneruje najschodnejšie možnosti nielen čo sa týka času cesty, ale aj jej ceny. Iným slovom – najlacnejšie ponuky leteniek.

Vďaka vyhľadávaniu eSky vám odpadá jedna z podstatných úloh pri hľadaní lacných leteniek a to ich porovnávanie. Systém totiž porovná letenky za vás – a nie 5 alebo 10 možností, ale všetky aktuálne dostupné. Na to, aby ste podobnú prácu odviedli, by ste museli pred počítačom presedieť desiatky, možno stovky hodín. S webom eSky si najlacnejšie letenky do Bruselu a iných miest na svetovej mape zaistíte rýchlo a pohodlne.

Odkiaľ letieť do Bruselu

Brusel a jeho okolie ponúka niekoľko letísk, no ak sa chystáte absolvovať let z Bratislavy do Bruselu, s veľkou pravdepodobnosťou vás bude vítať letisko Charleroi Brusel -Juh. Práve sem totiž mieria pravidelné linky írskej spoločnosti Ryanair, ktorá má vo svojom portfóliu aj letenky z Bratislavy do Bruselu. Letenky sme na eSky hľadali s mesačným predstihom – aké sme našli? Najlacnejšia letenka na nami zvolený dátum stála niečo viac ako 30€ a bola na stredu, s odletom o 13:45.

Pokiaľ ide o letisko v Košiciach, tak to ponuky letov do Bruselu nemá, respektíve nie priamych letov. Dá sa letieť a letenky z Košíc do Bruselu získať s Austrian Airlines, Smartwings, LOT či Czech Airlines, avšak vždy aspoň s jedným medzipristátím vo Viedni, Varšave či Prahe. Omnoho lepšie možnosti nájdete na letiskách vo Varšave – z letiska Frederyka Chopina realizujú priame lety Varšava – Brusel Wizz Air, LOT aj Brussels Airlines, z letiska Varšava – Modlin zase lieta starý známy Ryanair (ktorý operuje aj pri letoch Krakov – Brusel). Letenka do Bruselu z Varšavy za 9€? Vďaka eSky sme takú našli. Na letenky za podobnú cenu možno natrafíte aj vtedy, ak si za miesto odletu zvolíte Budapešť. Aj z hlavného mesta Maďarska sa totiž dá letieť priamo do hlavného mesta Belgicka – lety z Budapešti do Bruselu majú na starosti Wizz Air, Ryanair či Brussels Airlines. Je nutné podotknúť, že väčšina spomínaných letov končí na letisku Charleroi Brusel – Juh.

Ako sa dostať z letiska v Bruseli?

Ak ste si už vybavili lacné letenky do Bruselu, iste vás bude zaujímať ako sa dostať z letiska Charleroi do Bruselu, do centra mesta. Keďže letisko leží zhruba 50 kilometrov od Bruselu, je to otázka celkom oprávnená.

Dobrou možnosťou je odviezť sa na neďalekú, asi 10 minút jazdy autobusom či autom vzdialenú železničnú stanicu, odkiaľ pravidelne a často premávajú vlaky na hlavnú železničnú stanicu v Bruseli. Ak by ste z letiska cestovali vlastným či prenajatým autom, orientujte sa podľa smerových tabúľ, ktoré vás navedú na diaľnicu smerujúcu do Bruselu. Vzhľadom na vzdialenosť letiska od centra mesta počítajte s tým, že cesta vám môže zabrať približne 1 hodinu.

Tipy a triky na záver

Čo dodať na záver? Keď poznáte eSky, tak už viete ako získať najlacnejšie letenky. No možno neviete, že existuje aj niečo ako eSky newsletter – odber noviniek, vďaka ktorým bude ponuka letov do Bruselu pod vašou kontrolou vždy a všade. Pokiaľ fungujete cez mobilné zariadenia a radi využívate všemožné aplikácie, rozšírte svoj zoznam o zdarma stiahnuteľnú aplikáciu eSky. Jednoduchým nastavením notifikácií získate aktuálny prehľad o všetkom podstatnom, čo sa vo svete lacných leteniek deje.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Bruselu?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Bruselu?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Bruselu, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Bruselu?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Bruselu zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Bruseli

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Bruselu

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Bruseli

Nájsť hotely v Bruseli