Menu

Vyhľadať lety do Košíc

Košice

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Koncert fontány a stromu

  Blízko Urbanovej veže a Štátneho divadla je veľká fontána, ktorá tryská vodou do rytmu hudby, a vo večerných hodinách dodatočne zapnuté sú synchronizované svetlá. Fontánu sprevádza... kovový strom! Visia na ňom 22 kovové zvončeky, ktoré hrajú melódiu, podľa ktorej „tancuje“ fontána.

 • Tradičné jedlo

  Počas pobytu v Košiciach je povinná ochutnávka miestneho jedlá a ... tokajského vína! Časť tohto známeho vinárskeho regiónu sa nachádza v blízkosti Košíc. Pokiaľ hľadáte tradičné slovenské jedlo odporúčame bryndzové halušky alebo strapačky.  

 • Pozor na jazyk!

  Pred sto rokmi v Košiciach najčastejšie bolo možno počuť maďarčinu. V súčastnosti vládne tu slovenský jazyk, ktorý sa však líši od jazyka, ktorý používajú napr. obyvatelia Bratislavy alebo Martina. 

Lacné lety a letenky do Košíc – aké máte možnosti?

Východ Slovenska ponúka bohatú históriu, rozmanitú kultúru, krásnu prírodu a tiež atraktívne lety do Košíc. Ak hľadáte lacné letenky za naozaj rozumnú cenu, skôr či neskôr natrafíte aj na letisko Košice a jeho ponuku letov. Pýtate sa kam letieť z Košíc? Na nasledujúcich riadkov vám priblížime nie len možnosti, ktoré letisko v Košiciach ponúka, ale prezradíme vám aj niektoré tipy a triky ako získať najlacnejšie letenky. Ste pripravení na informácie, ktoré vám možno zmenia život? Tak poďme na to!

Letisko v Košiciach

Zďaleka nie je pravdou, že na východe Slovenska nič nie je. Práve naopak, táto rozmanitá oblasť má obrovský potenciál v ľuďoch aj prírodnom bohatstve a len slepý ho nevidí. Východ má dokonca svoje letisko a nie hocijaké – ide o medzinárodné letisko v Košiciach, ktorého význam a počet odbavených pasažierov každým rokom narastá. Letisko, ktoré bolo vybudované v prvej polovici šesťdesiatych rokov minulého storočia, sa nachádza v košickej časti Barca, len 6 kilometrov južne od centra metropoly východného Slovenska. Spôsob, ako sa dostať na letisko Košice, preto vôbec nie je zložitý. K letisku vás pohodlne dopraví autobusová linka, spájajúca priestor letiska s centrom Košíc (malo by ísť o linku 23). Možnosťou je tiež využitie oficiálnej taxi služby letiska, prípadne vlastného auta, ktorým sa na letisko Košice dostanete po hlavných ťahoch od Prešova, Michaloviec, Moldavy či Miškovca.

Ak sa chystáte využiť lacné letenky do Košíc, pravdepodobne vás bude zaujímať ktoré aerolínie letisko obsluhujú a aké pravidelné či charterové linky ponúkajú. Pokiaľ ide o pravidelné linky z Košíc, tie zabezpečujú letecké spoločnosti Austrian Airlines, České aerolinie, Eurowings, LOT Polish Airlines, Ryanair či Wizz Air, ponuka letov do Košíc ale obsahuje aj spojenia, ktoré zabezpečujú Turkish Airlines či Smartwings. Čo sa týka konkrétnych destinácií, môžete podniknúť priamy let Košice – Viedeň, Košice – Londýn, prípadne lety Košice – Istanbul. Okrem toho môžete letieť z Košíc do Varšavy, Bratislavy, nemeckého Düsseldorfu, kúpiť si ale môžete aj letenky Košice Praha.

Pokrytie týchto, z hľadiska medzinárodnej leteckej dopravy ťažiskových destinácií, otvára cestujúcim prakticky nekonečné možnosti pri lietaní do celého sveta. Čo sa týka charterových letov, tie sú predovšetkým sezónneho charakteru a zvyknú smerovať na juh Európy, do Grécka, Španielska či Turecka.

Lacné letenky s odletom z Košíc

Azda každý túži po cestovaní za výhodné ceny. Hľadáte lacné letenky s odletom z Košíc? Poradíme vám čoho sa pri ich hľadaní vyvarovať a, naopak, kam smerovať svoju pozornosť. Máte pocit, že vás ponuka najlacnejších leteniek míňa a že lety za nízku cenu vždy dostane niekto iný ako vy? Popravde, je to celkom možné, najmä ak sa nepozeráte tam, kam by ste sa pozerať mali.

Nie každý totiž pozná odpoveď na otázku kde kúpiť lacné letenky. My ju však poznáme a radi sa o ňu s vami potešíme. Tie najlepšie veci v živote bývajú zväčša veľmi jednoduché, rovnako ako naša odpoveď: eSky. Kliknite na web eSky a tieto štyri písmenká vám razom budú dávať zmysel.

Web eSky je totiž odpoveďou pre všetkých, ktorí hľadajú najlacnejšie letenky do Košíc, Bratislavy či úplne inej destinácie kdekoľvek na svete. eSky zhromažďuje ponuku viac ako 800 leteckých spoločností a vyberá a prehľadne zoraďuje akciové ponuky leteniek. Alfou a omegou úspechu je nie len široká a neustále aktualizovaná databáza letov a leteckých spoločností, ale tiež špeciálny vyhľadávací systém, ktorý dokáže ideálne prepojiť vami zvolené destinácie a vybrať takú ponuku letov, ktoré vám budú vyhovovať z časového aj cenové hľadiska. Výsledkom tohto procesu je ponuka lacných leteniek, ktorá jednoducho musí zaujať. S eSky môžete efektívne šetriť čas a hľadať najlacnejšie letenky rýchlo a jednoducho, bez zdĺhavého preklikávania sa cez desiatky stránok.

Na webe eSky oceníte aj jeho vizuálnu stránku, ktorá je veľmi príjemná a neobsahuje žiadne rušivé podnety či reklamy. Behom niekoľkých sekúnd si hravo vyfiltrujete ponuku lacných letov a už si len vyberiete ten, ktorý vás najviac zaujme. Webová stránka je responzívna, čo znamená, že si ju vo vysokej kvalite môžete otvoriť nie len na počítači, ale aj na mobilných zariadeniach ako tablety či chytré telefóny. Navyše vám je k dispozícii aj eSky aplikácia, ktorú si môžete stiahnuť zdarma, čím získate 24-hodinový prehľad o lacných letenkách a výhodných letoch. Dobrou možnosťou, ako mať lacné letenky vždy po ruke, je aj prihlásenie sa na odber newsletteru – môžete si ho nastaviť podľa ľubovôle a budete dostávať len informácie, ktoré sú pre vás podstatné.

Chystáte sa na let do Košíc? Naplánujte si jeho priebeh s eSky. Je to rýchle, jednoduché a veľmi spoľahlivé, skrátka, treba to len vyskúšať.

Ako nájsť lacný let?

Hľadať lacné letenky do Košíc či inej destinácie je niekedy horšie ako hľadať stratenú ihlu v kope sena. eSky vám mnohé uľahčí, no vždy je dobré pamätať na niekoľko rád a princípov, ktoré by vaše hľadanie najlacnejších leteniek mali sprevádzať.

Úloha porovnať ceny lacných leteniek vám vďaka možnostiam webu eSky odpadá, podobne ako nastavovanie rôznych upozornení, ktorými vás systém na letenky za výhodnú cenu upozorní. Ponuka lacných leteniek totiž býva obmedzená a vždy sa pomerne rýchlo stratí.

Ak chcete získať letenky za nízku cenu, skúste hľadať lety, ktoré by mohli byť málo obsadené. Ľudia vo všeobecnosti neradi lietajú v noci, v čase obeda, v strede týždňa či v sobotu – takže toto sú časy, ktoré by ste mohli skúsiť využiť. Oplatí sa ale staviť aj na mimosezónne lety. Je jasné, že počas turistickej sezóny stúpa aj cena leteniek, je o ne totiž masívny záujem a kto chce letieť, ten prosto zaplatí. Lacné letenky sa preto často objavujú v mimosezónnom období. Ak ho navyše podporíte rezerváciou letenky v dostatočnom časovom odstupe, môžete získať letenky za naozaj zaujímavé ceny. A čo to je „dostatočný časový odstup“? Ak chcete úspešne zavŕšiť hľadanie lacných leteniek,  pustite sa doň aspoň mesiac pred plánovaným odletom, ideálne však aspoň tri mesiace vopred.

A prezradíme vám ešte jeden fígeľ. Priame lety bývajú zväčša drahšie, preto keď budete riešiť letenky do Košíc, nebojte sa prestupov. Možno budete musieť venovať prestupom pár desiatok minút navyše, na druhej strane ale môžete ušetriť zaujímavé financie. A za nasporené peniaze sa dá absolvovať napríklad let Košice – Tel Aviv.

Lietajte z Košíc

Zaujali vás lacné letenky do Košíc? Našli ste medzi nimi takú, ktorá spĺňa vaše očakávania? Výborne! Je skvelé naučiť sa ako kupovať lacné letenky. Ich cena sa totiž pohybuje na historických minimách a ktovie, či sa tak lacno ako dnes bude dať cestovať aj o pár rokov.

Keď si budete kupovať letenky do Košíc či iného letiska, nezabudnite využiť služieb webového porovnávača ceny leteniek, mnohé vám uľahčí. Všímajte si tiež doplnkové služby, ktoré budete mať v cene letenky. Tá sa môže zdať na prvý pohľad vyššia, no keď zistíte, že v cene máte aj poplatok za registrovanú batožinu a občerstvenie počas cesty, veľmi radi vyššiu sumu zaplatíte. To je vlastne aj jedna z výhod lietania – taký komfort v aute alebo vo vlaku zväčša nezažijete. Veríme, že lietanie si získa aj vás a že absolvujete nejeden krásny výlet či dovolenku, možno práve letecky do Košíc.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Košíc?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Košíc?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Košíc, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Košíc?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Košíc zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Košiach

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Košíc

Letisko v Košiciach sa nachádza v mestskej časti Barca – 6 km od centra mesta. Letisko spája Košice z 8 pravidelnými destináciami, okrem iného s Londýnom, Istanbulom, Varšavou ako aj nemeckým Mníchovom. Na košickým letisku pristavajú aj nízkonákladové letecké spoločností vďaka čomu určite nájdete lacné lety do Košíc. Lety do Košíc si môžete rezervovať prostredníctvom nášho jednoduchého na použitie vyhľadávača. Alebo zavolajte nám na našu infolinku a naší konzultanti Vám radi pomôžu s vyhľadávaním a rezervovaním leteniek na Slovensko. Neváhajte a už dnes si rezervujte letenky do Košíc a užite si krásy metropoly východu.

Tabuľa odletov a príletov: Košice

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Košiach

Nájsť hotely v Košiach