Menu

Vyhľadávanie letov do Košíc

Ukázať filtre

Košice

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Koncert fontán a strom

  Blízko Urbanovej veže a Štátneho divadla je veľká fontána, ktorá tryská do rytmu hudby, a vo večerných hodinách dodatočne zapnuté sú synchronizované svetlá. Fontánu sprevádza ... kovový strom! Visia na ňom 22 kovové zvony, ktoré hrajú melódiu, podľa ktorej „tancuje“ fontána.

 • Tradičný tokaj

  Počas pobytu v Košiciach je povinná ochutnávka miestneho jedlá a ... tokajské víno! Časť tohto známeho vinárskeho regiónu sa nachádza v blízkosti Košíc.

 • Pozor na jazyk!

  Pred sto rokmi v Košiciach najčastejšie možno bolo počuť maďarčinu. V súčasnosti vládne tu slovenský jazyk, ktorý sa však líši od jazyka, ktorému hovoria obyvatelia Bratislavy.

Čo vidieť v Košiciach?

Druhé najväčšie mesto Slovenská a neoficiálne hlavné mesto východu krajiny. Košice nie sú veľkou metropolou, ale vďaka svojmu šarmu a úžasnej atmosfére starého mesta získavajú srdcia turistov. Určite pomáha v tom bohatá a dlhá história, ktorá v meste zanechala svoje stopy.

Mesto bolo založené v 13. storočí, a obklopené mestskými hradbami Košice svoj rozkvet prežili v 15. storočí, kedy mesto bolo vedúcim mestským centrom vtedajšieho Uhorska. Práve z týchto čias je dóm sv. Alžbety - najväčší kostol Slovenska a majstrovské dielo neskorého gotiku. Úlohu katedrálnej zvonice má ďalšia pamiatka z tohto obdobia – Urbanova veža zo 14. storočia. Opevnené mestské hradby sú dnes len čiastočne zachovalé. Dodnes sa zachovali len ich spodné časti, ktoré teraz sú súčasťou archeologického múzea. Pozoruhodnými pamiatkami z neskorších storočí je eklektické novobarokové Štátne divadlo, ktoré na konci 19. storočia bolo postavené na mieste starej radnice a postavená v 20. stor. synagóga - najväčší stále aktívny židovský chrám v krajine a svedok existencie Židov v Košiciach.

Mesto sa niekoľko storočí vyvíjalo ako uhorské mesto, z tohto dôvodu do 20. rokov minulého storočia väčšinu obyvateľov Košíc predstavovali Maďari. Dnes po tom čase zostali bohaté kulinárske tradície.

Letiská v Košiach

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Košíc

Tabuľa odletov a príletov: Košice

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Košiach

Nájsť hotely v Košiach