Menu

Letenky Bratislava - Vyhľadať lety do Bratislavy

Ukázať filtre

Bratislava

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: slovenčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • UFO nad mestom

  Staré mesto a najväčšie bratislavské sídlisko - Petržalku spája most, nad ktorým je UFO! 84 metrov nad zemou je disk, ktorý korunuje mostový stĺp.

 • Mesto dvoch hraníc

  Bratislava je jediným európskym hlavným mestom, ktorého hranice sa prekrývajú na dvoch úsekoch so štátnou hranicou! V západne a juhozápadne mestské hranice sa prekrývajú so štátnou hranicou s Rakúskom (do Viedne je iba 70 kilometrov), a na malom juhovýchodnom úseku - s Maďarskom.

 • Mestský sviatok

  Na prelome apríla a mája mesto oslavuje svoj sviatok. Pri tejto príležitosti sa konajú početné koncerty, prehliadky a vystúpenia.

Ako nájsť lacné letenky do Bratislavy?

Pýtate sa ako nájsť lacné letenky z Bratislavy do celého sveta? Cestovanie po svete je super a bolo by skvelé, ak by ste na cestu svojich snov mohli vyraziť takpovediac z domovského letiska, nemyslíte? Ak si budete chcieť zabezpečiť let z Bratislavy, určite sa porozhliadnite po webových stránkach, ktoré slúžia ako agregátory leteniek. Lacné lety z bratislavského letiska Milana Rastislava Štefánika vám pomôže nájsť stránka eSky. Práve tu si budete môcť vyfiltrovať zaujímavé lety z Bratislavy do Európy a celého sveta, ktoré ponúkajú známe klasické aj nízkonákladové aerolínie na rôznych trasách. Na bratislavskom letisku operuje napríklad známy írsky letecký dopravca Ryanair, ponúkajúci lacné letenky z Bratislavy do Londýna, Madridu, Eindhovenu či Bologne. Ďalším leteckým dopravcom, ktorý z Bratislavy lieta do mnohých destinácií, sú aerolínie Travel Service. Hľadáte lacné letenky do Antalye, Hurghady, Burgasu či do iných, južne orientovaných dovolenkových destinácií? Čaká na vás skutočne pestrá ponuka letov z Bratislavy!

Cesty a lety do sveta sú vzrušujúce, no aj návraty domov majú svoje nezameniteľné čaro, čo poviete? Využite vyhľadávač letov eSky a zabezpečte si pohodlné a bezpečné návraty domov. Bratislavské letisko je centrom leteckej dopravy na Slovensku a jeho význam, ako aj počet prepravených pasažierov, zaznamenal v ostatných rokoch stúpajúcu tendenciu. eSky vám pomôže vystriehnuť najlepšie ceny leteniek do Bratislavy.

Vyhľadávač leteniek eSky je responzívny, zobrazuje sa teda nie len na počítačoch, ale aj tabletoch či mobilných telefónoch. Ďalšou možnosťou, ako mať ponuky leteniek neustále pod kontrolou, predstavuje mobilná aplikácia eSky, ktorú si môžete bezplatne stiahnuť do svojho zariadenia. Toto je azda tá najjednoduchšia možnosť, ako mať lacné letenky z Bratislavy vždy po ruke.

Porovnávanie ponuky letov z Bratislavy

Ak ste sa už niekedy pokúšali hľadať lacné letenky online, pravdepodobne budete súhlasiť, že ide o pomerne únavnú a časovo náročnú úlohu. Veď poprezerať desiatky až stovky stránok nie je vôbec jednoduché. Ak takto hľadáte lety do Bratislavy, prípadne opačným smerom alebo kdekoľvek inde, musíte podstúpiť martýrium v podobe prepínania medzi kartami v prehliadači a vypĺňania dátumu cesty na každej web-stránke zvlášť. Avšak porovnať ceny leteniek z Bratislavy, prípadne akejkoľvek inej destinácie na svete, sa dá aj inak, oveľa jednoduchšie.

Tento spôsobom zároveň predstavuje rozdiel medzi webmi leteckých dopravcov a vyhľadávačom leteniek eSky. V čom je ten fígeľ a výhoda, ktorú má vyhľadávací systém leteniek eSky? Odpoveď je jednoduchá – lacné letenky z Bratislavy, do Bratislavy, prípadne hocikde inde, nájdete na webe eSky na jednom mieste. A je úplne jedno, či daný let ponúka klasický dopravca alebo low-cost aerolínie. Pri porovnávaní leteniek a letov z bratislavského letiska môžete najčastejšie naraziť na spojenia, ktoré poskytujú spomínané aerolínie Ryanair a Travel Service. Na letisku v hlavnom meste Slovenska však operujú aj iné aerolínie, napríklad Flydubai, Czech Airlines, Wizz Air a ďalší, ktorí tak isto ponúkajú zaujímavé a lacné letenky a pravidelné linky. Oplatí sa sledovať všetky ponuky a vzájomne ich porovnávať – občas môžete natrafiť na drobné rozdiely a služby, ktoré potešia. Registrovaná batožina v cene letenky? Využite to a za ušetrené peniaze si budete môcť nakúpiť pekné suveníry!

Letisko v Bratislave

Jeho oficiálny názov je Letisko Milana Rastislava Štefánika, vystupuje však aj pod značkou Letisko Bratislava, medzinárodným označením Airport Bratislava či IATA kódovým označením BTS. Ide o najväčšie medzinárodné letisko na Slovensku, ktoré bolo otvorené v roku 1951 a leží necelú pol hodinu cesty od centra Bratislavy. V súčasnosti má letisko tri terminály a kapacitu zvládnuť nápor piatich miliónov cestujúcich ročne. Pravidelné linky tu zabezpečuje viacero dopravcov, okrem vyššie spomínaných aj Air Cairo, Pobeda či Georgian Airways. Aj vďaka nim môžete absolvovať let z Bratislavy do Atén, Milána, Palmy de Mallorca, Moskvy, Košíc, Prahy či Varšavy. K dispozícii sú aj charterové lety z Bratislavy do destinácií ako Solún, Alicante, Korfu, Larnaka, Barcelona, Varna a ďalších, rovnako ako sezónne lety.

Ako sa dostať na bratislavské letisko?

Letisko Bratislava je vďaka svojej polohe veľmi dobre dostupné. Nachádza sa necelých 10 kilometrov od centra Bratislavy a dostanete sa k nemu napríklad osobným autom po diaľnici D1, ktoré si potom môžete nechať odstavené na príslušnom parkovisku – buď pred krátkodobé, alebo dlhodobé státie. Okrem taxi služby, ktorá vás na letisko v Bratislave dopraví v zásade odkiaľkoľvek, sa dajú využiť aj spojenia mestskej hromadnej dopravy. Malo by ísť o linku 61, ktorá letisko spája s centrom mesta a hlavnou železničnou stanicou, a linku 96, ktorá premáva smerom na Petržalku. Určitú variabilitu ponúka aj autobusové spojenie medzi 50 kilometrov vzdialeným letiskom Viedeň-Schwechat a letiskom v Bratislave. V pláne je však aj napojenie na letiska na sieť železníc, či železničné dopravné spojenie s rakúskou obcou Wolfstahl, ktorá sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Bratislavy.

Kedy kupovať letenky?

Nie je žiadnym tajomstvom, že letecké spoločnosti neustále menia ceny lístkov. Reagujú tak na vývoj na trhu, na dopyt a mnoho iných faktorov, napríklad na vyťaženosť danej linky v konkrétnom čase. Čím je trasa populárnejšia, napríklad let z Bratislavy do Londýna, tým nižšia je pravdepodobnosť, že ceny letenky klesne pod určitú úroveň. Ceny leteniek totiž klesajú najmä pri klesajúcom záujme o konkrétnu trasu či cieľ cesty.

Tak teda kedy kupovať letenky? Veľmi dôležitú úlohu pri rozhodovaní zohráva čas plánovaného odchodu. Ak budete chcieť ísť na dovolenku do Španielska, Grécka či Bulharska na vrchole dovolenkovej sezóny, podobne ako veľa ďalších turistov, nemôžete byť prekvapení z relatívne vysokých cien leteniek. Možno by ste mali zvážiť let v inom období, na začiatku či na konci sezóny, a navštíviť známe dovolenkové destinácie na jar či na jeseň.

Ak sa zaujímate o aktuálne informácie o letoch, najlepších ponukách a cenách leteniek, oplatí sa vám prihlásiť sa na odber newsletteru eSky. Môžete si nastaviť požadované parametre letu a budete dostávať len informácie, ktoré sú pre vás podstatné a zaujímajú vás. Môžete byť okamžite informovaní, keď ceny leteniek z Bratislavy do vašich vyvolených destinácií dosiahnu požadovanú hranicu. Poponáhľajte sa, iste nie ste jediný, kto informácie tohto druhu ocení.

Výhodné lety z Bratislavy

Skutočne výhodné lety z Bratislavy nie sú témou len pre nízkonákladové aerolínie. Z Bratislavy sa môžete dostať do Skopje, Nišu, Milána či Paríža a späť za cenu, ktorá neprekračuje 30 €. Stačí byť len trpezlivý a počkať si na tú správnu príležitosť a ponuku. Ak chcete získať naozaj lacné letenky z Bratislavy do vychytaných destinácií, sledujte web eSky. Na web stránke eSky objavíte najvýhodnejšie ponuku leteniek a letov za nízke ceny. Vyberte si z ponúkaných možností, prípadne si sami zvoľte parametre, cieľové miesto a nechajte pracovať vyhľadávací softvér eSky za vás. Cestovanie nebolo nikdy jednoduchšie ako lacnejšie ako teraz. Objavujte prekrásne miesta na celom svete za historicky najnižšie ceny!

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Bratislavy?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Bratislavy?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Bratislavy, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Bratislavy?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Bratislavy zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Bratislave

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Bratislavy

Bratislavské letisko Milana Rastislava Štefánika je pre Slovákov oknom na svet. Momentálne letisko ponúka lety do viac ako 30 destinácií. A zároveň je to letisko, ktoré pre viacerých turistov je dverami na Slovensko. Lacné lety do Bratislavy má vo svojej ponuke viacero nízkonákladových leteckých spoločností. Lety do Bratislavy nájdete prostredníctvom nášho jednoduchého na použitie vyhľadávača. Alebo zavolajte nám na našu infolinku a naší konzultanti Vám radi pomôžu s vyhľadávaním a rezervovaním leteniek na Slovensko. Neváhajte a už dnes si rezervujte lety do Bratislavy a užite si krásy Slovenska.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Bratislave

Nájsť hotely v Bratislave